← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Відійшла пробка перед пологами

Що робити, якщо відійшла слизова пробка перед пологами

Як зрозуміти, що відійшла пробка перед пологамиВідійшла пробка перед пологами - немов сигнал SOS рясніють заголовки в блогах на популярних жіночих порталах. Однак не всі майбутні мами знають, що пробка може відійти за 2-3 тижні до пологів. А у деяких вона відійде поступово, з виділеннями, і вони її не помітять.

І все ж, як зрозуміти, що відійшла пробка перед пологами і не помилитися? За зовнішнім виглядом пробка є згустком прозорого слизу. Іноді слиз може бути жовтуватого або бурого кольору. Часто в ній видно прожилки крові. Деякі жінки відчувають момент її відділення так, як відчувають початок менструації. Інші можуть помітити її на поверхні білизни під час гігієнічних процедур. У будь-якому випадку явного відчуття, яке було б властиве цього фізіологічного процесу, немає. Швидше грає роль психологічний фактор. Первородящі можуть розхвилюватися, що відчують, після відходження пробки, помилкові перейми. Розрізнити такі сутички дуже просто - вони епізодичні і короткочасні. Але для самозаспокоєння можна відвідати клініку для перевірки стану шийки матки та дитини.

На 6-7 місяці вагітності жінка може сприйняти за відходження пробки звичайні прозорі виділення.

«Якщо відійшла пробка через скільки почнуться пологи?», - питають один у одного вагітні. Все суто індивідуально. Одні жінки народжують через 2-3 тижні, інші - через 2-3 дні. Тобто однозначного терміну немає. Відомо, що у жінок, яким зберігали вагітність на ранніх термінах в умовах стаціонару з накладанням швів на шийку матки, пробка перед пологами відходить пізніше. Деякі породіллі взагалі помічають цей процес безпосередньо за 6-10 годин до початку пологів.

Зазвичай відходження пробки не є приводом для занепокоєння. Лікарі радять вести колишній спосіб життя - займатися повсякденними домашніми справами, готуватися до появи нової людини, робити легкі фізичні вправи. Однак краще відмовитися від занять в басейні або відпочинку на морі. Тим більше не варто купатися у водоймах з прісною водою або навіть приймати ванну, щоб не занести інфекцію в організм. Взагалі, на останніх термінах вагітності рекомендується обмежити прийняття водних процедур, оскільки є ризик захворіти пієлонефритом з-за високого навантаження на сечостатеву систему та низької опірності організму.

Підмиватися після відходження пробки потрібно із засобами, що містять нейтральний рівень pH. Спеціальні гелі для інтимної гігієни в цей і, в подальшому, післяпологовий період, не рекомендуються.

Багатьох мам турбує питання статевого життя після відходження пробки. Лікарі не забороняють близькість, але і не вітають. Оскільки матка стає більш сприйнятливою до інфекцій і бактерій, краще відкласти секс (особливо без використання презерватива) на пару місяців і зануритися в турботи про майбутню дитину.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua