← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ознаки овуляції

версія для друку

Овуляція і час запліднення

Овуляція, ознаки овуляціїОВУЛЯЦІЯ (від лат. ovum - яйце) - вихід зрілої, здатної до запліднення яйцеклітини з фолікула яєчника в черевну порожнину; етап менструального циклу (яєчниковий цикл). Овуляція у жінок дітородного віку відбувається періодично (кожні 21-35 днів). Періодичність овуляції регулюється нейрогуморальными механізмами, головним чином гонадотропними гормонами передньої частки гіпофіза і фолікулярним гормоном яєчника. Овуляції сприяє накопичення фолікулярної рідини і витончення тканини яєчника, розташованої над выпятившимся полюсом фолікула. Постійний для кожної жінки ритм овуляції зазнає змін протягом 3 місяців після аборту, протягом року після пологів, а також після 40 років, коли організм готується до предклимактерическому періоду. Припиняється овуляція з настанням вагітності і після згасання менструальної функції. Встановлення терміну овуляції важливе при виборі найбільш результативного часу для запліднення, штучної інсемінації та екстракорпорального запліднення.Ознаки овуляції

Суб'єктивними ознаками овуляції можуть бути короткочасні болі внизу живота. Об'єктивними ознаками овуляції є збільшення слизистих виділень з піхви і зниження ректальної (базальною) температури в день овуляції з підвищенням її на наступний день, підвищення вмісту прогестерону в плазмі крові та ін. Порушення овуляції обумовлено дисфункцією гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи і може бути викликане запаленням геніталій, дисфункцією кори надниркових або щитовидної залози, системними захворюваннями, пухлинами гіпофіза і гіпоталамуса, стресовими ситуаціями. Відсутність овуляції в дітородному віці (ановуляція) проявляється порушенням ритму менструацій за типом олигоменореи (менструація тривалістю 1-2 дні), аменореї, дисфункціональних маткових кровотеч. Відсутність овуляції (ановуляція) завжди є причиною безпліддя жінки. Методи відновлення овуляції визначаються причиною, що викликала ановуляцію, і вимагають звернення до гінеколога і спеціального лікування.

Овуляція і контрацепція

Деякі жінки відчувають пік сексуальної збудливості в дні овуляції. Однак використання фізіологічного методу контрацепції від вагітності, заснованого на статевій стриманості під час овуляції, особливо важкий для молодих подружжя, частота статевих актів, у яких досягає досить високого рівня. Крім того, при сильних любовних хвилюваннях і нервових стресах може відбутися додаткова овуляція (особливо при епізодичних, нерегулярних зносини) і тоді за один менструальний цикл дозріває не одна, а дві яйцеклітини. Про це слід пам'ятати, вибираючи той або інший спосіб контрацепції.Фізіологія циклу овуляції

Як тільки кожна здорова дівчинка у віці 11-15 років починає менструювати, що є показником готовності її організму до дітородіння, так з'являються проблеми, пов'язані з підрахунком днів менструального циклу і законним питанням, чому менструація не настає, або навпаки, чому не наступає довгоочікувана вагітність. Це змушує жінку весь час думати і чекати, бути в невіданні, що ж з нею відбувається кожен місяць. І так кожен місяць протягом десятків років.Тривалість менструації і циклу

Овуляція, ознаки овуляціїІдеальна менструація триває 3-5 днів і повторюється кожні 28 днів. Однак у окремих жінок цей цикл займає 19 днів і навіть ще менше, а в інших він триває від 35 до 45 днів, що є особливістю їх організму, а не порушенням менструальної функції. Тривалість менструації також в залежності від організму може змінюватися в межах тижня. Все це не повинно викликати тривогу у жінки, а ось затримка більше двох місяців, що носить назву опсометрии або понад півроку - аменорея, повинні насторожити жінку і змусити обов'язково з'ясувати причину з лікарем-гінекологом.Тривалість менструального циклу

Менструальний цикл - це складний фізіологічний процес, який триває у жінок до 45 - 55 років. Він регулюється так званими статевими центрами, розташованими в середній частині проміжного мозку - гіпоталамус. Зміни, що відбуваються при менструальному циклі, найбільш виражені в матці і яєчниках. В яєчнику під впливом гормонів, що виробляються фолікулами яєчників, частково корою надниркових залоз і насінниками, відбувається зростання і дозрівання головного фолікула, що містить всередині себе яйцеклітину. Дозрівший фолікул розривається і яйцеклітина разом з фолікулярною рідиною потрапляє в черевну порожнину, а потім в маткову (фаллопієвої) трубу. Процес розриву фолікула і виходу з його порожнини дозрілої (придатної для запліднення) яйцеклітини називається овуляцією, яка при 28 денному циклі відбувається найчастіше між 13-й і 15-м днями.

Жовте тіло, естроген, прогестерон

На місці фолікула утворюється жовте тіло. Ці морфологічні зміни в яєчнику супроводжуються виділенням статевих стероїдних гормонів - естрогенів та прогестерону. Естрогени виділяються дозріваючим фолікулом, а прогестерон - жовтим тілом.

Виділення естрогенів має два максимуми - під час овуляції і в період максимальної активності жовтого тіла. Так, наприклад, якщо нормальний вміст естрогену становить близько 10 мкг/л, то під час овуляції воно становить близько 50 мкг/л, а під час вагітності, особливо до кінця її, вміст естрогену в крові зростає до 70-80 мкг/л за рахунок різкого збільшення біосинтезу естрогенів у плаценті.

Спільно з прогестероном естрогени сприяють імплантації (впровадженню) заплідненої яйцеклітини, зберігають вагітність і сприяють пологах. Естрогени відіграють важливу роль у регуляції багатьох біохімічних процесів, беруть участь у вуглеводному обміні, розподілі ліпідів, стимулюють синтез амінокислот, нуклеїнових кислот і білків. Естрогени сприяють відкладенню кальцію в кістковій тканині, затримують виділення з організму натрію, калію, фосфору і води, тобто підвищують концентрацію їх у крові, так і в електролітах (сеча, слина, носові виділення, сльоза) організму.

Виділення естрогенів контролюється передньою часткою гіпофіза і його генадотропными гормонами: фолликулостимулирующим (ФСГ) і лютеинизирующим (ЛГ).

Під впливом естрогенів в першій фазі менструального циклу, званої фолликулиновой в матці відбувається регенерація, тобто відновлення і розростання її слизової оболонки - ендометрію, зростання залоз, які витягуються в довжину і стають звитими. Слизова оболонка матки потовщується в 4-5 разів. В залозах шийки матки збільшується виділення слизового секрету, шийковий канал розширюється, стає легко прохідним для сперматозоїдів. У молочних залозах відбувається розростання епітелію всередині молочних ходів.Лютеїнова фаза

Овуляція, ознаки овуляціїУ другій фазі, званої лютеїнової (від латинського слова luteus - жовтий), під впливом прогестерону інтенсивність обмінних процесів в організмі знижується. Розростання слизової оболонки тіла матки припиняється, вона стає рихлою, набряклою, в залозах з'являється секрет, що створює сприятливі умови для прикріплення до слизової заплідненої яйцеклітини і розвитку зародка. Залози припиняють виділення слизу, шийковий канал закривається. У молочних залозах з розрослого епітелію кінцевих відділів молочних ходів виникають альвеоли, здатні до продукування та виділення молока.

Якщо вагітність не настає, жовте тіло гине, функціональний шар ендометрія відторгається, настає менструація. Місячні кровотечі варіюються в межах від трьох до семи днів, кількість втраченої крові становить від 40 до 150г.

Строки настання овуляції

Необхідно зауважити, що у різних жінок є помітна різниця в термінах настання овуляції. І навіть в однієї і тієї ж жінки точні терміни настання коливаються в різні місяці. У деяких жінок цикли характеризуються винятковою нерегулярністю. В інших випадках цикли можуть бути довше або коротше середнього - 14 днів. У рідкісних випадках буває, що у жінок з дуже коротким циклом овуляція відбувається приблизно в кінці періоду менструального кровотечі, але все-таки в більшості випадків овуляція настає абсолютно регулярно.

Якщо ж з тих чи інших причин овуляція не відбувається, шар ендометрія в матці викидається назовні під час менструації. Якщо ж відбулося злиття яйцеклітини і сперматозоїда, то цитоплазма яйця починає дуже сильно вібрувати, як ніби яйцеклітина переживає оргазм. Проникнення сперми - остаточні стадії дозрівання яйцеклітини. Від сперматозоїда залишається лише його ядро, де щільно упаковані 23 хромосоми (половинний набір звичайної клітини). Ядро сперматозоїда тепер швидко наближається до ядру яйцеклітини, також містить 23 хромосоми. Два ядра повільно стикаються. Оболонки їх розчиняються і відбувається їх злиття, в результаті якого вони розділяються на пари і утворюють 46 хромосом. З 23 хромосом сперматозоїда 22 зовсім аналогічні хромосомами яйцеклітини. Вони визначають фізичні характеристики людини крім підлоги. У іншій парі від яйцеклітини завжди буває Х-хромосома, а від сперматозоїда може бути Х або Y-хромосома. Таким чином, якщо в цьому наборі буде 2 хромосоми ХХ, то народиться дівчинка, якщо ж ХУ, то хлопчик.Овуляція, зачаття і стать дитини

Овуляція, ознаки овуляціїДослідження, що проводилися в "Національному Інституті медичних проблем навколишнього середовища" (штат Північна Кароліна) показали, що від часу зачаття по відношенню до часу настання овуляції залежить не тільки власне зачаття дитини, але і його підлогу.

Ймовірність зачаття максимальна в день овуляції і оцінюється приблизно в 33%. Висока ймовірність також відзначається в день перед овуляцією - 31%, за два дні до неї - 27%. За п'ять днів до овуляції ймовірність зачаття за оцінками становить 10% за чотири дні до овуляції - 14% і за три дні - 16%. За шість днів до овуляції і на наступний день після овуляції ймовірність зачаття при статевих зносинах дуже мала.

Якщо врахувати, що середня "тривалість життя" сперматозоїдів складає 2-3 дні (в окремих випадках вона досягає 5-7 днів), а жіноча яйцеклітина зберігає життєздатність протягом близько 12-24 годин, то максимальна тривалість "небезпечного" періоду становить 6-9 днів і "небезпечного" періоду відповідає фаза повільного наростання (6-7 днів) і швидкого спаду (1-2 дні) до і після дня овуляції відповідно. Овуляція, як зазначалося вище, ділить менструальний цикл на дві фази: фазу дозрівання фолікула, яка при середній тривалості циклу складає 10-16 днів і лютеїнову фазу (фазу жовтого тіла), яка є стабільною, не залежить від тривалості менструального циклу і становить 12-16 днів. Фазу жовтого тіла відносять до періоду абсолютного безпліддя, він починається через 1-2 дні після овуляції і завершується настанням нової менструації.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua