← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Перші дні після пологів

Питання і проблеми перших днів після пологів

Що можна їсти мамі, що годує в перші дні після пологівПерші дні після пологів, особливо в тому випадку, якщо це сталося з жінкою вперше, здаються дуже складними. Хоча вона знаходиться в пологовому будинку, і медичні працівники готові прийти на допомогу. Однак до деяких речей потрібно бути готовим і знати про них заздалегідь.

Дуже важливо правильне харчування породіллі в перші дні після пологів і потім протягом всього грудного вигодовування. Як не дивно, але в більшості випадків найбільш правильним є вживання «лікарняному» їжі. Так, в основному це пісна риба, каші, тушкована капуста та ін Несмачно, як багатьом здається. Але саме таке харчування вважається здоровим і безпечним для дитини. Адже від того, що їсть мати, залежить склад грудного молока і, в результаті, самопочуття дитини. З того, що можна їсти мамі, що годує в перші дні після пологів, і що можуть принести їй близькі люди - це фрукти. Без цитрусових краще обійтися - вони сильні алергени, а от зелені яблука будуть відмінним десертом для пологового будинку. Ковбасні ж вироби, які так часто передають родичі породіллям, на перші дні після пологів харчування не краще.

Якісна їжа - ось що потрібно для швидкого відновлення організму. Крім цього багато залежить від самої породіллі. Їй необхідно постаратися зробити дії для швидкого скорочення матки. Це і для здоров'я добре, і для фігури. По можливості потрібно практично відразу ж після пологів надіти спеціальний післяпологовий бандаж. В крайньому випадку, замінити його пелюшкою. Спати краще на животі, якщо це не викликає хворобливих відчуттів - так матка швидше скорочується. У більшості пологових будинків також роблять з цією метою жінкам після пологів уколи окситоцину.

Якщо у жінки є розриви промежини, або під час пологів була проведена епізіотомія, необхідна ретельна особиста гігієна. В перші 2-3 тижні в таких випадках зазвичай не рекомендують сидіти, щоб уникнути розходження швів. Але це не означає, що підмивання також небезпечні. Вони просто необхідні. Для цих цілей можна використовувати звичайну воду. Обробку ж швів дезінфікуючі засоби в пологовому будинку проводять безпосередньо медсестри.
Що стосується прокладок, то їх у перші 1-2 дні після пологів, коли досить сильна кровотеча, замінюють пеленочку, які видає мед. персонал. Після цього можна перейти на прокладки, але тільки не звичайні з великою кількістю «крапель», а спеціальні післяпологові на паперовій основі. Вони продаються в аптеках.

А коли, власне, ці виділення закінчаться? Зазвичай вони тривають протягом 5-6 тижнів. При цьому кров'янисті виділення спостерігаються тільки перші 10-14 днів (іноді більше, якщо погано скоротилася матка, або в ній утворився плацентарний поліп), після «мазанина». Перша менструація може початися вже через 6-7 тижнів після пологів. Найчастіше таке раннє відновлення репродуктивної системи відбувається у жінок не годують, або не регулярно годують дітей грудьми. Під час післяпологового періоду потрібно звертати увагу на появу в піхвових виділеннях кров'яних згустків, раптову слабкість, підвищення температури, біль в животі - це показання до термінової лікарської консультації і, можливо, госпіталізації.

Ще перші дні після пологового будинку знаменуються (особливо для первородящих) різким і значним утворенням молока в грудних залозах. Справа в тому, що у первісток перші 3-5 днів після пологів із сосків виділяється тільки молозиво в невеликих кількостях, але й цього вистачає, щоб дитина повністю наситився. У ці дні основна рекомендація - частіше прикладати дитину до грудей, але на нетривалий час - хвилин 10 максимум, інакше малюк просто буде жувати сосок, і на ньому з'являться тріщини. При частому прикладанні дитини до грудей, молоко прийде швидше, і не доведеться догодовувати малюка глюкозою або сумішшю. Молозиво настільки калорійно і поживно, що буквально кілька крапель буде достатньо для насичення дитини.

Якщо тріщини на сосках все ж з'явилися, то їх можна лікувати мазями на кшталт «Бепантен», а годувати дитину за допомогою спеціальних силіконових накладок для сосків. До речі, успіх грудного вигодовування в чому залежить від того, наскільки правильно дитина захоплює сосок. Він повинен його не жувати, а захоплювати разом з навколососкової областю.

Проблеми, які можуть виникнути з грудним вигодовуванням, це:

  • лактостаз, мастит, підвищення температури;
  • нестача молока.

Підвищується температура у багатьох жінок перші кілька днів після появи молока. Температура при цьому підвищується локально. Тобто при вимірюванні в пахвовій зоні вона може бути підвищеною, а при вимірюванні в колінному згині значно нижче цього рівня. Якщо температура дуже висока і тримається більше 2 днів, при цьому є інші прояви хвороби - потрібно звернутися до лікаря.

Лактостаз - це застій молока, основний симптом - хворобливе ущільнення в грудях. Найкраще лікування - годування дитини цієї груддю. Потрібно стежити, щоб підборіддя дитини був повернутий у напрямку цього ущільнення. В крайньому випадку, можна зцідити руками або за допомогою молоковідсмоктувача.

Мастит - це вже проблема. Може виникати на тлі лактостазу, якщо в уражену молочну залозу потрапляють хвороботворні бактерії. Патологія, при якій є необхідність в прийомі антибіотиків. Симптоми у маститу більш яскраві. Шкіра грудей червоніє, підвищується температура тіла. Разом з молоком може виділятися гній. У цьому разі годування дитини треба припинити до одужання.

І остання поширена проблема - делікатна. Це запор і геморой. Запор часто виникає, якщо жінці накладали шви на промежину. Це психологічний страх, в більшості випадків. Жінки бояться сходити в туалет, думають, що з-за цього можуть розійтися шви. Але це не так. До речі, про швах. Їх знімають тільки після стільця, зазвичай в день виписки. Якщо самостійного стільця немає - роблять клізму.
Геморой - проблема ще більш важка. Для полегшення стану можуть застосовуватися ректальні протизапальні і знеболюючі свічки.

Ось основні проблеми та питання, з якими стикаються в перші дні після пологів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua