← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Навколоплідні води з пластівцями

Пластівці в навколоплідних водах

Пластівці в навколоплідних водахНавколоплідні води з пластівцями - що це значить і є небезпечним? Цю фразу часто можна почути від лікарів ультразвукової діагностики. Що ж це за пластівці і звідки вони беруться?

Амніотична рідина, в якій знаходиться плід, має властивість постійно оновлюватися, але і цього недостатньо, щоб вона була кришталево прозорою. Адже у дитини постійно відлущується шкіра, випадає волоссячко, а також відходить первородне мастило. Зазвичай саме її і називають - пластівці в навколоплідних водах у вагітної. Первородне мастило являє собою шкірні виділення дитини, секрет сальних залоз. До речі, у переношеної дитини цієї мастила практично немає. Тобто навколоплідні води з суспензією пластівчасту більш характерні для вагітності терміном до 39-40 тижнів.

І все ж є фахівці, які вважають, що ці пластівці, виявлені при проведенні УЗД - симптом патології. Деякі лікарі впевнені, що пластівці з'являються після перенесеного інфекційного захворювання. А тому спрямовують майбутніх мам на повне обстеження на всілякі інфекції. Слід сказати, що найчастіше обстеження платне. Сучасні фахівці сходяться на думці, що ніяких аналізів, за винятком тих обов'язкових, що повинна здавати майбутня мати, яка стала на облік по вагітності, здавати не потрібно. Звичайно, якщо для цього немає підстав (симптоматики). Суспензії ж в навколоплідних водах - це зовсім не привід підозрювати відхилення у здоров'ї.

І все ж, коли і для чого проводиться дослідження амніотичної рідини? Це можливо з двох причин.
1 - проведення амніоцентезу для того, щоб упевнитися, що у плода немає хромосомних відхилень (бажано при високому ризику вад розвитку - вік матері старше 35 років, погані результати скринінгу). Амніоцентез проводиться приблизно на терміні 16 тижнів.
2 - амніоскопія. За допомогою спеціального оптичного приладу, який вводиться в матку, лікар може оглянути через прозорий плодовий міхур амніотичну рідину. Якщо дана процедура виконується для того, щоб дізнатися переношена вагітність чи ні, лікар звертає увагу на якісні характеристики вод. Несприятливими ознаками є повна відсутність у них пластівців. Зелений колір вод свідчить про гіпоксію плоду, а жовтий - про гемолітичної хвороби. Амніоскопія виконується на терміні 37 тижнів і пізніше, коли шийка матки відкрита (для вільного проведення через неї амниоскопа). Ускладнення при проведенні процедури виникають досить рідко. Це пошкодження плідного міхура і кровотеча. Щоб уникнути другого, амніоскопію заборонено робити при низько розташованої плаценти.

Це все що стосується якісних характеристик навколоплідних вод. Але лікарі вважають більш важливою інформацію про їх кількість. Для кожного терміну вагітності є свої норми. Виражені маловоддя та багатоводдя небезпечні для дитини.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua