← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Плодове яйце

Патології, пов'язані з плодовим яйцем

Як виглядає плодове яйцеПлодове яйце в матці - це перший і найголовніший ознака нормальної, маткової вагітності. Побачити його за допомогою УЗД можна вже на другому тижні затримки менструації. У перші тижні розвитку лікарі звертають особливу увагу на його розмір, форму, розташування, а також на те, чи є відшарування. Як виглядає плодове яйце на перших тижнях вагітності, і які можуть виникнути проблеми на ранніх її термінах?

Відомо, що в перший триместр вагітності існує найбільша загроза її мимовільного переривання. Найчастіше причинами цього стають порушення в генетиці майбутньої дитини, прогестероновая недостатність і патології матки і ендометрію. І якщо в першому випадку допомогти зберегти дитину лікарям не вийде, інші ситуації цілком можна вирішити на користь матері і дитини.

Якщо форма плодового яєца не овальна або округла, а має нерівні кути, лікарі можуть запідозрити тонус матки. У більшості випадків - стан невинне, але тільки якщо не поєднується з болями, розкриттям шийки матки, коричневими або кров'яними виділеннями з піхви. Зняти тонус матки, тим самим повернути «правильну» форму плодному яйцю, можна, якщо розслабити м'язи дітородного органу. Це відбувається мимоволі, зазвичай тонус не тримається довше кількох хвилин. В крайньому випадку, можна випити спазмолітик, якщо напруга матки стає болючим. Але окремо взята «деформація» - це не ознака загрози вагітності.

На ультразвуковому дослідженні обов'язково вимірюється діаметр плодового яйця по тижнях - його розмір у міліметрах. З одного боку, це дозволяє з точністю до одного дня визначити термін вагітності, тоді як акушерський термін (який обчислюється за формулою Негеле, в залежності від першого дня останньої менструації) далеко не завжди виявляється точним. Точний термін можна обчислити тільки при «класичному» 28-30-денному циклі. З іншого - дозволяє судити про розвиток дитини на ранніх термінах. Це важливо, наприклад, при ЕКЗ, коли великий зростання мимовільного переривання вагітності. При штучному заплідненні лікар точно знає термін вагітності. І знання того, що, приміром, діаметр плодового яйця в 5 тижнів приблизно дорівнює 6 мм, дозволить зрозуміти розвивається майбутній малюк, тоді як на ультразвук ще не видно серцебиття. Якщо кілька днів нічого не змінюється - можна запідозрити завмерлу вагітність. Розмір плодового яйця 50 мм приблизно відповідає терміну 10 тижнів, після цього терміну враховуються розміри голови, кінцівок безпосередньо плода, для яких також є свої норми.

Дуже неприємна ситуація, якщо на УЗД діагностується плодове яйце без ембріона, тобто анембріонія. При невеликому терміні вагітності (1-2 тижні затримки) - це норма. Але якщо і пізніше ембріона не видно - зберігати таку вагітність не можна, лікарі рекомендують медичне переривання. Причиною анэмбрионии часто стають випадкові генетичні «поломки» (частіше трапляються у жінок старше 35 років), прийом різних лікарських препаратів, заборонених вагітним, інші тератогенні впливи.

Відшарування плодового яйця ж не так безвихідна, як анембріонія, хоча і нерідко має яскраві ознаки викидня - маткова кровотеча. Дана патологія досить поширена. При такому ускладненні вагітності жінці рекомендований постільний режим, прийом препаратів прогестерону. І якщо відшарування невелика за площею, зазвичай все обходиться без наслідків для дитини. Лікування проводиться виключно в стаціонарі.

Якщо лікар запідозрив у вас одну з перерахованих вище патологій - постарайтеся не хвилюватися і взяти себе в руки. Є сумніви в діагнозі? Пройдіть обстеження у іншого лікаря. Тільки не ігноруйте лікарські рекомендації та лікування.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua