← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Чому немає овуляції

Причини, ознаки, лікування відсутності овуляції

Причини чому немає овуляціїЧому немає овуляції і як завагітніти в такій ситуації? Від безпліддя страждають багато жінок. І однією з причин цього є відсутність овуляції. Чому така патологія виникає у жінок репродуктивного віку і можливо лікування?

Причини чому немає овуляції лікарям відомі. Їх всього 4 основних, інші - є наслідком перерахованих нижче.

1. Порушення в гіпоталамо-гіпофізарної-яєчникової роботі. Тільки при їх гармонійної роботи можуть вироблятися гормони, необхідні для овуляції, хорошого ендометрію та ін. Порушення можуть виникати внаслідок травм, важкого запального процесу в органах малого тазу, різке зниження маси тіла тощо
2. Ендокринологічні патології. Овуляція не відбувається із-за порушення роботи щитовидної залози.
3. Високий рівень андрогенів (чоловічих гормонів).
4. Гіперпролактинемія (вироблення у великих кількостях гормон пролактин теж може стати ключем до загадки чому не настає овуляція у жінки).

Як вчасно виявити патологію та її лікувати

Запідозрити у себе цю патологію мають всі жінки, у яких не виходить зачати дитину протягом 1-2 років регулярного статевого життя без застосування засобів контрацепції. Більш точні ознаки відсутності овуляції це:

  • низька базальна температура в другій половині менструального циклу;
  • нерегулярні менструації або їх відсутність;
  • одна смужка на домашньому тесті на овуляцію.

Врахуйте, що стійке відсутність овуляції при регулярних місячних (поза прийому пероральних контрацептивів) буває досить рідко.

Якщо щось з перерахованого вище спостерігається у вас, необхідно спробувати відстежити овуляцію за допомогою фолликулометрии - УЗД. Вимірювання базальної температури не настільки інформативно. Якщо на УЗД підтверджується монофазний цикл, лікар повинен призначити ряд досліджень для з'ясування причин цього. Тобто, якщо немає овуляції, що робити: відвідати гінеколога, ендокринолога, здати аналізи крові на гормони, у тому числі - на пролактин (з підрахунком концентрації біг-пролактину для достовірності результату). Значне підвищення пролактину може не тільки викликати безпліддя, але й небезпечно тим, що нерідко є наслідком аденоми гіпофіза - доброякісного новоутворення в головному мозку.

Після з'ясування причин проблем з овуляцією буде призначено лікування і (або) стимуляція овуляції за допомогою медикаментозних засобів. Це може бути стимуляція Кломіфен цитратом, Пурегоном, Клостилбегитом і гонадотропінами. Вибирати схему лікування повинен досвідчений лікар, який спеціалізується на безплідді. Слід зазначити, що стимуляція овуляції повинна проводитися тільки в тому випадку, якщо виключається факт чоловічого безпліддя у жінки немає запального процесу в малому тазі і маткові труби прохідні, інакше всі старання можуть призвести до позаматкової вагітності.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua