← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Перші ознаки вагітності

Перші ознаки вагітності в перші дні після зачаття (до затримки)

Перші симптоми вагітностіПерші ознаки вагітності до затримки з'являються приблизно через тиждень після зачаття, тобто, в той проміжок часу, коли майбутній ембріон, а поки тільки плодове яйце прикріпляється до маткової стінки для свого подальшого розвитку. Давайте розглянемо найбільш достовірні перші ознаки вагітності в перші дні після зачаття, а також конкретні причини, що провокують їх виникнення.

Хоріонічний гонадотропін

Це гормон, який у великих кількостях починає вироблятися з перших днів впровадження яйцеклітини в матку. І саме за рівнем цього гормону багато жінок, так і лікарі, звичайно ж, теж, судять про те, як протікає вагітність, не зупинилася в своєму розвитку. Практично відразу після зачаття ХГЛ щодня виростає на багато одиниць, подвоюється. Якщо зростання його сповільнюється, і зникають інші ознаки цікавого положення, то такі перші ознаки вагітності в перші дні однозначно свідчать про патологію. Це може бути ознакою завмирання плодового яйця в своєму розвитку, локалізації його поза матки, загрози викидня, а також такого небезпечного для здоров'я і навіть життя жінки явища, як пузирний замет.

Проте, лікарі не рекомендують всім підряд загострювати увагу на рівні цього гормону і постійно здавати на нього аналізи. Іноді реальність може не відповідати прийнятим нормам (числовим значенням), а на ділі з вагітністю все в порядку, майбутні батьки даремно тривожаться.

Стежити за рівнем хоріонічного гонадотропіну та іншими симптомами вагітності до затримки рекомендується після екстракорпорального запліднення. Але навіть якщо щось пішло не так - не завжди це говорить про серйозної патології. За статистикою, кожна 8-ма вагітність мимовільно переривається. Найчастіша причина цього - генетичні відхилення, які, швидше за все, при повторних вагітностях і не повторяться. Це природа так піклується про здоров'я наступних поколінь живих організмів.

Наведемо приклад норми ХГЛ:

  • перша-друга тиждень - 25 - 300
  • друга-третя - 1500 - 5000

Як бачите, норми досить розпливчасті.

У дуже рідкісних випадках результат аналізу може бути позитивним і не у майбутніх мам, і навіть у чоловіків. Таке спостерігається при деяких пухлинних захворювань. Залишати це без уваги не можна.

Тести на вагітність

Крім крові, ХГЛ можна виявити і в сечі. Ось для цього і використовуються такі знайомі всім жінкам засоби діагностики, як тести. Якщо ви намагаєтеся виявити перші ознаки вагітності в перші дні після зачаття, то вибирайте тести з найбільш високою чутливістю, які можуть виявити мінімальний рівень ХГЛ у сечі.

Щоб не було плутанини, уточнимо. Тест з чутливістю 10 ммо у літрі, покаже вірний результат раніше, ніж той, чия чутливість 25 ммо у літрі. Звичайно, і ціна їх буде відрізнятися. При всьому при цьому, звичайні тест-смужки практично всі з чутливістю в 25 ммо на 1 л., вище ефективність у струминних. Також досить чутливі електронні тести на вагітність. Правда, в Росії і країнах СНД вони поки не отримали широкого розповсюдження. Їх особливість полягає в тому, що результат показується не смужками, а написом - вагітна чи ні по-англійськи.

Враховуйте, що перші ознаки вагітності в перші дні можна не помітити. І тести не завжди показують вірні результати. Помилки можуть виникати не тільки з-за малого терміну, але і помилок при виконанні, при інтерпретації, а іноді в аптеках можна придбати неякісні зразки.

Ми відповімо на найчастіші питання, що відносяться до діагностики вагітності за допомогою тест-смужок, не освячені в даній статті.

1. Навіщо потрібен маленький пакетик, який знаходиться всередині упаковки, потрібно його вміст висипати в ємність з сечею? Цей пакетик - поглинач вологи. Він був покликаний зберегти високу якість тесту. Його потрібно просто викинути.

2. Буде результат тесту найвірогідніше, якщо потримати його в сечі довше зазначеного на упаковці часу? Ні, не буде.

3. В інструкції написано, що оцінювати результат потрібно через 3-5 хвилин. Я перевірила через годину. Чи можна вірити результату? Необхідно повторити процедуру.

4. Можна «діагностуватися» не з ранку, а в обід або ввечері? Можна, але якщо ви намагаєтеся виявити перші ознаки вагітності до затримки, для достовірності результату, потрібно або не ходити в туалет близько 6 годин, або все ж зробити тест з ранку. Необхідно, щоб в сечі була достатня концентрація хоріонічного гонадотропіну, інакше друга полосочка (у разі цікавого положення) може і не з'явитися.

Ультразвукове дослідження

Побачити плодове яйце в матці фахівець може лише після його впровадження в стінку матки. Судити про те, наскільки правильно розвивається ембріон, поки лікар не може. Справа в тому, що і ембріона ще не видно... Мінімальний термін, який узист може помітити плодове яйце - 2 тижні після зачаття. На той час організм малюка являє собою утворення всього-на-всього в 2 мм. Але якщо це утворення є в матці, то це незаперечний симптом, доказ того, що жінка скоро стане мамою.

Якщо у належний час плода в матці немає, але затримка менструації почалася, та й інші перші ознаки вагітності в перші дні присутні, фахівець може запідозрити позаматкову. Для точної постановки діагнозу потрібно здати кров на «гормон вагітності» (якщо, звичайно, це не було зроблено раніше). Якщо він завмер на одному рівні, або якщо приріст надто відрізняється від норми, жінку направляють в стаціонар на діагностичне лікування.

Пам'ятайте, що не має сенсу йти на ультразвукове дослідження раніше, ніж після початку затримки менструації. Плода в матці ще не буде. Максимум, про що може сказати лікар, так це про те, що в даному циклі вагітність дійсно цілком можлива, так як ендометрій має сприятливу товщину для імплантації в нього заплідненої яйцеклітини. Досвідчений фахівець зможе і констатувати, що овуляція в даному циклі також відбулася. Про це свідчить ряд ознак. Наприклад, невелика кількість рідини в позадиматочном просторі. Та й багато дами самі відчувають овуляцію. У кого-то починає боліти низ живота, у кого-то підвищується лібідо - залежить від індивідуальних особливостей. Але в будь-якому випадку, якщо доведено, що овуляції мала місце бути, це значить, що і відчуваються перші ознаки вагітності до затримки цілком реальні і не надумані.

Навіщо це потрібно?

Навіщо, власне, жінкам потрібно дізнатися про свою вагітність як можна раніше? Навіщо вивчати всі ці можливі симптоми? Справа навіть не в банальному інтерес, а в тому, що дитину потрібно обов'язково планувати, а не сподіватися на " авось". Народження малюка - величезна відповідальність, і тільки від батьків залежить те, наскільки здоровою народиться.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua