← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Плодове яйце без ембріона

Причини і ознаки формування плодового яйця без ембріона

Може бути плодове яйце без ембріонаПлодове яйце без ембріона досить часто діагностується в матці навіть у зовсім молодих і здорових жінок. Яка причина даної патології, чи лікується це, як уникнути такого роду завмерлої вагітності?

Почнемо з того, які плодове яйце без ембріона причини має. Їх досить багато і встановити точну вдається вкрай рідко. Це можуть бути різні інфекції, в тому числі і ті, що передаються статевим шляхом, хромосомні та генетичні порушення, токсичний вплив і т. д. Мінімізувати ймовірність ситуації, коли діагностується відсутність ембріона в плодовому яйці, можна, якщо планувати вагітність заздалегідь. Обов'язково пролікувати всі інфекції до зачаття і приймати фолієву кислоту. Остання рекомендація повинна беззаперечно виконуватися жінками старше 35 років, так як ризик хромосомних порушень у плода в їх випадку (вік) набагато вище.

Які плодове яйце без ембріона ознаки може подавати? На невеликих термінах, до 7-8 тижнів нерідко ніяких. Можуть виникнути кров'янисті виділення, якщо вже починається викидень. Навіть при гінекологічному огляді лікар не зможе точно сказати - пусте плодове яйце у пацієнтки або з ембріоном. Поставити цей діагноз можна з високою точністю тільки при ультразвуковому обстеженні, виконаному на хорошому обладнанні. Адже імплантація плодового яйця в цьому випадку нічим не відрізняється, та й всі ознаки вагітності присутні.

Анембріонія (відсутність ембріона в плодовому яйці) може бути діагностована вже на 5-6 тижні вагітності, у разі проведення обстеження на високоразрешающей апаратурі. Термін вагітності розраховується з першого дня останніх місячних. Тобто побачити ембріон лікар зможе вже на 1-2 тижні затримки.

Однак нерідко бувають помилкові діагнози. Тому для отримання точної відповіді на запитання може бути плодове яйце без ембріона у вашому випадку (при отриманні позитивної відповіді при одному обстеженні), потрібно перевірити присутність ембріона в плодовому яйці через кілька днів на іншому обладнанні (умова необов'язкова, але бажане, якщо є сумніви у кваліфікації лікаря, якості апарату УЗД). Помилки можуть траплятися через занадто маленького терміну вагітності і пізньої овуляції, ожиріння майбутньої матусі, локального тонусу матки - все це може призводити до помилок у вимірюванні розміру плодового яйця. Тому не поспішайте погоджуватися на процедуру хірургічного вискоблювання порожнини матки або вакуум-аспірації.

На питання - чи може плодове яйце рости без ембріона, можна відповісти з впевненістю - так. При анэмбрионии, як правило, ембріон виростає до розміру всього 1-2 мм, і практично ніколи не видно при УЗД-обстеженні. Якщо плідне яйце досягла діаметра 16-20 мм і продовжує зростати (в цьому випадку за рахунок скупчення в ньому рідини), а ембріона не видно - лікар констатує анэмбрионию. Якщо плідне яйце має менші розміри, але деформоване - це не привід ставити загрозу викидня або завмерлої вагітності, так як деформоване воно буває, найчастіше, з-за локального тонусу матки, нешкідливого стану, що виникає як реакція на дотики УЗД-датчика.

Якщо вам поставили діагноз «анембріонія» вперше - немає ніякого приводу для хвилювання і надмірно ретельного обстеження (якщо є впевненість у відсутності важких захворювань та інфекцій). На жаль, кожна восьма вагітність за статистикою закінчується завмиранням, викиднем або загибеллю ембріона на ранніх термінах. І найчастіше винні в цьому спонтанні хромосомні мутації, які виникають під час злиття яйцеклітини і сперматозоїда. Ніхто в цьому не винен. Звернутися до генетику і пройти ретельне обстеження (каріотипування обох партнерів) слід в разі повторення ситуації більше 3 разів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua