← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Період овуляції

Як визначити період овуляції

Період овуляціїПеріод овуляції - це той єдиний день у циклі, коли можливе зачаття. Саме тому, цю дату намагаються обчислити для більш швидкого настання вагітності, або навпаки з метою «захисту» від неї (календарний метод контрацепції). Наявність овуляції свідчить про правильне функціонування статевої системи, про її здоров'я. Тепер стало зрозуміліше - період овуляції що це. А як же його вираховувати?

Методи визначення

1. Календарний метод. Їм успішно користуються жінки, які скрупульозно ведуть свій менструальний календарик, тобто кожен місяць відзначають в ньому день початку менструації; у цій ситуації важливо знати саме, коли почалися місячні, а не їх тривалість. Таким чином можна визначити тривалість менструального циклу. Необхідно взяти мінімум 3-4 циклу і обчислити середню тривалість. Припустимо, вирахували, а як визначити період овуляції, якщо цикл дорівнює, наприклад, 28 дням? Як правило, найбільш ймовірний день для зачаття припадає рівно на середину циклу. Тобто, в даному випадку, швидше за все, це 14-й день (± 2). Однак, не кожен місяць у жінки дозріває яйцеклітина, бувають і «безплідні» місяці. Причому, чим старше жінка, тим таких місяців більше, а ймовірність настання вагітності, відповідно, менше.

2. Метод вимірювання базальної температури. Практикується вже кілька десятків років. Коли жінки не було можливості здавати кров на гормони так вільно і дешево, як зараз, не було УЗД та інших речей, необхідних для правильної постановки діагнозу, лікарі призначали своїм пацієнткам (переважно тим, хто страждав безпліддям) вимірювати базальну температуру в прямій кишці і будувати графіки. На підставі цих графіків лікар робив висновки щодо причини відсутності вагітності - недостатність першої або другої фази циклу, а може бути - відсутність овуляції. Яким же чином її наявність або відсутність можна визначити?

Спосіб не можна назвати дуже простим. Необхідно протягом всього менструального циклу вимірювати температуру в прямій кишці за допомогою звичайного градусника. Дуже важливо робити це щодня, відразу після пробудження і підйому з ліжка, в один і той же час. Дуже важливо знизити ймовірність впливу на температурну шкалу факторів, що не мають відношення до наших експериментів. Наприклад, неправильні значення можуть бути отримані у разі загального підвищення тіла в результаті хвороби, через сексу незадовго до вимірювань і т. д. Тепер про найголовніше. У першій половині циклу температура не перевищує 37 градусів, точніше - знаходиться нижче цієї позначки. За кілька годин до виходу яйцеклітини можна спостерігати невелике зниження температури, а відразу після сталася овуляції - стрибок вгору на 0,4-0,6 градусів - температура перевищує 37 градусів. Ось як розрахувати період овуляції можна.

3. Ультразвукове дослідження. Іноді день овуляції потрібно знати точно, приміром, коли довго не настає вагітність, або для ЕКО (для збору яйцеклітин). Ось тоді використовується метод УЗД. Доведеться пройти процедуру кілька разів. Лікар буде стежити за розвитком домінантного фолікула (якщо він утворюється, звичайно). Після овуляції фолікул пропадає (оболонка розривається), а в позадиматочном просторі виявляється невелика кількість рідини - це достовірний ознака того, що яйцеклітина вже вийшла назустріч сперматозоїдам. Секс в період овуляції для здорової пари часто закінчується вагітністю.

4. Тести. Є тести не тільки на вагітність, але і на овуляцію. І другі дуже швидко наздоганяють за популярністю перші. Ціна цілком доступна, так і методика проведення дуже проста, така ж, як і у випадку діагностики вагітності. 2 полосочки означають період овуляції. Але от тільки реагують в даному випадку тести на лютеїнізуючий гормон, який виділяється в цей період менструального циклу. Зміст його залишається підвищеним протягом 1-2 днів, і тільки в цей час можливе зачаття.

3. Власні відчуття. Є жінки, щоправда, їх не так багато, які визначають у себе сприятливий для вагітності період за допомогою аналізу власних відчуттів. Приміром, не рідкісний симптом - болі в період овуляції. Вони несильні, але відчутні. Болить частіше всього протягом декількох годин після овуляції той яєчник, де народилася яйцеклітина, при цьому жодних ознак запалення або якого-небудь захворювання немає.

Інша ознака - виділення в період овуляції. Вони прозорі, тягнуться, але без запаху і домішок гною. Уважна жінка обов'язково у себе їх помітить.

І, нарешті, третій ознака - це підвищення лібідо. Таким чином сама природа піклується про продовження людського роду.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua