← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Визначення овуляції

Способи визначення овуляції

Визначення овуляціїВизначення овуляції - з одного боку - справа досить просте, а з іншого - не дуже, так як при прогнозуванні цього дня потрібно врахувати безліч найменших нюансів. Які існують способи діагностики сприятливого часу для зачаття?

Методів насправді багато, їх можна умовно розділити на суб'єктивні, а також ті, які можна використовувати тільки в медичних або домашніх умовах. Запам'ятайте, що визначення овуляції в домашніх умовах або для медичних цілей безглуздо, якщо жінка приймає оральні контрацептиви (вони блокують здатність яєчників овулировать), а також якщо встановлена гормональна спіраль Мірена. Але повернемося до способів.

Домашня діагностика

1. Вимірювання базальної температури. Про це метод визначення овуляції, напевно, знають усі жінки. Вже не один десяток років їм користуються і лікарі, хоча і менше, ніж раніше, оскільки зараз з'явилися більш достовірні діагностичні методи, начебто ультразвукового дослідження і спеціальних тестів. Базальна температура може вимірюватися у роті, у піхві або в задньому проході. Само собою, що вимірювати потрібно щодня тільки в одному обраному місці. Найчастіше вимірюють ректально, так як даний спосіб вважається найбільш точним. Визначення овуляції по базальній температурі засноване на спостереженні за її значеннями і стрибками в більшу або навпаки меншу сторону. Так, перед самою овуляцією температурні значення можуть трохи опуститися. Це і є найсприятливіший час для статевих актів, так як яйцеклітина вийде в найближчі години. Після овуляції температура піднімається до 37 і вище градусів. Обов'язково враховуйте, що яйцеклітина зберігає життєздатність після овуляції на протязі 1, максимум 2 доби. Так як визначення овуляції по температурі пов'язане зі спостереженням за мінімальними змінами на градуснику, необхідно як слід дотримуватися всі рекомендації. Так, БТ може бути підвищеною не при овуляції, якщо жінка приймає різні лікарські засоби, якщо за кілька годин до вимірювання був статевий акт, так і похибки градусника теж ніхто не відміняв. До речі, впродовж одного мен. циклу змінювати термометр для вимірювання не рекомендується.

2. Тести на овуляцію. Багато хто помилково вважають, що їх вартість занадто висока, щоб ними користуватися. Найпростіші варіанти (прості - це не значить ненадійні) коштують близько 25 рублів за штуку, якщо купувати набір з 5 штук. Поштучно їх брати навряд чи є сенс, так як проробляти цю процедуру доведеться аж ніяк не один день. Яким чином працюють дані тест-смужки? Їх дія заснована на діагностуванні лютеїнізуючого гормону, який виробляється за лічені години перед овуляцією. Відповідно, при отриманні позитивного результату, бажано як можна швидше почати дії до зачаття. Продовжувати робити тести в цьому циклі вже не має сенсу. Перед тестом рекомендується не мочитися протягом 4 годин, а також пити багато рідини. Для більшої ефективності можна робити тести вранці і ввечері.

До речі, можливо і визначення овуляції по слині. Цей спосіб вважається навіть більш економічним, якщо планується його використовувати тривалий час, наприклад, коли сприятливі для зачаття дні визначаються у цілях контрацепції. Вам доведеться придбати невеликий прилад, що стоїть близько 2500 рублів (можна замовити через Інтернет, а оплатити і отримати на пошті). Як же працює цей прилад? Все дуже просто, необхідно нанести крапельку своєї слини на предметне скельце, далі необхідно оцінити результат за допомогою мікроскопа з сильним збільшенням. Якщо слина виглядає як листок папороті - значить у вас овуляція. Такий візерунок з'являється завдяки різко увеличившемуся кількості гормону естрогену. Даний тест рекомендується виконувати з ранку, причому перед цим не вживати нічого з їжі, а також не рекомендується вживати алкоголь, палити і чистити зуби. Спотворити результат можуть запальні захворювання порожнини рота. Якщо «папороть» не з'явився, це означає, що цикл був ановуляторним.

3. Визначення овуляції по виділеннях. Наглядові жінки напевно помічали, що приблизно в середині циклу у них дещо збільшується кількість виділень з піхви. Дана особливість якраз і пояснюється овуляцією. А слиз являє собою щось на зразок пробки, яка відходить з шийки матки під час або незадовго до початку родових сутичок.

4. Болі в області матки. Є жінки, які яскраво відчувають овуляцію. Під час виходу яйцеклітини з яєчника і трохи після цього може з'явитися досить сильна ниючий або різка біль в області яєчника. Однак якщо біль зберігається декілька годин, і носить регулярний, а не переривчастий характер, то необхідно звернутися до лікаря.

5. Посилення статевого потягу. Жіночий організм є більш чутливим, ніж чоловічий. Навіть кохання представницям прекрасної статі хочеться в різні дні з різною силою. Наприклад, за 7-10 днів до початку наступної менструації жінка стає примхливою, і в неї може зовсім пропасти лібідо, це пояснюється передменструальним синдромом. А в середині циклу, в сприятливий для зачаття час лібідо навпаки посилюється.

Медична діагностика

1. Дані гінекологічного огляду. Так, лікарі можуть за допомогою огляду не тільки виявити різні захворювання у жінок або вагітність, але і овуляцію. У неї є досить явні ознаки. По-перше, велика кількість виділень з піхви, причому виділення «тягнуться» до 10-12 см. По-друге, шийка матки трохи прочинені. Таке може спостерігатися і за кілька діб до і після дня X.

2. Результати ультразвукового дослідження. Якщо ви зважилися визначити овуляцію за допомогою УЗД, то врахуйте, що проходити обстеження вам доведеться кілька днів поспіль. Спочатку по УЗД спостерігають за зростанням домінантного фолікула, але, крім цього рекомендується також в домашніх умовах проводити діагностику: вимір базальної температури не завадить. Перед самою овуляцією на фолікулі утворюється невеликий яйценосний горбок, як правило, він досить помітний, сам же фолікул до того часу досягає 20-33 мм в діаметрі. Після овуляції фолікул зникає з яєчника, а в позадиматочном просторі утворюється трохи рідини після розриву фолікула. Якщо визначення овуляції по УЗД проводилося за всіма правилами, тобто - кожен день в середині циклу, то зазначити ці зміни ніяких труднощів не складе, і саме цей період є найбільш сприятливим.

Такі способи визначення овуляції - обирайте на свій смак.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua