← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Відсутність овуляції

Причини та ознаки відсутності овуляції

Причини, ознаки відсутності овуляціїВідсутність овуляції причини може мати різні. Деякі з них фізіологічні, а деякі пов'язані з небезпечними захворюваннями, в основному ендокринологічними. Давайте розглянемо по порядку чому може спостерігатися відсутність овуляції і якими є симптоми цього.

Фізіологічні причини ановуляції

В нормі не відбуваються овуляції у вагітних жінок, а також у годуючих в перші місяці після пологів, якщо годування дитини виключно грудне і регулярне, в тому числі і вночі. Треба сказати, що тут бувають і винятки, тому цю інформацію не слід використовувати в якості підтвердження надійності методу оберігання від небажаної вагітності під назвою лактаційна аменорея. Овуляція у годуючих грудьми жінок може бути відсутнім з-за підвищеного рівня гормону пролактин, завдяки якому, власне, і відбувається вироблення грудного молока.

Повна відсутність овуляції спостерігається у жінок в період менопаузи і зробити з цим вже нічого не можна. Скорочуватися кількість овуляцій в рік починає приблизно в 30 років (у когось раніше, у когось пізніше). У зовсім молодих дівчат ановуляторних циклів в рік трапляється 1-2, у жінок старшого віку ановуляторні цикли вже через місяць, а то й частіше. Саме з цієї причини чим старше жінка, тим складніше їй завагітніти навіть при регулярного статевого життя.

В нормі відсутні овуляції у жінок, що приймають оральні контрацептиви і використовують інші методи гормональної контрацепції, дія препаратів як раз і полягає в придушенні овуляції.

Патологічні причини ановуляції

На жаль, нерідко у жінок не виходить завагітніти внаслідок наявності у них захворювань або патологічних станів.

Так причини відсутності овуляції можуть полягати в надлишку або нестачі ваги. Причому і одне, і інше для жінки може бути дуже небезпечним. В останні роки стала дуже модною худоба. Але дівчата з дуже низькою масою тіла не замислюються про те, що вони тим самим можуть назавжди позбавити себе щастя материнства. Але і зайва вага теж небезпечний. Звичайно ж, небезпечний не сам дефіцит або надлишок кілограмів, а захворювання, які призводять до цих порушень, та процеси в організмі, які порушуються за цих відхилень.

Запідозривши у себе відсутність овуляції, жінка повинна прийти на прийом до гінеколога-ендокринолога. Так як причиною цього може бути ряд захворювань: гіперпролактинемія, СПКЯ, патології щитовидної залози і т. д.

Як визначити відсутність овуляції і як його лікувати

Основні ознаки відсутності овуляції полягають у ненаступлении вагітності протягом 1-2 років статевого життя без контрацепції. Уже в цьому випадку слід звернутися до гінеколога за консультацією. Лікар порекомендує зробити УЗД матки і яєчників у певні дні менструального циклу. Якщо будуть підстави запідозрити патологію, лікар порекомендує також здати аналіз крові на ФСГ, щоб зрозуміти не полягає причина відсутності овуляції в настанні менопаузи або передчасному виснаженні яєчників. Також потрібно бути готовою до візиту до ендокринолога.

Самостійно, без лікаря і обстежень можна спробувати щоранку вимірювати базальну температуру (температуру в прямій кишці). У першій половині циклу вона нижче 37 градусів, за день до настання овуляції трохи знижується, а після настання овуляції підвищується до 37,2-37,4. Успіх цього методу визначення фертильності полягає в правильності виконання процедури». Краще використовувати звичайний ртутний градусник, вимірюється температура виключно вранці, відразу після пробудження, не встаючи з ліжка. Неправильні результати (частіше хибнопозитивні) можуть бути при підвищенні температури тіла внаслідок хвороби, після сексу, при прийомі деяких лікарських засобів, алкоголю і т. д. Не має сенсу вимірювати базальну температуру жінкам, що використовують гормональну контрацепцію.

Крім відсутності стрибків у графіку базальної температури (він складається щодня на основі отриманих шляхом її вимірювання даних), жінка може помітити те, що в середині циклу кількість виділень з піхви не змінюється, як не змінюється консистенція, не підвищується сексуальний потяг, немає ніякого дискомфорту в області живота і яєчників. Все це суб'єктивні ознаки, але раніше випробувала їх жінка, обов'язково зверне увагу на їх раптове зникнення. Ось такі відсутність овуляції симптоми має.

І все ж, чи можна щось зробити, якщо немає овуляції? Як ми вже говорили раніше, є різні причини цього явища. Деякі фізіологічні мають особливість проходити (за винятком клімаксу), захворювання вылечиваться. Головне це, помітивши відсутність овуляції, лікування відразу почати, поки час не втрачено.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua