← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ускладнення при пологах

Проблеми в пологахПологи, як відомо, - складний фізіологічний процес. Зазвичай вони наступають через 280 днів ( 40 тижнів ) або 10 акушерських місяців після першого дня останньої менструації. Пологи, що настають у строки 28-37 тижнів вагітності і раніше, вважаються передчасними, після 40 тижнів ( 41 і більше ) - запізнілими, а в строки 38-40 тижнів - своєчасними. У нормі пологи протікають через природні родові шляхи. Якщо ж дитину витягають в результаті операції кесаревого розтину ( шляхом розсічення передньої черевної стінки і матки ) або шляхом накладення акушерських щипців та інших операцій, то такі пологи називаються оперативними.Можливі ускладнення при пологах


Патологічного прелімінарного період

Аномалій пологової діяльності нерідко передує зміна характеру передпологового підготовчого періоду - патологічного прелімінарного період. Нормальні передпологові скорочення матки непомітні, безболісні, частіше виникають вночі і призводять до укорочення, розм'якшенню шийки матки і відкриття її каналу на 2-3 див. Патологічного прелімінарного період характеризується наступними ознаками:

  • спастичними скороченнями м'язів матки, що проявляється болючими переймами, що виникають не тільки вночі, але і вдень, носять нерегулярний характер і не переходять у пологову діяльність;
  • відсутністю змін у шийці матки: вона залишається довгою, густою, відкриття каналу шийки не відбувається;
  • передлежачої частина плоду не притискається до входу в малий таз, хоча розміри її і тазу матері повністю відповідає один одному;
  • тонус і збудливість матки підвищені;
  • скорочення матки довго залишаються монотонними, не частішають і не посилюються;
  • порушується стан вагітної, вона стає неврівноваженою, дратівливою.

Характерним ускладненням патологічного прелиминарного періоду є допологове вилиття навколоплідних вод, що, в свою чергу, може ускладнити майбутні пологи. Лікування патологічного прелиминарного періоду залежить від причин, що до нього призводять. Терапія проводиться в умовах стаціонару; вона зводиться до призначення спазмолітиків ( Но-шпа, Баралгін та ін ), анальгетиків ( Промедол, Тралам та ін ), заспокійливих препаратів ( настоянка пустирника, заспокійливі збори ), вітамінів, естрогенів і т.п.

При стомленні і підвищеної дратівливості призначають медикаментозний сон - відпочинок. Максимальна тривалість лікування патологічного прелиминарного періоду не повинна перевищувати 3-5 днів. Метою її є усунення хворобливих і неефективних переймів, «дозрівання» шийки матки і підготовка організму вагітної жінки до пологів. В результаті лікування, як правило, або починається нормальна родова діяльність, або перейми припиняються зовсім і починаються знову через якийсь час. Якщо ж лікування виявляється неефективним, то можливе проведення операції.

Слабкість пологової діяльності

Безпосередньо самі пологи ( всі три періоди ) можуть ускладнюватися слабкістю пологової діяльності, що полягає в недостатності сили і тривалості скорочень матки, великих паузах між переймами. Розрізняють первинну і вторинну слабкість пологової діяльності.

  • Первинна слабкість проявляється з початком пологів і може зберігатися у другому і третьому періодах.
  • Вторинна слабкість виникає після нормальної пологової діяльності в першому або другому періоді пологів.

Прояви вторинної слабкості родових сил повністю збігаються з проявами первинної слабкості, але подовження пологів відбувається після того, як шийка матки розкрилася до 4 см, і в періоді вигнання, коли на тлі нормальної родової діяльності сутички починають слабшати, стають все рідше, коротше і поступово можуть припинитися взагалі. Виявити слабкість пологової діяльності можна на підставі вивчення характеру сутичок, за результатами огляду ( відсутність розкриття шийки матки ) і за даними моніторного спостереження за силою переймів.

Лікування проводять у залежності від виявлених причин. Породіллям дають відпочити, вводять знеболюючі, седативні та снодійні засоби. Після кількох годин сну жінки зазвичай розвивається хороша родова діяльність. Якщо родова діяльність не посилюється, то внутрішньовенно вводяться препарати, що підсилюють скорочення матки ( Окситоцин, простагландини ), тобто відбувається стимуляція родової діяльності.

Ліки вводять на тлі знеболювання ( частіше - епідуральної анестезії ) та під ретельним моніторним спостереженням за станом плода. Якщо протягом декількох годин родова діяльність не посилюється, то проводять операцію кесаревого розтину.

Підвищення скоротливої діяльності матки

Крім слабкості родова діяльність може ускладнюватися підвищенням скоротливої діяльності матки: гіпертонічна дисфункція матки, дискоординація пологової діяльності ( коли різні ділянки матки скорочуються в різних ритмах ), титанічні скорочення та ін. При гіпертонічної дисфункції порушуються всі характеристики переймів. Тонус мускулатури матки підвищується, ритм пологової діяльності порушується, періоди скорочення і розслаблення матки те тривалі, то короткі.

На тлі цих і багатьох інших змін порушуються матково-плацентарний і плодово-плацентарний кровотоки, плід починає відчувати гіпоксію - нестачу кисню. Основними компонентами лікування є: спазмолітики; анальгетики; засоби, що знижують тонус матки; епідуральна анестезія. У деяких випадках вдаються до лікувального акушерському наркозу, після якого можливе відновлення нормального тонусу матки. При відсутності ефекту від проведеного лікування ставиться питання про проведення операції кесаревого розтину.

Кровотечі

Найчастіше безпосередньою причиною кровотечі є проблеми, пов'язані з стоянням плаценти. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти. Відшарування плаценти може виникнути на різних її ділянках. Якщо плацента відшаровується з краю, то кров витікає з зовнішніх статевих шляхів. Інакше кажучи, у цьому випадку має місце зовнішнє кровотеча в такій ситуації біль внизу живота незначна або відсутня зовсім.

Відшарування плаценти може статися і в середині, тоді кров скупчується між плацентою та стінкою матки і формується гематома; в цьому випадку больовий синдром більш виражений. Крім того, частішає серцебиття, знижується артеріальний тиск, з'являється холодний піт. Оскільки при цьому різко знижується кількість крові, що надходить до плоду, то розвивається гіпоксія плода, тому дана ситуація може бути небезпечною для життя як матері, так і дитини. Залежно від періоду пологів, стану жінки та плоду пологи можуть бути закінчені через природні родові шляхи або з допомогою операції кесарева розтину.

Утруднення самостійного і своєчасного відділення плаценти в третьому періоді пологів ( щільне прикріплення або прирощення плаценти - всієї або частково ). У нормі після народження малюка відбувається відділення плаценти і її народження. При відділенні плаценти в матці утворюється велика ранова поверхня, з якої починає сочитися кров. Це фізіологічне ( нормальне ) кровотеча дуже швидко припиняється за рахунок скорочення стінок матки і пережиму розташованих в них судин, з яких, власне, і текла кров.

Якщо процес відторгнення плаценти порушується, то з поверхні слизової, вже звільнилася від плаценти, починається кровотеча, а щільно прикріплені фрагменти плаценти не дозволяють матці скоротитися і перетиснути судини. При підозрі на щільне прикріплення плаценти проводять ручне обстеження порожнини матки. Це операція, яка проводиться під загальним наркозом.

При виникненні кровотечі в пологах робота ведеться по декількох напрямках одночасно. Анестезіолог починає вливання через великі вени спеціальних кровозамещающих розчинів і препаратів крові. Завдяки цьому в кровоносне русло надходять речовини і білки, що відповідають за згортання крові. Для поліпшення згортання крові вливають препарати крові. Пацієнтці також вводять кровоспинні препарати і знеболюючі ліки. Акушери визначають причину кровотечі і тип майбутньої операції.

Для підтримки нормального постачання тканин киснем застосовується інгаляції зволоженим киснем через маску. Хвору підключають до монітора, який постійно контролює її артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, насичення киснем крові і безперервно знімає ЕКГ. Безумовно, переливання крові та розчинів буде успішним лише тоді, коли усунуто первісне ускладнення, що спричинило за собою кровотеча.

Тому завданням акушерів стає виявлення цього ускладнення та визначення плану лікувальних маніпуляцій, будь то ручне обстеження маки, екстрене кесарів розтин і т.п. Після того, як кров зупинена, жінку переводять у палату інтенсивної терапії пологового будинку або в спеціалізоване відділення реанімації лікарні під постійне спостереження медичного персоналу.Захист малюка

Всі ускладнення, які виникають під час пологів, так чи інакше позначаються на стані малюка, тому під час пологів лікарі постійно стежать за станом плода. Для цього використовують усі можливі методи - від вислуховування серцебиття за допомогою акушерського стетоскопа і оцінки навколоплідних вод до кардіотокографії, ультразвукового і допплерівського дослідження. Якщо стан дитини викликає побоювання лікарів, то в арсеналі маються різні методи, щоб виправити ситуацію.

В першу чергу, проводять заходи, спрямовані на усунення причини, що викликала погіршення стану плода, крім того, майбутній мамі вводять лікарські препарати, покликані поліпшити кровопостачання плода і доставку йому кисню, в крайньому випадку, якщо не вдається впоратися з ситуацією консервативними методами, проводять операцію кесаревого розтину.

Отже, під час пологів можуть виникнути деякі ускладнення, але, на щастя, пологів, які протікають з ускладненнями, набагато менше, ніж нормальних пологів. Лікарі завжди готові прийти на допомогу породіллі, вони знають, як зробити це правильно, щоб ускладнення ніяк не позначилося на стані здоров'я мами і малюка. Завданням майбутньої мами є уважне ставлення до свого стану і виконання всіх лікарських призначень та приписів і не тільки під час пологів, але і під час вагітності, адже від того, як протікає вагітність, багато в чому залежить і протягом пологів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua