← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Обвиття пуповиною

Обвиття плода пуповиною: причини, можливі проблеми та наслідки

Одноразове, подвійне обвиття пуповиноюОбвиття пуповиною тієї чи іншої частини тіла плода - це досить часте явище. Причому виникає воно аж ніяк не через недотримання «народних рекомендацій» начебто не підняття рук вище голови і відмови від в'язання. В яких випадках обвиття плода пуповиною небезпечно для його здоров'я, а коли ні?

По-перше, слід знати, що більшість проблем з обвиття виникає вже під час пологів, а не при вагітності. У внутрішньоутробний період розвитку дитина отримує кисень не з допомогою дихальної системи, а через кров. Відповідно, навіть якщо є обвиття пуповини навколо шиї, це навряд чи призведе до кисневої недостатності. Чому навряд чи, а не точно? Справа в тому, що туге обвиття будь-якої частини тіла плода може заважати нормальному кровотоку. Будь-які такого роду порушення легко діагностуються за допомогою допплерографії. КТГ і акушерський стетоскоп допомагають виявити порушення серцевого ритму.

Зазвичай не приносить проблем одноразове обвиття пуповиною. Це навіть не є показанням до більш уважного ведення пологів. Якщо обвиття виявили у другому триместрі, то лікарі цього не приділяють великої уваги, так як є велика ймовірність того, що поки ще не великий плід зможе самостійно позбавитися від петельки. Під час прорізування голівки (народження дитини) акушерка швидко і акуратно знімає петлю з шиї дитини.

Якщо ж має місце подвійне обвиття пуповиною або потрійне (тобто багаторазове) тоді і під час вагітності, при пологах проводиться ретельний моніторинг самопочуття дитини. Під час пологів обов'язково роблять КТГ, якщо такої можливості немає, то часто прослуховують сердечко дитини з допомогою спеціального стетоскопа. Якщо виявляються порушення серцевого ритму - лікарі або проводять розродження хірургічним шляхом (якщо невелике розкриття шийки матки), або прискорюють народження дитини за допомогою акушерських маніпуляцій (в разі, якщо шийка матки відкрита на 10 см). Багаторазове обвиття пуповиною наслідки може мати важкі, а тому воно є відносним показанням до операції кесарів розтин. Звичайно ж, оперувати жінку тільки з причини наявності обвиття не будуть. Але якщо дана патологія поєднується з іншими відносними показаннями, наприклад, неправильне положення дитини в матці, занадто великим плодом і вузьким тазом матері, підвищенням артеріального тиску і ін, то тоді може бути прийняте рішення про операцію.

Обвиття пуповиною конкретної причини не має. Вважається, що велика ймовірність «замотатися» при довгій пуповині. Крім того, досить часто обвиття виникає в активних діток, а активність ця, всупереч розхожій думці, залежить не від характеру дитини, а його самопочуття. Приміром, активно ворушитися плід починає при гіпоксії. Тому майбутньої матері потрібно дуже уважно ставитися до свого здоров'я та способу життя. Менше хвилювань, стресів, більше часу на свіжому повітрі і обов'язково позитивні емоції. І тоді ризик обвиття пуповиною дитини буде зменшено в рази.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua