← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Обвиття пуповини навколо шиї плода

Обвиття пуповиною шиї плода: профілактика, діагностика, розродження

Одноразове, дворазове обвиття пуповиною шиїОбвиття пуповини навколо шиї плода - це одна з найбільш часто зустрічаються патологій у вагітних жінок. В середньому, кожна п'ята майбутня мама стикається з цією неприємною, а в деяких випадках навіть небезпечною ситуацією. Є повір'я, що обвиття пуповини навколо шиї трапляється по причині того, що жінка під час вагітності мала справу з нитками: зав'язувала вузлики, шила чи в'язала. Вірячи цієї народною прикметою, багато майбутні мами відмовляються готувати придане своїм дітям. Звичайно ж, ніякої залежності немає і бути не може. Швидше навпаки - рукоділля діє заспокійливо і ніяк не може спровокувати обвиття пуповини. Причиною цього явища стає хронічна гіпоксія плода, причиною якої може стати як спосіб життя вагітної (рідкісні прогулянки, низька фізична активність), так і різні патології (залізодефіцитна анемія). Інша причина виникнення обвиття і вузлів пуповини, що може бути ще небезпечніше - це дуже довга шия. Вона може бути довжиною до метра. За спостереженнями лікарів, частіше довга пуповина зустрічається у тих жінок, матері та бабусі яких також мали дану особливість.

Чим же небезпечно обвиття пуповиною шиї плода? Нерідко цей діагноз ставиться на другому плановому УЗД (в 20-22 тижні). На цьому терміні можна не хвилюватися, що дитина ще відносно невеликий і може по кілька разів в добу заматываться і розмотуватися. Інша справа, якщо ставиться діагноз дворазове обвиття пуповиною (триразове, багаторазове) навколо шиї пізніше 32 тижня вагітності. У такому разі за жінкою більш ретельно спостерігають. Крім стандартного УЗД виконують доплерографію і (або) КТГ. Якщо з'являються ознаки гострої гіпоксії плода (жінка може відчувати різке посилення або, навпаки, зменшення активності плода), на обстеженні ж діагностуються патологічні зміни частоти серцевих скорочень, проводиться операція кесарів розтин. Але, як правило, одноразове обвиття пуповиною шиї не приносить ніяких проблем. І, звичайно, не є причиною для розродження оперативним шляхом.

Під час вагітності і багаторазового обвиття пуповиною шиї зазвичай не небезпечно, так як будучи всередині утроби матері плід не дихає легенями, кисень надходить до нього в організм через кров. Проблеми можуть виникнути тільки при дуже тугому обвитті, так як воно може заважати нормальному кровопостачанню організму. Крім того, небезпечними є вузли пуповини. Вони можуть бути істинними і хибними. За вузли пуповини на УЗД часто приймають варикозне розширення вен на ній. Це помилкові вузли, що не несуть небезпеки. Точно ж якийсь вузол має місце помилковий або істинний, з'ясовується тільки під час народження дитини. І тут, також як якщо є обвивання пуповиною, багато залежить від досвіду, дій акушерки і приймає пологи лікаря. По-перше, при таких патологіях не можна штучно стимулювати сутички. По-друге, в завдання мед. працівників входить прискорення другого періоду пологів (періоду вигнання). У більшості випадків виконується епізіотомія. Під час пологів лікар і акушерка дуже уважно стежать за серцевою діяльністю плода за допомогою акушерського стетоскопа і (або) кардіотокографії (КТГ). У разі виникнення проблем у першому періоді пологів виконується екстрене кесарів розтин. Якщо у жінки повністю розкрита шийка матки, є потуги, але слабкі, дитину витягують за допомогою щипців або вдаються до інших акушерським прийомів для швидкого появи його на світло. У задачі акушерки входить акуратне зняття петель при народженні дитини в разі, якщо помічено обвиття пуповиною навколо шиї.

Безсумнівно, подібні патології потребують посиленої уваги з боку гінекологів і самої майбутньої матері до власного стану і рухової активності дитини. Але в більшості випадків все закінчується благополучно народженням здорової дитини. Хоча бувають складні ситуації, при яких вимагає професійний медичний підхід. Ніколи не шкідливо перестрахуватися і проконсультуватися у декількох фахівців.

Профілактикою різних патологій пуповини є регулярна здача аналізів (а особливо аналізу крові для раннього виявлення залізодефіцитної анемії і початку прийому препаратів для поповнення нестачі заліза в організмі), слідування всім розумним рекомендацій лікаря. Рекомендується правильний спосіб життя - щоденні прогулянки на свіжому повітрі при хорошому самопочутті і менше хвилювань. Постарайтеся ні з ким не сваритися, будучи в цікавому положенні, не дивитися по телевізору драми, трилери, жахи, так як при будь-якому неспокої в організмі утворюється гормон адреналін, який потрапляє в організм дитини з кровотоку і справляє на нього збудливу дію: у малюка підвищується рухова активність, і він може заплутатися в пуповині.

Дотримуючись ці рекомендації, ви мінімізуєте ризик дістати цю патологію.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua