← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Підготовка до вагітності: з чого почати

Як готуються до вагітності

З чого почати підготовку до вагітності чоловікові, жінціПідготовка до вагітності: з чого почати процес, до якого лікаря звернутися? Традиційно все починається з відвідин акушера-гінеколога - це головний лікар для будь-якої майбутньої мами або жінки, у якої в найближчих планах є дитина. Однак нерідко просто відвідуванням лікаря цієї спеціалізації все не закінчується. Адже навряд чи знайдуться абсолютно здорові жінки і чоловіки. Розглянемо різні ситуації.

Якщо скарг немає

Найсприятливіша ситуація. Зазвичай це пари молодше 30 років. Є стандарт обстежень як для чоловіків, так і для жінок. З чого почати підготовку до вагітності чоловікові радять лікарі? Майбутні батьки здають кров на сифіліс, ВІЛ, групу і резус-фактор. Проходять флюорографію, якщо з моменту останнього обстеження минуло більше року.

Жінка здає розгорнутий аналіз крові, сечі, гінекологічні мазки на флору та інфекції, що передаються статевим шляхом, проходить флюорографію при необхідності. Крім того, бажано зробити УЗД органів малого тазу, так як нерідко захворювання, які можуть перешкодити настанню та (або) перебігу вагітності проходять безсимптомно. До них відноситься, наприклад, міома матки. Якщо пухлина деформує матку - це перешкоджає імплантації заплідненої яйцеклітини, а якщо вона (імплантація) все ж таки відбудеться, то існує дуже велика ймовірність викидня.

Якщо скарг у партнерів немає, починати готуватися до майбутньої вагітності потрібно за 1-3 місяці до початку статевого життя без застосування засобів контрацепції.

Якщо лікар ставить безпліддя

У такому разі обширне обстеження у різних лікарів проходять обидва партнера. Для чоловіка головним лікарем стає уролог. При підготовці до вагітності почати треба з визначення причини безпліддя. Тому чоловік здає аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом, гормони, робить УЗД передміхурової залози і обов'язково здає спермограму. Обстеження чоловіків обов'язково проводиться, так як приблизно у половині разі безпліддя «винні саме вони.

Жінки, крім переліку аналізів, які здають всі без винятку, проходять обстеження у терапевта й ендокринолога. Другий може виявити захворювання, що викликають негативні зміни в гормональному статусі. А це нерідка причина безпліддя.

Акушер-гінеколог може призначити фолликулометрию - УЗД, метою якого є визначення домінантного фолікула. Замінити фолликулометрию можуть тести на овуляцію або вимірювання базальної температури (у легких випадках).

Нерідко призначається дослідження прохідності маткових труб. Особливо у випадку наявності позаматкової вагітності в анамнезі, або якщо вагітність ніколи не наставала, при цьому статевий партнер здоровий.

Може бути рекомендована гістероскопія і біопсія ендометрію - обстеження, при якому лікар за допомогою спеціального оптичного приладу, що вводиться в матку, оглядає її стінки, ендометрій, бере його на гістологічний аналіз.

Іноді виною безпліддя стає так звана несумісність партнерів. Виявити її можна за допомогою посткоитального тесту - він виконується в найкоротші терміни після повноцінного статевого акту. В результаті тесту можуть бути виявлено антиспермальні тіла, що згубно діють на сперматозоїди. Ця патологія успішно лікується.

Якщо в минулому у пари були викидні, завмерла вагітність, народження хворої дитини - бажано обстежитись обом партнерам у генетика, здати аналіз крові на каріотип.

Якщо настає вагітність після 30 підготовка лікарем може бути рекомендована досить ретельна, так як в такому віці є великий ризик народження дітей з хромосомними патологіями, а також нерідко є хронічні захворювання, що заважають зачаття дитини і його виношування.

Така предгравитарная підготовка до вагітності, точніше її основні аспекти.

Прийом лікарських препаратів і вітамінів, щеплення

Так як деякі захворювання можуть бути дуже небезпечні для ще ненародженого малюка, мамі бажано заздалегідь пройти вакцинацію. Рекомендується зробити щеплення від краснухи, гепатиту B та вітряної віспи, якщо вони не були раніше перенесені (можна визначити в тому числі і по аналізу крові на наявність антитіл до вірусів). Щеплення потрібно зробити за кілька місяців до зачаття.

Комплексні вітаміни, широко рекламовані в Росії, приймати сенсу немає. Однак бажано почати прийом фолієвої кислоти, недолік якої призводить до тяжких вад розвитку у плода. Цей мікроелемент у потрібному обсязі вкрай важко отримати з продуктів, тому потрібен його додатковий прийом. Приблизно за 3 місяці до зачаття і жінка, і чоловік повинні почати прийом фолієвої кислоти в дозі 400 мкг в день. Якщо у жінки діабет, епілепсія, були випадки народження дітей з дефектом нервової трубки, дозування повинна бути в рази збільшена. Точне дозування на підставі анамнезу визначає лікуючий лікар. Максимальна - 4 мг в день.

Обережною жінці потрібно бути з вітамінами A і D, так як їх передозування дуже небезпечна. Краще ці вітаміни зовсім не приймати, благо в продуктах харчування їх міститься цілком достатньо.

Що ж стосується інших лікарських засобів, то про можливості продовження їх прийому (при необхідності) потрібно поговорити з лікарем, заздалегідь повідомивши його про своє бажання вагітності. Зробіть це обов'язково, так як багато лікарські засоби, особливо при прийнятті їх в першому триместрі вагітності, чинять тератогенний ефект на дитину, призводять до пороків розвитку його систем і органів.

Загальні рекомендації

При підготовці до вагітності почати треба з дотримання наступних пунктів.

1. Прийом алкогольних напоїв, наркотиків, куріння потрібно припинити обом партнерам, якщо вони хочуть здорової дитини.

2. Перегрівання для чоловіків і жінок може бути небезпечним. Чоловікам особливо шкідливий перегрів мошонки, так як це може негативно позначитися на сперматозоїди. Перегрівання ж у жінки може спровокувати викидень на ранньому терміні.

3. Частота статевих актів. Бажаючим швидше зачати не слід займатися любов'ю частіше, ніж зазвичай, більше 2-4 разів на тиждень. Це призведе до погіршення якості сперми.

4. Психологічна обстановка. Вона дуже важлива. Багато жінок не можуть швидко завагітніти тільки з-за свого нервового стану. Адже у нас все в організмі взаємопов'язане, і депресія в підсумку може стати причиною відсутності овуляції.

5. Нормалізація ваги і харчування. Бажано обом партнерам. Недолік ваги може стати причиною відсутності овуляції у жінки, а його надлишок заважати виношування. В той же час надлишок ваги у чоловіка призводить до зниження тестостерону - найважливішого чоловічого гормону, а без нього повноцінне статеве життя неможливе.

Повноцінне, правильне харчування важливе як для нормалізації ваги, так і для насичення організму необхідними вітамінами і мінералами.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua