← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Підготовка до вагітності

План підготовки до вагітності

Підготовка до вагітностіПідготовка до вагітності - дуже важливий період у житті молодої пари. Дитина має бути заплановано, а батьками дотримані всі рекомендації медичних працівників - це різко підвищує шанси благополучно виносити вагітність і народити здорову дитину навіть у пар, вік партнерів в яких перевищує 35 років. Як правильно підготуватися до майбутнього батьківства?

Загальні рекомендації

1. Позбутися шкідливих звичок. Так, про це вже написано дуже багато, але люди все одно уникають слідувати цим простим істинам, сподіваючись на авось («он, навіть наркомани, народжують здорових дітей, а я всього-навсього курю кілька сигарет в день»). Справа в тому, що не завжди наслідки проявляються в ранньому віці. Крім того, поміркуйте самі, якщо раптом з вже народженої дитини здоров'ям щось станеться, як ви себе будете картати. Від куріння та алкогольних напоїв краще утриматися майбутньому батькові за 3 місяці до зачаття, а жінці аж до закінчення грудного вигодовування. Алкогольні напої шкідливі в тій чи іншій мірі в будь-якій кількості.

2. Правильне харчування. Важливо як жінці, так і чоловікові. Жінці дуже важливо стежити за своєю вагою. У період планування небажано і різке схуднення, так і збільшення ваги. Не варто дотримуватися дієти, які нібито спрямовані на планування статі дитини, їх ефективність не доведена і ніколи не буде доведена. Ймовірність попадання 50 на 50, як самі розумієте. Зате організм від вживання одного білка або вуглеводів буде страждати.

Не зловживайте кавою (рекомендується не більше 2 чашок в день).

3. Вітаміни. Багато хто, наслухавшись і надивившись реклами, яку нам показують не тільки ЗМІ, але і видають у вигляді листівок самі гінекологи, йдуть в аптеку за комплексним препаратом. Насправді ж, такого роду препарати потрібні тільки певної категорії осіб (голодуючим, алкоголікам, наркоманам та ін), інші ж отримують все необхідне з їжі. Вітаміни при підготовці до вагітності потрібні, але в обмеженій кількості. Обов'язково необхідна фолієва кислота, причому вживати її потрібно обом партнерам, чоловікові - до зачаття, жінці - до 12 тижня вагітності. Фолієва кислота дозволяє уникнути дефектів нервової трубки у дитини. Необхідна доза - 400 мкг в день. Якщо у пари або одного з партнерів в іншому шлюбі були випадки народження дітей з дефектом нервової трубки, доза може бути збільшена в 10 разів. Точне дозування визначає лікар. Так що, коли йде підготовка до вагітності фолієва кислота необхідна.

Крім того, може знадобитися прийом йодиду калію жінкам, які проживають у йододефіцитних регіонах (Алтай, Урал, Тульська, Брянська область тощо). Продовжувати прийом необхідно всю вагітність до закінчення грудного вигодовування в дозі 200 мкг на добу.

При необхідності лікарем можуть бути призначені препарати заліза (залізодефіцитної анемії), але самостійно приймати їх не можна.

Дуже обережними слід бути з вітамінами А (максимум - 3000 IU в день) і D (максимум - 400 IU в день). Отримати передозування «з продуктів» неможливо, а от при прийомі препаратів дуже навіть.

4. Лікарські препарати і процедури. Існує ряд лікарських препаратів, які можуть надавати токсичну дію на організм, і на плід. Планують вагітність необхідно уникати самолікування. Якщо є потреба в медикаментозному лікуванні (це стосується обох партнерів), то лікарю слід повідомити про свій намір найближчим часом стати батьком. Лікар або порекомендує безпечні для майбутньої дитини препарати, або порадить відкласти планування вагітності до закінчення лікування.

Те ж стосується процедур, які можуть завдати шкоди ембріону. До них відносяться рентген і подібні.

5. Психологічна підготовка. Ви повинні розуміти, яка відповідальність на вас лягає, а також знати особливість перебігу вагітності, можливі проблеми і т. д. Всю цю інформацію можна почерпнути з численних книг для майбутніх батьків.

6. Скасування контрацепції. Це останній етап на шляху до мрії. Можна прочитати рекомендації про те, що в разі запобігання внутрішньоматкової спіраллю або оральними контрацептивами, після їх відміни слід 2-3 місяці утриматися. Це зовсім необов'язково, якщо за результатами обстеження у вас все в порядку. Однак, якщо вам так буде спокійніше, можна і почекати.

Обстеження

Майбутнім батькам, а особливо майбутньої матері, в період підготовки до вагітності слід зробити ряд аналізів і пройти ряд обстежень, причому не тільки у гінеколога і уролога, але і, можливо, інших фахівців, якщо є захворювання не пов'язані з репродуктивною системою. Точний їх перелік складе лікар залежно від віку, наявних захворювань. При безплідді (коли зачаття не наступає більш 12 місяців без оберігання) і віці старше 35 років обстеження буде більш ретельно.

Приблизний перелік аналізів.

1. Загальний аналіз крові і сечі.

2. Мазок на Gn і trich.

3. Реакція Вассермана (аналіз крові на сифіліс, RW).

4. Аналіз крові на ВІЛ (ф-50).

5. Аналіз крові на гепатит B (HbSAg).

6. Посів з уретри на мікоплазму та уреаплазму.

7. Обстеження на хламідії.

8. Обстеження на цитомегаловірус і токсоплазмоз.

Якщо йде підготовка до вагітності, аналізи ці повинні бути здані обов'язково. При наявності деяких захворювань, наявність яких можна виявити, може бути приводом відкласти на час плани по зачаттю, поки йде лікування.

Дуже важливо підготуватися як слід до першого візиту до лікаря. Необхідно згадати всі захворювання, які ви перенесли. Також слід дізнатися у своїх найближчих родичів є в роду різні спадкові генетичні захворювання. Ця інформація дуже важлива.

За результатами обстеження вам може бути запропоновано зробити щеплення від вітрянки, краснухи, гепатиту B. Перші 2 захворювання на особливо небезпечні, так як при зараженні ними, у дітей можуть виникати патології різних органів і систем. Після щеплень не рекомендується вагітніти 2-3 місяці, необхідно використовувати контрацепцію. Щеплення рекомендується зробити тим жінкам, які раніше не перенесли краснуху та вітряну віспу, тобто у яких немає сформованого імунітет до даних захворювань. Якщо згадати не виходить, тоді можна здати аналіз крові, за результатами якого стає зрозуміло - є антитіла чи ні, потрібно робити щеплення чи ні.

Така стандартна підготовка до вагітності.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua