← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ознаки овуляції

Основні ознаки сталася овуляції

Овуляція ознакиОзнаки овуляції намагаються вирахувати 2 категорії жінок: які хочуть швидше зачати дитину і, навпаки, не хочуть поки дітей і таким чином захищаються від небажаної вагітності. Давайте коротко розглянемо сам процес овуляції і навіщо потрібно вміти обчислювати цей день.

Отже, жіночий менструальний цикл (проміжок часу від однієї менструації до іншої) поділяється на 2 фази, які приблизно рівні по тривалості. В першу фазу в яєчниках жінки утворюється домінантний фолікул, з якого може вийти готова до запліднення яйцеклітина. А в другу фазу, у разі події зачаття, ендометрій приймає запліднену яйцеклітину і відбуваються різні гормональні зміни, покликані зберегти дитину. Якщо зачаття не відбувається, то приблизно через 2 тижні ендометрій почне відторгатися і піде чергова менструація. Так от, зачаття може статися лише у визначений проміжок часу, що триває не більше 1, рідше 2 доби, коли яйцеклітина виходить з яєчника і чекає сперматозоїд. Цей день, єдиний в циклі і називається овуляцією. Однак, сперматозоїди мають особливість зберігати свою життєздатність протягом кількох днів, а тому іноді навіть за 3 дні до цього відбувся статевий акт дарує дитини. І все ж, які ознаки овуляції у жінок?

Суб'єктивні ознаки

Уважні дами, що розбираються у власній фізіології і роботі внутрішніх статевих органів, можуть практично безпомилково без застосування особливих методик визначати у себе овуляцію. За яким же симптомів вони це роблять?

1. Збільшення виділень з піхви. Слизові виділення з піхви досить помітні і відрізняються від тих, що бувають в інші дні. Це слиз каналу шийки матки. Доведені ознаки овуляції - виділення без натяку на їх інфекційну природу. Протягом 1-2 днів вони зникають. До речі, з цього ж отделяемому з піхви визначити сприятливий для зачаття період може і гінеколог. Максимальне розтягнення слизу досягає 12 див. Цей ознака овуляції в гінекології називається симптомом «зіниці».

2. Досить яскраво виражені, але не регулярні болі внизу живота або в області одного з яєчників (де дозріла яйцеклітина). Цей симптом з'являється аж ніяк не у всіх, тільки у самих чутливих жінок.

3. Підвищення статевого потягу. Не весь цикл у середньостатистичної жінки лібідо знаходиться на одному рівні. В середині циклу любові, як правило, хочеться більше. Особливо, в день овуляції...

Інші методи визначення овуляції в домашніх умовах

1. Метод вимірювання базальної температури. Хоча все більше лікарів від нього відмовляються, як від малоинформативного, серед жінок дана методика не втрачає популярності. І це не дивно. Головна перевага - доступність. Єдиний необхідний предмет - це градусник. Вимірювати температуру бажано з першого дня циклу, записуючи значення в спеціальну табличку-графік. Як правило, всю першу половину циклу температура коливається в значеннях 36.6-36.9. Овуляція ознаки видає у вигляді невеликого зниження температурних значень, це означає, що в лічені години після цього відбудеться овуляція. Після виходу дозрілої яйцеклітини з яєчника і практично до самого закінчення менструального циклу температура залишиться підвищеної - 37-37 .3 градуси. Далі, якщо вагітність не відбулася, вона опуститься. Якщо у вашому циклі не спостерігається стрибків температури, швидше за все, місяць був ановуляторним, тобто овуляція в цей раз не відбулася. Таке буває у кожної жінки в 2-3 менструальних циклах за рік. А з віком ановуляторні цикли трапляються все частіше. Саме тому гінекологи кожну вагітність називають маленьким дивом, особливо, якщо вона не планувалася. Адже потрапити в «безплідний» місяць в потрібний день з статевим актом - це не так-то просто. Якщо у вас є ознаки відсутності овуляції, відразу турбуватися не варто. Потрібно поспостерігати. Якщо ановуляторні мен. цикли постійно повторюються, необхідно сходити до лікаря.

2. Тести на овуляцію. З тестами на вагітність всі знайомі, а ось ці викликають деяке здивування. Так, поки що ними користуються хіба що тільки жінки, які страждають безпліддям, так просунуті в плані контрацепції і способів швидкого зачаття молоді дівчата. Отже, дані тести виявляють ознаки перед овуляцією, такі як різке зростання лютеїнізуючого гормону. Він спостерігається через 1-1,5 діб до виходу зрілої яйцеклітини. Якщо ви вирішили за допомогою тест-смужок прискорити своє материнство, то врахуйте, що робити їх доведеться не один раз, а протягом кількох днів - цілком можливо. В які дні циклу починати експериментувати? Фахівці рекомендують жінкам з регулярним менструальним циклом відняти від дня передбачуваного початку наступних місяців 17. І з цієї дати почати. Однак цифри можуть різнитися і у велику і у меншу сторону в залежності від тривалості проміжку між менструаціями. Цифра 17 актуальна для «класичного» 28-денного циклу. Після отримання позитивного результату, а він відображається також звичними двома смужками, тести можна не робити, овуляцію ви вже вирахували, залишилася справа за малим... Для того, щоб отримати достовірний результат, виконуйте наступні правила:

  • протягом 4 годин до проведення тесту не мочіться;
  • не пийте цей проміжок часу багато рідини (це може знизити концентрацію гормону, і реакції не буде);

Медичні методи визначення овуляції

1. Овуляцію досвідчений лікар може визначити «на око» при гінекологічному огляді. По-перше, як ми вже писали вище, в період овуляції значно збільшується кількість тягнеться слизу, її розтяжність становить 10-12 см, і ці ознаки овуляції чудово помітні лікаря.

2. Це так званий «симптом зіниці». З 5 дня циклу і до моменту дозрівання яйцеклітини шийка матки (її зовнішній отвір) має властивість трохи розкриватися. Всередині проглядається слиз, про яку ми писали в попередньому пункті. Максимальне розкриття спостерігається в день овуляції, потім шийка знову закривається, слиз зникає.

3. Визначення лютеїнізуючого гормону в сечі за допомогою лабораторного аналізу сечі. Це для тих, хто не довіряє тестів.

4. Ультразвукове обстеження. Лікар буде спостерігати за ростом товщини вашого ендометрію, а також появою та зростанням домінантного фолікула. З цього фолікула і з'явиться яйцеклітина. При ановуляторних циклах відсутня і фолікул (замість домінуючого є багато по кілька міліметрів) і овуляція - ознаки вагітності чекати в кінці цього циклу не має сенсу.

Медичні способи визначення ймовірного дня зачаття користуються популярністю у жінок, що мають у минулому невдалі вагітності та (або) які страждають безпліддям, а також готуються до ЕКЗ. Домашній пошук ознак овуляції приваблює жінок, які не хочуть чекати кілька місяців зачаття (а адже буває і так), а хочуть прискорити процес. Але є категорія жінок, яка використовує дану інформацію не зовсім за призначенням - в цілях оберігання від небажаної вагітності. Таким хочеться нагадати, що метод не є надто надійним, відсоток невдач досить високий.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua