← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ускладнення під час вагітності

Ускладнення під час вагітностіУскладнення під час вагітностіДеякі захворювання або ускладнення, які можуть виникнути під час вагітності, в процесі пологів або в післяпологовий період, представляють істотну небезпеку для мами і дитини. Ускладнення можуть привести до передчасного переривання вагітності, матковій кровотечі, внутрішньоутробної затримки розвитку і навіть загибелі дитини.Токсикоз і гестоз

Токсикозом називають ускладнення вагітності, що виникає до 10 тижнів і проявляється нудотою, блювотою, зміною смаку, слинотечею. При гестозу відбувається розлад функції життєво важливих органів і систем внаслідок порушень в судинній системі. Зазвичай прояв гестозу відбувається у другій половині вагітності: набряками, виділення білка з сечею, підвищенням тиску.

Поява токсикозу у першій і гестозу у другій половині вагітності, є наслідком деяких факторів ризику, таких як негинекологические захворювання, ранній і пізній вік вагітної, інтоксикації, шкідливі звички, важкі та шкідливі умови праці. Результатом порушення адаптації організму жінки до вагітності є токсикоз і гестоз. Це порушення може виникнути у жінок, абсолютно здорових, адже якщо розібратися, то такі фактори ризику, як стрес, ті чи інші захворювання внутрішніх органів під час вагітності або до неї, зустрічаються практично у будь-якої жінки.

Протягом вагітності легкий токсикоз у першій половині серйозно не порушує, але у важких випадках може ускладнити її. Якщо сильно виражений токсикоз, блювота, яка для нього характерна, викликає зневоднення організму і різке схуднення вагітної, що призводить до порушення в роботі органів і систем організму. Крім того, плід страждає від недостатнього надходження до неї кисню і поживних речовин.

Діагностують токсикоз з характерних проявів; щоб визначити тяжкість перебігу хвороби, жінка здає аналізи крові та сечі. Легкі форми токсикозу лікують під контролем лікаря жіночої консультації амбулаторно. У разі неефективності лікування та при наростанні симптомів вагітну жінку госпіталізують. У лікарні жінка отримує ліки, які допомагають впоратися з симптомами токсикозу, а також розчини, які містять поживні речовини.

Також представляє небезпеку для здоров'я вагітної гестоз, крім того він є однією з основних причин захворюваності та смертності дітей в період внутрішньоутробного розвитку, під час пологів і в ранньому післяпологовому періоді. Найчастіше гестоз проявляється підвищенням тиску, набряками, появою білка в сечі. Лікар жіночої консультації, який спостерігає вагітну жінку, при появі ознак гестозу призначає необхідне лікування, а при відсутності ефекту від проведеної терапії направляє на стаціонарне лікування.Неправильні положення плода

Порушити нормальний перебіг вагітності можуть і неправильні положення малюка в матці: поперечне, косок, тазове. Вони призводять до дородовому вилиття навколоплідних вод, випадіння дрібних частин плоду і пуповини, аномалій пологових сил, гіпоксії плода, розриву матки. Причинами виникнення таких ускладнень можуть бути:

  • багатоводдя;
  • багатоплідна вагітність;
  • пухлини і аномалії розвитку матки;
  • недостатній тонус мускулатури матки і черевного преса ( що часто буває у многоражавших жінок ).

Тазове передлежання плоду може мати спадковий характер. Неправильне положення дитини визначають в останньому триместрі вагітності за допомогою зовнішнього огляду, підтверджують при ультразвуковому обстеженні. Якщо у жінки вчасно виявляють неправильне положення плоду, то протягом вагітності за допомогою спеціальної гімнастики намагаються виправити його на правильне, при якому плід повернена голівкою вниз.

У разі, коли це не вдається, обов'язкова завчасна госпіталізація у пологовий будинок ( в 34-35 тижнів ) для вирішення питання про метод розродження. Крім того, якщо у вагітної раніше часу відійдуть навколоплідні води або почнеться родова діяльність, медперсонал буде поруч, щоб надати їй необхідну допомогу.Багатоводдя і маловоддя

Багатоводдя - надмірне накопичення в амніотичній порожнині навколоплідних вод ( більше ніж 1.5-2 літрів ). Внаслідок того, що розміри матки більше терміну з-за зайвої кількості амніотичних вод, вона тисне на сусідні органи і діафрагму ( це відбувається і при нормально протікає вагітності на великих термінах, але при багатоводді проявляється сильніше і раніше ), утруднюючи дихання, порушуючи кровообіг, функцію нирок та інших органів. В результаті жінка відчуває задишку, слабкість, тяжкість і болі в животі, можуть з'явитися набряки ніг. Дитина при багатоводді надмірно рухливий, що призводить до його неправильним положенням, а це, в свою чергу, ускладнює перебіг вагітності і пологів.

Про маловодии кажуть, коли кількість навколоплідних вод менше 0.5 літра. З-за недостатньої кількості вод стінки матки знаходяться близько від поверхні тіла плода і заважають його руху і нормальному розташуванню. Маловоддя відбивається на стані плода: його шкіра стає сухою і зморшкуватою, він відстає в рості і масі тіла, можливі викривлення хребта, клишоногість та інші патології. В пологах маловоддя може призвести до патології пологової діяльності, передчасне відшарування плаценти.

Наявність багатоводдя або маловодия можна припустити по ряду клінічних ознак, але частіше діагноз встановлюють під час УЗД. Багатоводдя, так само як і маловоддя, саме по собі теж є результатом яких-небудь патологічних процесів, таких, як інфекція, вади розвитку та ін Тому при діагностиці цього ускладнення проводять обстеження з метою виявити причини його виникнення, і якщо знаходять, то призначають відповідне лікування.Анемія вагітних

Анемія - зниження кількості гемоглобіну в еритроцитах - речовини, що переносить кисень. Від анемії не застрахована жодна вагітна, так як причиною цього стану найчастіше є недостатнє поповнення запасів заліза, потреба в якому під час вагітності значно підвищена. Анемія вагітних поєднується з гіпоксією, гіпотрофією ( зниженням маси ) і анемією плоду, пригніченням кровотворення в організмі дитини і у малюка у віці до 1 року.

Вагітні жінки скаржаться на слабкість, задишку, головний біль, порушення зору, зниження тиску, непритомність при невеликому фізичному навантаженні. Але частіше діагноз ставиться за результатами аналізу крові. Також з анемією вагітних розвивається пізній токсикоз, бувають частіше передчасні пологи. Самі пологи ускладнюються слабкістю пологової діяльності, патологічною крововтратою, септичними захворюваннями і зниженням лактації.

Профілактика та лікування анемії вагітних полягає у повноцінному збалансованому за білками, жирами, вуглеводами, вітамінами та мікроелементами харчування та призначення препарату заліза при зниженні гемоглобіну нижче допустимої норми ( 110 г/л ).Резус-конфлікт

Це явище може виникнути тільки у резус-негативних мам, вагітних резус-позитивною дитиною. Сутність даної патології полягає в патологічної імунної реакції: організм матері сприймає плід як «чужорідний об'єкт», що може призводити до серйозних ускладнень, у першу чергу з боку малюка. Виробляються антитіла, які, потрапляючи в кров дитини, руйнують його еритроцити ( червоні кров'яні клітини ), викликають анемію, інтоксикацію, порушення функцій життєво важливих органів, можливі переривання вагітності, передчасні пологи.

Такий стан дитини і новонародженого називається гемолітичною хворобою ( гемоліз - руйнування еритроцитів ). Розпад еритроцитів призводить до пошкодження нирок і головного мозку дитини. У найбільш важких випадках він може загинути внутрішньоутробно або народитися нежиттєздатним. У більш легких випадках резус-конфлікт виявляється просто народження жовтяницею або анемією новонародженого. Для попередження таких важких ускладнень протягом вагітності у жінок, що входять в групу ризику по розвитку даної патології ( це резус-негативні жінки, які перенесли викидні, аборти, пологи, що призвело до утворення антитіл ), неодноразово беруть аналізи крові на наявність антитіл.

У разі необхідності вагітну госпіталізують у лікарню, яка спеціалізується з даної патології, для проведення необхідного лікування, аж до переливання крові плоду, що дозволяє продовжити вагітність до терміну, коли дитина виявляється життєздатним ( під контролем УЗД через передню черевну стінку матері проникають у вену пуповини і роблять переливання дитині 20-50 мл еритроцитів донора ).Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua