← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Овуляція що це?

Що таке овуляція?

Овуляція що це?Овуляція - що це? Багато жінок знають, що є такий день у їх менструальному циклі, коли велика ймовірність завагітніти, але от тільки про свою фізіології вони недостатньо знають і не розуміють які зміни відбуваються протягом мен. циклу в організмі жінки репродуктивного віку. Давайте розглянемо докладніше - овуляція що таке за явище, а також які події відбуваються кожен місяць в організмі здорової жінки. Повірте, ця інформація дійсно важлива і будь-яка освічена жінка, яка піклується про своє здоров'я, повинна нею володіти.

Фази менструального циклу

Менструальний цикл складається з 2 фаз. У першій відбувається менструація, а також дозріває домінантний фолікул в яєчнику, з якого в подальшому з'явиться зріла яйцеклітина, готова до запліднення сперматозоїдом. Друга фаза циклу - лютеїнова. Триває ця фаза приблизно 2 тижні. Якщо запліднення яйцеклітини відбулося, то вона починає рухатися по матковій трубі в бік матки для імплантації в її стінку. У той же час, незалежно від того, відбулося запліднення чи ні, матка готується до прийому зародку - ендометрій її стає більш товстим і пухким. Якщо вагітності немає, то рівень прогестерону і естрогену знижується, що призводить до виснаження і відшарування ендометрію, тобто, починається чергова менструація. Так овуляція - це місячні? - запитаєте ви. Немає. Це дуже коротка фаза циклу (багато хто і не вважають її фазою), що триває не більше 48 годин, коли яйцеклітина жива і готова до зачаття. Дана фаза знаходиться якраз між першою - фолікулярної і другий - лютеїнової.

Однак, не у всіх циклах можлива овуляція і вагітність, відповідно. У кожної жінки щорічно бувають «безплідні» місяці, коли яйцеклітина не дозріває і коли зачати неможливо. Як правило, таке частіше спостерігається у нещодавно народили і годуючих грудьми жінок, а також у представниць прекрасної статі старше 35-40 років.

Навіщо потрібно вміти визначати у себе овуляцію

1. Для того, щоб швидше завагітніти. Як показує статистика, деякі навіть здорові молоді пари не можуть зачати дитини протягом року статевого життя без застосування контрацепції. Чому так відбувається? Для відповіді на це питання згадуємо поняття овуляція - що це таке, коли трапляється і для чого. Так як яйцеклітина дозріває не кожен місяць, то і зачати жінки можуть не кожен місяць, крім того, невелика ймовірність точного попадання з статевим актом у сприятливий для зачаття день, якщо тільки не користуватися різними засобами для визначення овуляції. Таким чином, знаючи день овуляції, можна завести бажаної дитини скоріше. Дуже важливо вміти визначати цей день тим парам, яким лікарі вже поставили діагноз «безпліддя». До речі, точно результат незахищеного статевого акту протягом періоду під назвою овуляція - це вагітність, або зачаття може не відбутися? На жаль, правильне друге твердження. Навіть при точному попаданні в потрібні терміни, зародження життя може не відбутися з ряду причин. Але їх розслідування ми залишимо медикам.

2. З метою контрацепції. Як правило, таким методом користуються «просунуті» підлітки, та жінки, які вважають, що інші засоби контрацепції їм не підходять (такі думки виникають швидше через необізнаність про сучасні методи запобігання небажаної вагітності). Однак, точно визначити овуляцію можна тільки на УЗД. Моніторити свій цикл надто ж дорого і займає багато часу, потім жінки воліють користуватися домашніми способами діагностики (про них ми поговоримо трохи докладніше нижче), які часто підводять.

3. Є чимало пар, які не тільки знають що таке овуляція, але і як використовувати своє вміння визначати її в досить цікавих практичних цілях, а саме, для прогнозування статі майбутньої дитини. Існує думка, звичайно ж, не підтверджене фактами, що в день овуляції статевий акт призведе до появи на світ хлопчика, а трохи раніше овуляції через 1-2 дні - дівчинки. Вважається, що це пов'язано з особливостями рухової активності і «витривалості» сперматозоїдів. Нібито носії чоловічих хромосом більш швидкі, але швидше гинуть, а жіночих навпаки - повільні, але зберігають життєздатність в статевих органах жінки довше.

Методики визначення овуляції

Яким же чином можна вдома діагностувати у себе овуляцію?

1. Вимірювання температури в прямій кишці. Для цього знадобиться звичайний окремий градусник. Для лікування безпліддя, а також з'ясування його причин, може знадобитися вимірювати БТ протягом декількох місяців, скрупульозно, не порушуючи правил і постійно заносити отримані дані у спеціальний графік. Далі криву лікар оцінить і на її підставі зможе зробити висновок - чому не виходить завагітніти, і взагалі відбувається овуляція. При овуляції температура в прямій кишці мінімум підвищується на 0,4 градуса і становить не менше 37. Однак, у деяких випадках навіть при правильних вимірах виникають помилки. Так, при наявній овуляції градусник показує рівну криву, типу ановуляторний цикл. Ось така ситуація особливо неприємна і може мати наслідки для жінок, що використовують даний метод в якості своєрідної контрацепції.

2. Тести на овуляцію. За зовнішнім виглядом вони практично нічим не відрізняються від тих, з чиєю допомогою діагностують вагітність. І результат показується також двома смужками. Різниця одна - овуляція і вагітність отримують свій розвиток за впливом різних гормонів. Так, перед самою овуляцією спостерігається різкий викид лютеїнізуючого гормону, який після овуляції також швидко йде на спад, тоді як позитивну реакцію на тесті на вагітність обумовлює гормон - хоріонічний гонадотропін.

3. Багато хто знає про те, що в середині менструального циклу буває овуляція - що це може викликати деякі неприємні відчуття, знають не багато. У деяких вихід яйцеклітини з яєчника навіть супроводжується відчутними болями з боку відповідного придатка. Абсолютно у всіх жінок у цей період з'являються прозорі, слизові виділення з піхви. Ще один суб'єктивний ознака - це підвищення сексуального потягу. Якщо як слід спостерігати за своїм організмом в середині менструальних циклів, можна самостійно помітити і взяти на замітку симптоми, що з'являються одночасно з овуляцією. В майбутньому це обов'язково знадобиться.

4. Коли потрібна особлива точність - рекомендується сходити кілька разів на УЗД (в які точно дні - підкаже лікар). Таким чином, лікар зможе ще не чекаючи ймовірного початку овуляції сказати, а відбудеться вона в цьому циклі взагалі. При ановуляторних циклі не утворюється домінуючий фолікул, а значить - овуляцію можна не чекати. Якщо ж такий фолікул є в одному з яєчників, лікар стежить за її розвитком, як тільки він зникає з поля зору - значить, овуляція відбулася.

Ось і всі основні моменти пов'язані з цим процесом. Сподіваємося, тепер стало зрозуміліше як відбувається овуляція, що це таке і як її розпізнати.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua