← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Симптоми овуляції

Найбільш відомі і поширені симптоми сталася овуляції

Симптоми овуляціїСимптоми овуляції особливо важливо знати жінкам, які планують вагітність протягом вже досить тривалого часу, але спроби яких поки не увінчалися успіхом. По правді кажучи, цей найбільш сприятливий для зачаття день на 100% точно можна визначити тільки за допомогою УЗД. Але обстеження в даному випадку навіть у муніципальній поліклініці не буде безкоштовним, тому багато жінок зупиняються на менш достовірних, але більше бюджетних і більше для них зрозумілих і доступних методів. Розглянемо кожен з них трохи докладніше.

Вимірювання базальної температури

Це найвідоміший, поширений і доступний спосіб діагностики овуляції в домашніх умовах. Електронний або звичайний ртутний градусник + відповідальний підхід і у вас обов'язково все вийде. Єдина незручність - для отримання повної інформації вам доведеться вимірювати цю саму температуру протягом усього циклу, навіть бажано після того, як з'являться симптоми овуляції, якщо вони з'являться, звичайно...

Отже, приблизно з кінця менструації починайте щоранку вимірювати температуру в прямій кишці і не забувайте вносити дані в намальований або роздрукований графік. У першій половині циклу температура буде коливатися в районі до 37 градусів. В середині циклу повинен бути стрибок приблизно на 0,4 (не менше) градусів. Це і є овуляція, симптоми її виражаються як раз-таки у підвищенні температури. Але якщо підвищення не було помічено, а сам графік йде рівно, то, швидше за все, даний ановуляторний цикл.

На градусник може вплинути будь-яка «дрібниця», на зразок куріння в ліжку перед вимірюванням температури, вживання алкоголю, статевий акт, за кілька годин до вимірювання або легко протікає застуда, не кажучи вже про різні приховані інфекції. Крім того, що під час овуляції температура підвищується, потрібно пам'ятати і про те, що приблизно за добу до неї свідчення на градуснику навпаки стануть трохи менше, а потім підуть у ріст. Це пов'язано із зростанням гормону прогестерону, який впливає на відділ мозку, який регулює температуру. Однак, в деяких випадках і при овуляції може не виникнути таких змін. Іноді це пов'язано з недостатністю прогестерону, може служити не достовірною ознакою загрози переривання вагітності на ранньому терміні.

Обов'язково зверніть свою увагу і на те, що останні дослідження показують, що вимірювання базальної температури показують реальну картину не більш, ніж в 40 відсотках випадків. Є над чим замислитися. Однак, при комбінації з іншими методиками, що визначають симптоми овуляції, цей спосіб є одним з незамінних.

«Тестування»

Ні, не на вагітність, а на... овуляцію! Зараз в аптеці можна купити окрему тест-смужку або набір з декількох тестів. Ми б рекомендували придбати саме набір, так як тестів знадобиться кілька. До речі, ці тести коштують стільки ж, скільки й ті, з допомогою яких визначають вагітність. Так що, це не обтяжливо матеріально. На що реагують ці тести і яким чином виявляють симптоми овуляції? Дія їх заснована на виявленні лютеїнізуючого гормону, який починає активно вироблятися за кілька годин до виходу зрілої яйцеклітини з фолікула. Показується також двома смужками. Неточності трапляються вкрай і вкрай рідко. Щоб не пропустити цей момент, рекомендується у найбільш сприятливі для зачаття дні проробляти тести по 2 рази на добу, дотримуючи всі правила.

Суб'єктивні ознаки

В період овуляції жінки можуть відчувати різкі або навпаки тягнучі болі, що локалізуються в одній точці - в області того яєчника, де лопнув фолікул. Якщо болі не проходять протягом кількох годин і досить сильні, то необхідно обов'язково звернутися до лікаря, так як причиною може бути не дозрівання яйцеклітини.

Інша ознака - мажучі кров'янисті виділення з піхви. Це досить рідкісний симптом овуляції. Кровомазание незначне.

Тягнуться, прозорі виділення з піхви без запаху у здорової жінки - досить поширене явище. Багато жінок не можуть обходитися в день овуляції без щоденних прокладок.

Підвищення сексуального потягу. Само собою, це природою так задумано, щоб люди швидше і охочіше розмножувалися. Але даний ознака, як і інші симптоми овуляції і вагітності (в подальшому) яскраво виражений не у всіх дам.

У лікаря

Ймовірний день виходу зрілої яйцеклітини з яєчника особливо рекомендується відстежувати дамам, у яких не виходить зачати дитину більше 12 місяців, тобто ті, кому поставлений діагноз безпліддя. Якщо конкретні причини безпліддя не виявлено, то проблема може бути в не частих овуляциях, що не рідкість у жінок старше 35 років. Так що, час даремно втрачати не можна.

Для того, щоб як слід розібратися в ситуації, багато гінекологів просять своїх пацієнток вимірювати базальну температуру (вище ми про це писали) і таким чином відстежувати симптоми овуляції. Якщо графік не класичний двофазний, чи є яке-небудь інше відхилення від норми, можуть бути призначені лікарські засоби для стимуляції овуляції. А іноді буває достатньо призначення оральних контрацептивів. Яєчники кілька місяців «відпочивають», а потім починають працювати з подвоєною силою.

Ще більш точним діагностичним засобом є УЗД. Процедуру для отримання повної картини треба робити кілька днів поспіль у середині циклу. Якщо цикл не ановуляторний, то лікар помітить в одному з яєчників фолікул за розмірами в кілька разів крупніше інших. З нього згодом і «народиться» яйцеклітина. Безпосередньо перед годиною X на яйцеклітини утворюється невеликий яйценосний горбок. А після фолікул зникне, а в позадиматочном просторі з'явиться трохи рідини від розриву фолікула. Це явні симптоми овуляції, які досвідчений лікар обов'язково помітить.

Гінеколог на огляді в середині циклу може виявити невелике відкриття внутрішнього зіва шийки матки, а також прозорі, рясні виділення з піхви пацієнток.

Якнайшвидшого вам настання вагітності, благополучного виношування дитини і легких пологів!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua