← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Перший скринінг при вагітності

Перший скринінг під час вагітності

Перший узд скринінг під час вагітностіПерший скринінг при вагітності являє собою важливе обстеження, результати якого важливі для оцінки ймовірності наявності у плода різних хромосомних аномалій.
Коли у жінки настає вагітність скринінг першого триместру і другого їй в обов'язковому порядку пропонує лікуючий гінеколог. Так як навіть ті батьки, які незалежно від особливостей здоров'я дитини, ніколи не погодяться на переривання вагітності, повинні бути готові до народження дитини з патологіями, якщо результати інвазивної діагностики це підтверджують.

Перший скринінг при вагітності терміни проведення має - кінець 1-го і початок 2-го триместру. А саме, в 12-13 тижнів жінка робить УЗД, на якому лікар обов'язково вимірює ТВП (товщини комірцевого простору). А також здає кров з вени на 2 показника: ХГЛ і PAPP-A . Перший біохімічний скринінг при вагітності норма в 12-13 тижнів PAPP-A - 1,03 - 6,01. На терміні 13-14 тижнів цей показник повинен бути дорівнює 1,47 - 8,54. ХГЛ в 11-12 тижнів повинен бути дорівнює 20000-90000, в 13-14 тижнів - 15000-16000.

Другий скринінг при вагітності проводиться з 16 по 20 тиждень. А саме, здається кров на терміні 16-18 тижнів на АФП, ХГЧ і естріол-А. А в 20-22 тижні проводиться ультразвукове дослідження. ХГЛ норма для 17-24 тижня 4,060 - 165,400 мЕД/мл (mIU/ml). Норма АФП в 15-19 тижнів: 15-95 Од/мл, 0,5 до 2 МоМ. Естріол-А у нормі 0,5-2 МоМ. Якщо який-небудь з цих показників не в нормі, то це може означати або неправильно визначений термін вагітності, або ризик тій чи іншій хромосомної патології у плода.

Але не перший узд скринінг під час вагітності, ні другий, точніше окремі результати аналізів, не можна розглядати як показання до інвазивної діагностики. Генетик повинен скласти кількісну оцінку індивідуального ризику різних патологій. Розрахунок цей проводить спеціальна програма. При ньому враховуються вік жінки, кількість плодів, різні захворювання тощо, тобто результат повинен бути представлений приблизно так:

  • ризик синдрому Дауна: 1:1400
  • ризик синдрому Патау: 1:1900

Це означає, що при таких результатах обстеження у 1 з 1400 вагітних жінок народжується дитина з синдромом Дауна та у 1 з 1900 з синдромом Патау.

Якщо скринінг при вагітності показує високий ризик якої-небудь патології, парі рекомендують інвазивну діагностику. На терміні 11-14 тижнів це хорионбиопсия, в 16-20 тижнів амніоцентез, після 20 тижня кордоцентез. Ці дослідження допомагають дати практично 100% вірна відповідь про генетичну «здоров'я» плоду. Мінус полягає в тому, що у 1-2% жінок в результаті процедур може статися викидень. Найбільш безпечним вважається амніоцентез. Кожна пара сама вирішує, чи варто проводити інвазивну діагностику. Якщо в результаті буде виявлена хромосомна аномалія - жінці пропонують переривання вагітності.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua