← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Визначення вагітності

Основні методи визначення вагітності

Визначення вагітностіВизначення вагітності - яким чином воно здійснюється, і що робити жінці, яка підозрює, що стала майбутньою мамою? Ми склали стислу інструкцію, якою можна скористатися в даній ситуації.

Отже, коли і яким чином можна запідозрити у себе вагітність. В першу чергу, по затримці менструації. Особливо інформативний ця ознака для тих жінок, у яких менструації приходять точно в строк. З першого ж дня відсутність місячних можна зробити аптечний тест на наявність гормону ХГЛ у сечі. Робиться цей тест з ранку. Дуже інформативний. Помилки трапляються досить рідко. Позитивний результат майже завжди означає вагітність, сумнівний (слабка друга полосочка) - у більшості випадків - також позитивний результат, негативний буває помилковим в рідкісних випадках. При сумнівах в результаті визначення вагітності за допомогою тесту варто повторити, або сходити до лікаря.

А коли доктор зможе напевно сказати, відбулося зачаття чи ні? Раніше, ніж через 2 тижні після початку затримки ходити в жіночу консультацію марно. Тільки з цього терміну матка починає потроху збільшуватися в розмірах, і це може помітити лікар при гінекологічному огляді. В інших же випадках, гінеколог направляє пацієнтку здати аналіз крові на ХГЛ, у більш рідкісних випадках - зробити УЗД матки, а найчастіше - почекати ще трохи поки не з'являться інші ознаки, зробити тест в домашніх умовах і виміряти ректальную температуру.

Визначення вагітності по базальній температурі колись було дуже популярним. Спосіб цей, незважаючи на бурхливий розвиток медичних технологій, застосовують і зараз, хоча і рідше. Після початку затримки жінці необхідно з ранку виміряти температуру в прямій кишці. Вимірювання ртутним градусником проводиться близько 5 хвилин. Дуже важливо проводити вимірювання відразу після пробудження, не роблячи перед цим зайвих рухів - навіть струсити градусник і покласти його біля себе бажано з вечора. Якщо температура буде більше 37 градусів, то, швидше за все, зачаття відбулося. Помилкові результати (позитивні) можуть бути при прийомі лікарських засобів, при різних хворобах, після прийняття алкоголю, статевого акту.

Якщо не вірите цьому майже народному способу діагностики, здайте аналіз крові на ХГЛ, той же гормон, на який реагують тести. Точний результат ви отримаєте вже через 10 днів після запліднення яйцеклітини, а значить - ще до затримки менструації. Визначення вагітності за аналізом крові практично безпомилково, тобто наявність у крові даного гормону діагностується при низьких його концентраціях. Але іноді підвищення ХГЛ може свідчити не про вагітність, а про якесь важке захворювання. Наприклад, хоріонічний гонадотропін починає вироблятися при пухлинах головного мозку у представників обох статей.

Якщо у гінеколога виникають підозри щодо благополуччя протікання вагітності, наприклад, якщо ХГЛ занадто низький, а отже є ймовірність завмерлої або позаматкової вагітності, він може направити пацієнтку на УЗД матки. Даного обстеження боятися не варто, численні дослідження довели безпеку ультратразвука на будь-яких термінах гестації. А визначення вагітності на узд можливо вже з 1-2 тижнів затримки менструації. 4,5 тижні в ембріона починає битися серце, а значить, можна бути впевненим у тому, що вагітність прогресує. При позаматкової вагітності плід в матці не виявляється, між тим, як ознаки цікавого положення присутні, також як і ХГЛ.

Існують також різні народні методики визначення вагітності. Якщо в давнину жінки для цих цілей мочилися на певну рослину, і якщо воно починало незабаром після цього цвісти, це означало позитивний результат, то сучасні дами далеко від них не пішли і теж проводять забавні хімічні реакції, але тільки з содою. Заповзятливі пані чомусь не поспішають купувати аптечні тести, а ранкову сечу збирають і додають в неї чайну ложку соди. Результат залежить від подальшої реакції - якщо сода «запузырилась» - вагітності немає, а якщо осіла на дно стаканчика - є. На різних жіночих форумах цей метод обговорюється вже досить давно, навіть ведеться така статистика. Як можна здогадатися, визначення вагітності за допомогою соди дає відсоток влучень і не влучень приблизно однаковий.

Вже краще тоді вишукувати у себе ознаки вагітності. Токсикоз проявляється приблизно у половини майбутніх мам в тій чи іншій мірі. Зате у всіх стають важкими, напруженими молочні залози. З піхви з'являються прозорі рясні виділення, чимось схожі з тими, що бувають при овуляції. Температура тіла також може трохи підвищитися, буквально до 37.2-37.3 градусів, збивати її жарознижувальними засобами не варто, через 2-3 тижні все нормалізується. Ще одна ознака вагітності, є в той же час ознакою загрозливого викидня в деяких випадках, це болі внизу живота, спричинені тонусом матки. Якщо болі не постійні, проходять самостійно, і кров'янистих виділень зі статевих шляхів немає, то все в нормі. Існує також ряд симптомів, які прямо не вказують на цікаве положення, але часто сприймаються такими майбутніми мамами, до них відносяться: зміна смаку (хочеться солоненького або солоденького), почастішання сечовипускань (частіше буває із-за захворювань сечостатевої системи), втома (може виникати внаслідок нестачі вітамінів) і т. д.

Визначення вагітності на ранніх термінах зараз не проблема. Головне - прислухатися до того, що кажуть лікарі, а всілякі народні засоби - вторинні, більше для розваги.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua