← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Перші дні вагітності

Вагітність у перші дні до і після затримки менструації

Перші дні вагітностіПерші дні вагітності - це особливий час для кожної жінки. Так дивно, ще зовсім нічого не змінилося, фігура та ж, у вас всередині б'ється друге... крихітне сердечко, але поки про це ніхто не підозрює. Отже, які ж перші відчуття майбутньої мами, що робити при виявленні у себе цікавого положення і що потрібно змінити у своєму житті?

Як достовірно дізнатися про вагітність?

Один з головних питань молодих дівчат полягає як раз в тому, як протікає вагітність, перші дні її, які основні ознаки цікавого положення. Ми не станемо перераховувати всі можливі симптоми, занадто їх багато і далеко не всі вони достовірні. Зупинимося на основних способи.

Перше, що ви повинні зробити при підозрі на вагітність - це дочекатися затримки менструації (якщо вона, звичайно, відбудеться). Далі можна придбати тест на вагітність. Одного, не самого дешевого тіста, цілком достатньо. Запам'ятайте, що на ранніх термінах тести краще робити тільки вранці, а вночі в туалет не рекомендується ходити, щоб концентрації гормону ХГЧ, який і виявляється другою смужкою на тесті, досягла свого максимуму. Далі, точно дотримуйтесь інструкції. Тримайте тест-смужку в ємності з сечею стільки секунд - скільки написано на упаковці і результат оцінюйте рівно через такий час, як рекомендують виробники. Помилки трапляються досить рідко.

Якщо ви не вірите в можливість і правдивість домашньої діагностики, можна в самі перші дні вагітності здати кров на той самий гормон, що виробляється хоріоном - майбутньою плацентою. Тут вже помилки бути не може. Дізнатися відповідь на хвилююче питання таким чином можна навіть до початку затримки, вже через 10 днів після зачаття. В лабораторії можуть виявити в крові жінки мінімальну концентрацію хоріонічного гонадотропіну, на яку не реагує тест.

При позитивному результаті або сумнівному негативному слід сходити до гінеколога. Коли настала вагітність, перші дні після затримки йдуть, за допомогою гінекологічного огляду лікар не зможе точно констатувати, що жінка чекає дитину. Матка збільшена зовсім незначно. Лікар в таких ситуаціях направляє своїх пацієнток знову-таки робити тести, здавати кров на наявність ХГЛ, а іноді направляють на ультразвукове дослідження. До речі, при інтравагінальному ультразвуковому обстеженні вагітність може бути визначена практично відразу ж після затримки.

Так навіщо так рано йти до гінеколога?

Взагалі, вагітність рекомендується планувати - обстежуватися ще до зачаття. Якщо ви про це знали і планували дитину, то вже знаєте чому так важливо регулярно навідуватися до гінеколога. Якщо ні, то пояснюємо.

Незважаючи на існування ефективних засобів контрацепції, за допомогою яких можна уникнути зараження захворюваннями, що передаються статевим шляхом, багато і жінки, і чоловіки в запалі пристрасті про них забувають... А обстежитися ми звикли ходити тільки, коли щось заболить, між тим, як багато статеві інфекції протікають безсимптомно і не тільки негативно впливають на організм свого носія, але і можуть негативно вплинути на репродуктивні здібності або, що ще страшніше, призвести до патологій розвитку майбутньої дитини... Тому обстежитися на можливі інфекції необхідно всім парам, які планують дітей. Так, саме парам, так як повинні обстежуватися і майбутні татусі теж.

У перші дні вагітності не рекомендується приймати більшість лікарських засобів, адже багато хто з нас п'ють ті або інші лікарські засоби або біологічно активні добавки просто в якості профілактики. Снодійні засоби, заспокійливі, навіть деякі вітамінні препарати можуть надати згубними для дитини або викликати у нього вади розвитку. Тому, якщо ви плануєте малюка, заздалегідь поговоріть з лікарем про можливість скасування чи заміни препаратів на безпечні для майбутніх мам.

Вагітності перші дні іноді випадають на такі щорічні медичні процедури, як флюорографія. Але якщо її зробити на ранніх термінах, то це може дуже погано позначитися на здоров'ї майбутньої дитини. За такою мамою лікарі зазвичай більш ретельно стежать. Якщо немає терміновості і особливої необхідності, краще відмовитися від даної процедури під час активного планування вагітності.

Насправді, причин раніше почати регулярно відвідувати гінеколога, дуже багато. Не вірте подругам, які стверджують, що вставати на облік краще у другому триместрі або взагалі з другої половини вагітності, а то здавати платні аналізи стануть часто направляти. Насправді, існує графік здачі тих чи інших аналізів, проведення різних обстежень і відвідування лікарів інших спеціалізацією. Наприклад, УЗД необхідно робити в 12,20,32 тижня. А ЛОРа, терапевта і відвідувати окуліста при постановці на облік та в 30 тижнів. Аналіз сечі здається кожен раз за пару днів до відвідування жіночої консультації. Загальний аналіз крові здається, як правило, раз на місяць. І стандартні аналізи всі безкоштовні для майбутньої мами. Ходити до лікаря в перший триместр, якщо не виникне ускладнень, потрібно буде 3-4 рази (це за 3 місяці). Не турбуйтеся щодо гінекологічних оглядів. Якщо у жінки все в порядку, то на кріслі її дивляться за вагітність тільки 1 раз, потім - перед і при пологах.

Що відчуває майбутня мама в перші дні вагітності

Як не дивно, практично нічого не відчуває і не помічає змін у своєму стані. Тільки у невеликої кількості жінок на ранніх термінах може проявитися токсикоз у вигляді нудоти і блювоти. Інші ж можуть помітити лише труднощі зі сном, часту втому, а також схильність до безпричинного зміни настрою. У деяких випадках трохи підвищується температура тіла. Уважні жінки можуть помітити у себе підвищення лібідо, збільшення кількості прозорих або білястих виділень з піхви. Буквально з перших днів вагітності груди майбутніх мам починає підготовку до наступного годування, у зв'язку з цим спостерігається болючість молочних залоз, підвищення чутливості сосків. Іноді у дівчат болить живіт в нижній частині в перші дні вагітності, і це не завжди є небезпечним. Про це докладніше читайте нижче.

Які симптоми повинні насторожити

Всім майбутнім мамам необхідно пам'ятати, що перший триместр - це дуже небезпечний час, коли навіть здавалося б дрібниця може спровокувати завмирання розвитку плода або мимовільний викидень. Тому потрібно дуже уважно стежити за своїм здоров'ям.

Основними симптомами загрозливого або вже почався викидня є кров'янисті або мажучі виділення з піхви і спазми внизу живота, в області матки. Але у випадку з завмерлою вагітністю ніяких симптомів може не спостерігатися. Хіба що, раптове припинення токсикозу. Молочні залози можуть стати безболісні, як це було до зачаття. А лікар на гінекологічному огляді зауважує, що матка перестала рости, або її розмір не відповідає передбачуваному терміну. У такому разі в перші дні вагітності лікарі направляють жінку здати кров на наявність хоріонічного гонадотропіну. Якщо він набагато менше норми для даного терміну, то зазвичай слідом жінку направляють на УЗД. При терміні 5-6 тижнів і більше у ембріона вже б'ється сердечко, і якщо серцевих скорочень м'язів апарат не фіксує, значить - плід перестав розвиватися. У таких випадках за кордоном деякий час чекають мимовільного викидня, і якщо він не відбувається - виробляють штучний аборт. У Росії і країнах СНД жінку з завмерлою вагітністю відразу направляють на «чистку» матки. Однак, іноді в діагнозах трапляються і помилки. Тому, якщо ви планували, хотіли зберегти цієї дитини має сенс перевірити діагноз (зробити УЗД в іншого спеціаліста, на іншому апараті, здати кров повторно в іншій лабораторії). Помилки трапляються з-за неправильно виставлені лікарями терміни. Таке може статися із-за пізньої овуляції, наприклад.

У кожної жінки в аптечці повинні бути таблетки Но-Шпи і ректальні свічки Папаверину. Ці 2 лікарські препарати можна застосовувати в перші дні вагітності при необхідності - болях і спазмах в області матки. Але пам'ятайте, що ці препарати тільки знімають спазм, але не лікують, тому по нормалізації стану потрібно звернутися до лікаря. Неприємні відчуття виникають внаслідок підвищеного тонусу матки. Якщо він швидко проходить і не з'являється регулярно - навряд чи це є загрозою викидня.

Нехай ваша вагітність - перші дні її та прикінцеві пройдуть однаково легко і приємно.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua