← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Плацента при вагітності

Патології плаценти при вагітності

Патології плаценти при вагітностіПлацента при вагітності відіграє величезну роль. За допомогою цього органу, який утворюється безпосередньо після імплантації яйцеклітини в стінку матки, здійснюється зв'язок між материнським і дитячим організмами, перший доставляє в нього поживні речовини, кисень, а ще плацента виробляє необхідні гормони і не дає проникнути в організм малюка небезпечним вірусам. Але не завжди плацента може повною мірою виконувати свої функції. Розглянемо ці несприятливі ситуації.

Патологічне розташування

Дитяче місце може почати розвиватися на передній стінці матки, задній, в дні матки в ділянці внутрішнього зіва. Несприятливий варіант - це розташування плаценти при вагітності в нижній частині матки, менше, ніж в 6 см від внутрішнього зіва. Одне добре - в 95% випадків плацента піднімається вище вже до третього триместру. Це пов'язано з швидким ростом матки. Але 5% все ж залишаються... У цих жінок підвищений ризик маткових кровотеч через відшарування дитячого місця. Низька плацента при вагітності завжди має більший ризик відшарування. А це може бути небезпечно не тільки для життя малюка, але і його матері. Ще один неприємний момент - це те, що дитині при передлежанні плаценти зручніше тазове або поперечний передлежання, що відповідно є відносним і абсолютним протипоказанням до природних пологів.

Що ж стосується конкретно розташування дитячого місця, то більш сприятливий варіант, якщо плацента знаходиться на близькій відстані до шийці матки, щоб до неї прилягав тільки один кінець, тобто основна частина плаценти розташовувалася все ж на стінці матки. В такому випадку і ризик кровотеч менше, і природні пологи можуть дозволити.

Для всіх жінок з передлежанням плаценти рекомендовано утриматися від важких фізичних навантажень, інтимних стосунків, стресів на час виношування дитини.

Патологічна товщина плаценти

Дитяче місце повинно мати певну товщину, вона регламентована по тижнях.

22 тижня - 3,3 см

25 тижнів - 3,9 см

33 тижні - 4,6 см

Більш товста плацента при вагітності може свідчити про внутрішньоутробної інфекції плода (у таких випадках рекомендовано здати кров на цитомегаловірус і токсоплазмоз). Інші можливі причини, чому виникає потовщення плаценти при вагітності резус-конфлікт у дитини і матері, цукровий діабет, залізодефіцитна анемія. Завдання лікаря, при великій відмінності в нормах і отриманих при УЗД даних, дізнатися про причини цього явища і в залежності від виявленої причини вже робити якісь дії, призначати лікування.

Не менше проблем може принести дуже тонка плацента при вагітності. Причиною цьому стають запальні процеси. Вони псують плаценту, якщо так можна виразитися. Наслідками стає уповільнення розвиток плода через недоотримання ним кисню і поживних речовин.

Якщо на УЗД виявили плацента патологічної товщини - за такою жінкою уважніше спостерігають, обов'язково роблять УЗД і КТГ. Якщо у дитини відхилень не знаходять - можна не турбуватися.

Передчасне дозрівання плаценти

Протягом 9 місяців плацента поступово «старіє», перестає належною мірою виконувати свої функції. У нормі плацента повинна добре «працювати» до кінця вагітності, але нерідко трапляється інакше... В результаті інфекцій, негативного впливу куріння, вживання алкоголю, стресів, дитяче місце зношується. Старіння плаценти при вагітності визначається при ультразвуковому дослідженні. Виділяються 4 ступеня його. Чим більше ступінь дозрівання, тим більше вона втрачає функціональності. 3-4 ступінь плаценти в нормі буває тільки в кінці вагітності.

На жаль, «омолодити» плаценту неможливо, але жінок з таким діагнозом нерідко кладуть в стаціонар. Лікування в даному випадку полягає у введенні препаратів, спрямованих на поліпшення кровообігу, передачі кисню від матері до дитини. Дані заходи дуже спірні і багатьма сучасними фахівцями зараз називаються неефективними. Головне, що потрібно зробити, якщо ваша плацента не відповідає за ступенем зрілості терміну - це максимально виключити пошкоджують її фактори, наприклад, кинути палити, а також більше бувати на свіжому повітрі для профілактики внутрішньоутробної гіпоксії і правильно харчуватися, щоб малюк отримував все необхідне. Плюс не можна пропускати призначені лікарем ультразвукові дослідження, доплерографію і кардиотокографию. По суті, передчасне дозрівання плаценти вимагає не тільки уважного спостереження. Якщо лікар помітить, що погіршується стан плода - може бути призначено екстрене кесарів розтин на будь-якому терміні.

Відшарування нормально розташованої плаценти

Передчасно відшаровуватися може не тільки плацента, що розташована близько до шийці матки, але і в більш фізіологічному положенні. Причому відбутися це може на різних термінах, як в 12 тижнів, так і в кінці вагітності. Небезпечно відшарування плаценти при вагітності сильним кровотеча і гострою гіпоксією плода, з-за якої той швидко гине, якщо матері не було виконано екстрене кесарів розтин.

Якщо відшарування невелика і вдалося зупинити сильну кровотечу, плюс до того стан матері і дитини задовільний, вагітність намагаються зберегти і пролонгувати. Жінку кладуть в стаціонар, прописують постільний режим, при необхідності призначають препарати прогестерону, регулярно контролюють стан крові (перевіряють згортання, гемоглобін тощо), виконують УЗД для контролю відшарування. І в багатьох випадках все закінчується благополучно.

Всім жінкам хотілося б побажати піклуватися про своє здоров'я ще до вагітності, грамотно захищатися, не допускаючи абортів, не запускати гінекологічні захворювання і кинути шкідливі звички. Все це полегшить наступ і протягом вашої майбутньої, запланованої вагітності і зіграє велику роль у народженні здорової дитини.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua