← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Планування вагітності

версія для друку

Підготуємося до майбутньої вагітності з розумом

Планування вагітностіНезважаючи на те, що всі галузі медицини зараз активно розвиваються, пренатальна діагностика і навіть лікування будь-яких патологій плоду - на висоті, у світі продовжує народжуватися величезна кількість хворих дітей. До них можна віднести не тільки малюків з явними відхиленнями у розвитку, але і просто слабеньких діток з поганим імунітетом, наприклад. Яка причина? Скажете - екологія? Ні! Справа в неправильному способі життя, погане харчування, шкідливі звички і захворюваннях їх батьків!

Для того, щоб вагітність пройшла благополучно і народився здоровий малюк, необхідно до цієї події заздалегідь підготуватися. Причому підготовкою повинна займатися не тільки мати, але і майбутній батько. Від стану здоров'я батьків, буде залежати те, які аналізи потрібно здати, яким буде календар дій у процесі планування вагітності.


Стандартна підготовка до вагітності

Отже, якщо ви вирішили найближчим часом стати батьками, необхідно дещо змінити у своєму способі життя. Почнемо з шкідливих звичок. Всі ми знаємо, як вони небезпечні, але, незважаючи на це, продовжуємо періодично вживати алкогольні напої та палити. Від цих недобрих звичок доведеться відмовитися не менш, ніж за місяць до зачаття. Невже і чоловікам теж? Чоловікам бажано не вживати у великих кількостях алкоголь. Токсичні речовини чинять негативний вплив на сперматозоїди. Так що, думайте самі.

Необхідно налагодити повноцінне харчування. Це стосується більшою мірою жінки, адже саме на їх плечі покладена почесна місія виношування дітей. Але і чоловікам також слід нормально харчуватися, особливо важливо вживати достатню кількість білкових продуктів. Жінці перед зачаттям необхідно забезпечити свій організм повним набором вітамінів і мікроелементів. Комплексні вітаміни купувати необов'язково. Але на вашому столі щодня повинні бути овочі, фрукти та продукти, що містять кальцій. Так, у жінок, що вживають щодня по 100 г сиру або сиру, в кілька разів зменшується ризик псування зубів під час вагітності і після пологів.

Але планування вагітності передбачає і «прямий» прийом деяких не лікарських засобів - більшість гінекологів стверджують, що вітаміни ( особливо вітамін е і фолієва кислота) необхідні майбутньої матері в певній концентрації. І якщо щодо фолієвої кислоти суперечок немає - вона дійсно здатна запобігти вади розвитку у плода, то рекомендації по прийому вітаміну е у прихильників доказової медицини викликають негативну реакцію... Крім фолієвої кислоти, яку необхідно почати приймати за пару місяців до зачаття і продовжувати до 16-18 тижнів вагітності, слід пити препарати йоду ( можна, всім знайомий - йодомарин). Це буде профілактикою йододефіциту в організмі, що може призвести до жахливих наслідків. Наприклад, до відставання дитини у розумовому розвитку.


C чого почати?

Почати слід з візиту до гінеколога. Причому, до нього ( візиту) потрібно як слід підготуватися: згадати свої хронічні і спадкові «болячки», приблизну тривалість менструального циклу, взяти результати аналізів та УЗД ( останніх, якщо є). Лікар проведе гінекологічний огляд і візьме мазки, а вам вручить стопочку напрямів на аналізи, серед яких обов'язково будуть загальні аналізи крові та сечі, аналіз крові на цукор, УЗД матки, аналіз крові на ВІЛ, гепатит і т.д. Планування вагітності - це всебічне обстеження організму на готовність до материнства і аналізи тут грають чільну роль, причому, обстеження після аборту, завмерлої вагітності, викидня, прийому антибіотиків та деяких інших лікарських засобів завжди більш ретельне.

Особлива увага приділяється жінкам, у яких в анамнезі 2 або більше мимовільних викиднів. Головною метою є пошук причин невиношування і їх «викорінення».

Перед вагітністю всім жінкам рекомендується пройти курс лікування хронічних захворювань ( якщо потрібно), вилікувати запальні захворювання і інфекції.


Щеплення

Рекомендується за кілька місяців до настання вагітності зробити щеплення від деяких небезпечних захворювань. Наприклад, від краснухи, вітряної віспи, гепатиту. Як відомо, перехворівши на краснуху один раз, організм людини виробляє до неї імунітет. Краснуха дуже небезпечна для вагітних жінок. Якщо перенести її в першому триместрі, то це призведе до множинних вад розвитку у плода. Особливо високий ризик занедужати на краснуху у жінок, які працюють з дітьми у дошкільних і шкільних установах.

Як з'ясувати чи хворіли ви раніше краснуху? Необхідно здати кров. І якщо в ній будуть виявлені антитіла до даного захворювання, значить, ваш організм вже стикався з краснухою. Якщо ні - краще зробити щеплення.

Те ж стосується і такого захворювання, як вітряна віспа.

Ось, власне, те основне, що повинна знати відповідальна сімейна пара при підготовці до майбутньої вагітності. Більш детальну інформацію ви дізнаєтеся від свого лікуючого лікаря в жіночій консультації.

Читаємо також: планування статі дитинина головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua