← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Непритомність при вагітності

Причини непритомності при вагітності

Свідомість на ранньому терміні вагітностіНепритомність при вагітності - явище часте і в основному не є симптомом небезпечних для життя станів і захворювань, але вимагає уваги. Навіть якщо це разове явище, це привід для додаткового відпочинку та більш уважного ставлення до свого здоров'я.

Найпоширенішою причиною частих непритомності на будь-якому терміні вагітності, є банальна перевтома. Досить багато майбутніх мам, не шкодуючи сил, працюють понаднормово та без вихідних, відпустку проводять бурхливо, не даючи організму ні хвилини спокою, навіть з настанням вагітності не роблять собі поблажок. Тому, якщо жінка навіть раз впала в обморок при вагітності, потрібно постаратися «розвантажити» свій щільний графік.

Нерідко в наш час причиною може бути особливість дієти майбутньої матері. Настала вагітність повинна стати приводом перейти на здорове харчування і не виснажувати організм модними дієтами без консультації лікаря. Дієтичне харчування з скороченням калорійності раціону виправдане, якщо у вагітної діагностовано ожиріння. У таких випадках гінеколог і дієтолог на основі наявних аналізів і стану здоров'я майбутньої матері підбирають потрібну схему живлення. Ще однією крайністю може бути відмова від м'яса, який навіть для здорової людини травматичний. Вагітність-не час для експериментів.

У перші тижні вагітності відбуваються деякі гормональні зміни. Починає формуватися додатковий коло кровообігу, живить плід. Під дією прогестерону розширюються судини, готуючись до збільшення об'єму крові, як результат виникає фізіологічна анемія. Приблизно до середини другого триместру цей стан проходить, коли організм остаточно пристосовується. Якщо непритомність і запаморочення при вагітності стали систематичним явищем, рівень гемоглобіну критично низький, лікар підбере препарати для збільшення рівня заліза в крові і підкаже на які продукти потрібно особливо налягати.
Найбільш складна ситуація складається в тому випадку, якщо у майбутньої матері регулярно трапляються кровотечі. Таке буває при передлежанні плаценти. Жінці також призначаються відповідні лікарські препарати.

Свідомість на ранньому терміні вагітності може стати наслідком токсикозу. Він не тільки викликає зневоднення організму, але і призводить до значної втрати ваги. При постійній нудоті, блювоті і відразі до запахів практично неможливо нормально харчуватися, а сили потрібні на двох. Лікар обов'язково повинен відстежувати стан і при необхідності направити в стаціонар.

Чим менше часу до пологів, тим більше зростаючий плід чинить тиск на органи малого таза і великі кровоносні судини, збільшується навантаження на вени на ногах, особливо при сильному або різке збільшення ваги. Пам'ятаючи про це, потрібно навчитися плавно і повільно пересуватися. Якщо доводиться довго стояти на ногах, то обов'язково потрібно хоч трохи ворушити ногами (підніматися на носочки або проходжуватися), довго сидіти так само шкідливо. Від сидячої роботи краще взагалі відмовитися або звести до мінімуму, а якщо ніяк не уникнути, то не забувати ворушити ногами і намагатися хоча б раз в годину 15 хвилин походити. Фізичні навантаження повинні стати помірними і не віднімати сил. Погано як відсутність фізичної активності, так і переусердствование. Все це може призвести у підсумку до непритомного стану.

Тривала відсутність їжі на будь-якому терміні викликає різке зниження рівня цукру в крові, на такі випадки завжди потрібно тримати в сумочці що-небудь для швидкого перекусу (наприклад йогурт). Голод провокує запаморочення.

Загострення хронічного захворювання - ще одна причина непритомності при вагітності. Найчастіші проблеми майбутніх мам в наш час: анемія, діабет, його також можна придбати і під час вагітності. Лікар обов'язково повинен про це знати і враховувати під час ведення вагітності. Найбільш небезпечною причиною може бути серцево-судинна патологія. Якщо така була у майбутньої матері, то знадобиться проведення додаткового обстеження, як мінімум - позапланового ЕКГ.
Нерідко причиною слабкості, запаморочення і непритомності стає знижений артеріальний тиск. У такій ситуації жінці рекомендується випити каву, чай, трохи порухатися.

Щоб уникнути непритомності і можливих неприємних наслідків, потрібно виробити звичку носити з собою перекус і воду, нашатир, обов'язково брати з собою супутника, якщо потрібно піти далеко від дому чи довго перебувати на сонці або в задушливих приміщеннях, навчитися правильно відпочивати і харчуватися. На пізніх термінах небезпечно спати на спині або тривалий час перебувати в цьому положенні, так як дитина тисне своєю вагою на нижню порожнисту вену і порушує кровообіг.

Якщо трапився непритомність при вагітності на ранніх термінах, що робити, зробити потрібно згодом? Якщо ви курите, то потрібно терміново кинути цю шкідливу звичку. Так як куріння викликає гіпоксію - нестачу кисню, а тому і може статися непритомність. З цієї ж причини необхідно частіше бувати на свіжому повітрі, провітрювати приміщення. Якщо мамі вистачає кисню, то з великою часткою ймовірності, його вистачить і дитині.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua