← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Перші ознаки вагітності після затримки місячних

Ранні та пізні перші ознаки вагітності, що спостерігаються після затримки місячних

Перші ознаки вагітності після затримкиПерші ознаки вагітності після затримки місячних тим точніше, чим більше її строк. Так, на самому початку затримки навіть гінеколог може помилитися з діагнозом, але ближче до другого триместру і далі помилки практично виключені. Велику роль у сучасній діагностиці відіграє ультразвукове дослідження, при якому помилки дуже рідкісні. Але про все по порядку.

Ймовірні ознаки вагітності після затримки місячних

1. Припинення менструацій. Власне, це і є основний симптом, який свідчить про те, що жінка скоро стане матір'ю. Однак, відсутні щомісячні кровотечі можуть і по іншим причинам. Напевно, ви чули про дисфункції яєчників. Ось саме це стан, точніше його першопричини, найчастіше, і призводить до порушень менструального циклу. В окремих випадках кровотечі, подібні з менструальними, трапляються і у майбутніх мам, це заважає вчасно поставити діагноз. Найчастіше, виділення спостерігаються в дні можливих менструацій: на 4,8,12... тижнях. Ці тижні вважаються найбільш небезпечними у плані загрози викидня. Але як би те ні було, йти до гінеколога з проханням його точно сказати - в положенні ви чи ні, якщо затримка ще не почалася, безглуздо. Лікарем приймаються до уваги тільки перші ознаки вагітності після затримки.

2. Збільшення грудей, виділення з сосків молозива. Цей симптом у рідкісних випадках спостерігається в перші 2 тижні і потім стає ще помітнішим. Неприємні відчуття, як правило, проходять ближче до другого триместру. Даний ознака виникає внаслідок гормональних змін в організмі. З самих перших тижнів організм жінки починає посилено готуватися до майбутніх пологів і лактації. Виділення молозива, як перша ознака вагітності після затримки місячних, зустрічається досить рідко у перші тижні. Зазвичай молозиво починає мимовільно виділятися на 5-6 місяці, а у кого-то не виділяється взагалі. Але це ніяк не позначається згодом на вироблення грудного молока.

3. Збільшена матка. Визначити це зможе тільки лікар при гінекологічному огляді. Зробити це більш-менш точно можна лише на 5-6 акушерської тижня, тобто на 2-3 тижні після початку затримки. Тоді матка стає розміром приблизно з куряче яйце. Також при огляді з дзеркалом лікар може помітити синюватий відтінок шийки матки і порожнини піхви.

4. На ультразвуковому дослідженні видно плодове яйце. Буває так, що перші ознаки вагітності після місячних ще не проявилися в повній мірі, а на УЗД вже явно видно, що жінка в положенні. Про здоров'я майбутньої дитини за результатами ультразвукового дослідження поки нічого сказати не можна, але якщо плодове яйце знаходиться в матці - це вже добре. Якщо місячних немає, є перші ознаки вагітності після затримки місячних, але на УЗД плідного яйця лікар не бачить, то він (за наявності інших ознак) може запідозрити, що запліднена яйцеклітина почала свій розвиток в матці, як то має бути, а в матковій трубі або іншому органі для цього не призначеному. Це стан небезпечно для життя жінки і носить назву позаматкової вагітності.

5. Ректальна температура тримається на рівні 37-37,3 градуси. Графік базальної температури вже кілька десятків років використовується жінками, що бажають швидко завагітніти або, навпаки, не бажають поки ставати матерями. І в першому і в другому випадку графік не завжди показує правильні результати. Причини банальні: не виконані всі правила вимірювань, похибки градусника і т. д. Саме з-за численних помилок сучасні гінекологи все рідше рекомендують своїм пацієнткам проводити вимірювання для тих чи інших цілей. Скажімо, раніше по базальній температурі визначали гормональний фон жінки, але в даний час набагато простіше і надійніше здати аналіз крові на гормони в певні дні циклу. Для оберігання від небажаної вагітності існують куди більш надійні методи. А для діагностики цікавого положення враховуються інші перші ознаки вагітності після місячних, наприклад, результат УЗД або аналізу крові на ХГЛ.

6. Присутність гормону ХГЛ в крові та сечі жінки. Дізнатися рівень даного гормону можна самостійно за допомогою тест-смужки. Якщо ХГЛ присутня навіть у невеликій концентрації (див. чутливість тесту на упаковці), то з'явиться друга смужка. Рекомендується тестування після того, як з'являться перші ознаки вагітності після затримки місячних, інакше результат може бути помилковим. В даному випадку набагато надійніше здати кров на той же гормон. Правильний результат вам може бути дано вже через 10 днів після статевого акту, з якого, як ви вважаєте могла початися нове життя. Виходить, навіть затримку менструації чекати необов'язково. Числові значення хоріонічного гонадотропіну також важливі для діагностики розвитку вагітності. Якщо вони сильно занижені для даного терміну гестації, гінеколог направляє жінку на УЗД, щоб переконатися, що плодове яйце нормально розвивається в матці.

7. Ранній токсикоз. Цього неприємного, але, найчастіше, цілком нешкідливого стану точні причини до цих пір не ясні. Більшість гінекологів схильні вважати, що причиною є вироблення плацентою особливого гормону, який впливає на обмін речовин в материнському організмі. Ранній токсикоз зазвичай триває до другого триместру. Небезпека токсикоз представляє при дуже частої блювоти, так як вона може призвести до зневоднення - дуже небезпечного стану, що вимагає негайної лікарської допомоги.

У другому триместрі

Як не дивно, деякі дами тільки у другому триместрі починають підозрювати про вагітність, що настала. На даному терміні додаються наступні перші ознаки вагітності після місячних.

1. Збільшену матку вже видно неозброєним поглядом. Досвідчені жінки і лікарі відразу помічають майбутню маму. Довжина матки збільшується з кожним тижнем приблизно на 1 сантиметр, відповідно, зростає і обсяг живота, черевна стінка починає все більше випирати.

2. Приблизно на 25-26 тижні гінеколог може промацати частини тіла дитини, визначити його передлежання.

3. З 19-го тижня за допомогою спеціальної трубочки можна почути серцебиття дитини через стінку матки. Воно буде дещо приглушеним, якщо плацента розташована на передній стінці матки.

4. Пігментація. На обличчі жінки можуть з'явитися світло-коричневі плями, соски також можуть перетворитися з ніжно-рожевих у світло-коричневі (після пологів все повернеться на круги своя). Посередині живота з'являється вертикальна темна смужка, яка також зникає через кілька місяців після пологів. Колись, у давнину саме ці перші ознаки вагітності після затримки місячних вважалися найбільш точними.

5. Ворушіння плода. Дитина починає ворушитися приблизно в 12 тижнів, але мати цього не помічає, що дитина ще занадто маленький, а легкі поштовхи. Первородящі відчувають перше ворушіння в 20 тижнів, а повторнородящі в 18 тижнів вагітності. Саме по даті першого ворушіння (її потрібно обов'язково запам'ятати) лікар поставить термін пологів (це один з факторів, які обов'язково враховуються).

За цим раннім і пізнім ознаками вагітності після затримки місячних можна діагностувати можливе материнство.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua