← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Визначення вагітності на ранніх строках

Визначення вагітності на ранньому терміні: основні методи

Визначення вагітності на ранніх термінахВизначення вагітності на ранніх термінах - справа досить скрутне, у випадку, якщо діагностика здійснюється в домашніх умовах. Які існують методики діагностики вагітності невеликих строків?

В домашніх умовах

1. Тести на вагітність. З ними знайомі, напевно, всі сучасні жінки, що живуть статевим життям. Вони достовірно показують наявність або відсутність вагітності з першого дня затримки менструації. Однак, для багатьох дам дуже важливо визначення вагітності на ранній стадії, ще до ймовірної затримки місячних. Можна використовувати тести раніше, ніж рекомендують виробники?

Так, багато жінок про це знають і починають скуповувати тест-смужки вже через 10 днів після овуляції і ймовірного зачаття. Потрібно знати, що через 10-11 днів після зачаття достовірний результат можуть показати тільки тести з високою чутливістю (не більше 25 mUI). Тому уважно поставтеся до вибору фірми-виробника. Але не завжди навіть з дуже високою чутливістю тести показують вагітність малого терміну, і справа тут, швидше навіть, не в якості тесту, а в тому, що зачаття може відбутися не в день овуляції, а на 2 дні пізніше. А імплантація яйцеклітини в стінку матки (день, з якого починає вироблятися гормон ХГЛ, на який реагують тести) може відбутися і на 5 день від зачаття, і на 10-ий. У першому випадку раннє визначення вагітності можливе, а в другому ні. Тести бувають декількох видів (стріп, струменевий, планшетні, електронні) - ціни на них різні, найдешевші - стрип-смужки, однак вони не менш достовірні інших перерахованих, якщо виконувати їх в точній відповідності з інструкцією.

Помилкові результати можуть виникати на ранніх термінах вагітності, якщо брати для діагностики не ранкову сечу (в ранковій найбільша концентрація ХГЛ) або при оцінці результату раніше чи пізніше рекомендованого терміну. Якщо є сумніви у правильності результату, краще повторити тест через кілька днів.

На замітку.

Позитивний тест дуже рідко буває помилковим, тільки в тих випадках, коли у жінки є важкі захворювання, онкологічні, наприклад, або, якщо дама приймає лікарські засоби, що містять гормон вагітності.

Негативним тест може бути і при вагітності на ранніх термінах, і при позаматкової вагітності. Якщо затримка тривала, а результати негативні, в будь-якому випадку слід звернутися до лікаря.

Сумнівні результати (слабка друга полосочка) частіше зустрічаються при визначенні вагітності на ранніх термінах. Проте іноді така реакція виникає із-за неякісного тесту, через занадто тривалого аналізу результату. Часто слабка друга полосочка є лише плодом уяви жінки, пристрасно бажає стати мамою.

2. Базальна температура. Спочатку цей метод використовувався для визначення овуляції, але є жінки, які за допомогою показань термометра намагаються зрозуміти в положенні вони. Робиться це наступним чином. Вранці, відразу після пробудження, не здійснюючи зайвих руху і тим більше не встаючи з ліжка, необхідно простим ртутним градусником або електронним - кому як зручніше, виміряти температуру в задньому проході. Якщо використовується ртутний градусник, то вимірювання займе 5 хвилин, якщо електронний, то набагато менше. Дуже важливо напередодні не пити лікарських засобів (без великої необхідності), не пити алкогольні напої і не займатися сексом. Крім того, вимірювання буде точним лише в тому випадку, якщо мінімум 3 години до нього жінка перебувала з спокійному лежачому стані і не вставала. Таким чином можливо визначити вагітність на ранній стадії - якщо температура вище 37 градусів, швидше за все, зачаття відбулося. Але температура 36,9 градусів також не може 100% розглядатися як негативний результат, в принципі як і бути 100% позитивним при значенні 37 градусів.

Медичне обстеження

1. Гінекологічний огляд. Основні ознаки, які бере до уваги лікар-гінеколог: розмір матки, напруга, набухання молочних залоз, ціаноз піхви і шийки матки (визначається при огляді з використанням дзеркал). Але лише за результатами огляду лікарі не ставлять вагітність на дуже ранніх термінах, так як лише з 5-6 акушерських тижнів матка починає потихеньку збільшуватися в розмірах.

2. Ультразвукове дослідження. Плодове яйце можна виявити в матці також у 5-6 акушерських тижнів (акушерський термін вважається на 2 тижні більше реального - ембріонального). Тобто, приблизно через 1-2 тижні після початку затримки менструації, лікар зможе побачити на моніторі вашого малюка, який має розмір поки кілька міліметрів. Однак, для того щоб здійснити визначення вагітності на ранньому терміні узд не завжди застосовується. Тільки, якщо у лікаря-гінеколога є сумніви щодо розташування плодового яйця (позаматкова вагітність) або щодо розвитку плідного яйця (завмерла вагітність). В інших випадках пропонується зробити аналіз крові на ХГЛ, а перше УЗД, як правило, проводиться наприкінці першого триместру, на терміні 12-14 тижнів.

3. Аналіз крові на ХГЛ. Так, так, визначається той же гормон, що і при тесті на вагітність. Тільки клінічний аналіз крові допомагає виявити вагітність набагато раніше, ніж домашній тест, практично відразу після імплантації яйцеклітини. Тобто через 10 днів після овуляції (ймовірного зачаття) вже можна йти здавати кров. За допомогою цього аналізу, переглядаючи тенденції зростання ХГЛ (він повинен подвоюватися кожні 36-48 годин), лікар може відслідковувати наскільки добре протікає вагітність, не завмерла він в розвитку. При занадто низьких показниках лікар може запідозрити загрозу переривання або позаматкову. На жаль, даний аналіз досі можна здати не у всіх клінічних лабораторіях.

Ми перерахували основні способи, за допомогою яких здійснюється визначення вагітності на ранніх термінах. Слід знати і те, що гормональна перебудова організму може викликати різні незвичні відчуття і стани: може підвищитися температура (не тільки базальна, але і тіла), з'явитися токсикоз, виникнути безпричинна втома і безсоння, зміна смакових уподобань і т. д. Все індивідуально.

Уважно прислухайтеся до сигналів, які подає організм, і ви не пропустіть початок такого значного періоду свого життя.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua