← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Положення плоду поздовжнє

Що означає положення плоду поздовжнє

Положення плоду поздовжнє передлежання головнеПоздовжнє положення плода вважається правильним і найоптимальнішим для нормального дозволу родового процесу. Коли жінка, отримавши результати УЗД-дослідження плоду, бачить діагноз, який стосується положення дитини в утробі, часто починає нервувати. І все тому, що не розуміє суть лікарських термінів і висновків. Давайте розберемося в тому, які зустрічаються положення малюка в животику у мами, в чому їх особливість, і як це може позначитися на вагітності і майбутніх пологів.

Так буває в нормі

Багатьох первородящих жінок цікавить, що означає положення плоду поздовжнє, визначення даного медичного терміна. Це означає, що вісь (пряма лінія по хребту дитини: потилицю - куприк) знаходиться чітко по осі матки. Якщо у вас зазначено, що положення плоду поздовжнє передлежання головне - це хороший знак. Дитина лежить голівкою до виходу з матки, значить, пологи, при правильній допомоги породіллі, пройдуть успішно і менш болісно. Таке положення плоду найпоширеніше. Родовий процес не ускладнений. Малюк, за умови, що він не великий, і розмір тазу мами дозволяє проходження голівки дитини, з'явиться на світ шляхом природних пологів. Дитина, опускаючись по родових шляхах, поступово їх розширить, і після народження голови інша частина тулуба вислизне з маминого лона.

Ускладнює природні пологи

Акушерська патологія тазове передлежання плода зустрічається не часто. Всього 3 % породіль можуть зіткнутися з цим. Таке передлежання сигналізує, що малюк розташувався до виходу з матки не голівкою, а ягодичками. Таке становище дитини - проблематично. Лише в крайніх випадках можливі природні пологи. Зазвичай жінкам з таким діагнозом призначають кесарів розтин. Однак нерідкі випадки, коли жінки народжують діток самостійно, розташованих тазом до виходу. Такі пологи вважаються одними з найскладніших. По-перше, пологи повинні бути швидкими, щоб не виникло ускладнень. Жінці слід сильно тужитися після виходу на світло тулуба. У цей момент дорога кожна секунда. Діти, народжені з сідничним передлежанням, протягом першого року життя повинні постійно спостерігатися у ортопеда, який буде контролювати стан і розвиток кульшового відділу скелета. По-друге, положення плоду поздовжнє тазове передлежання під час пологів може призвести до кровотечі. Маткові кровотечі небезпечні і для жінки, і для дитини (у випадку відшарування плаценти).

Чому дитина приймає те чи інше положення до народження

Чітко визначити причину, чому дитина приймає певне положення до свого народження, складно. На це впливають безліч факторів. До кінця другого триместру плід знаходиться в постійному русі. Він міняє свою позу по кілька десятків разів на день. Йому просторо і комфортно у мами в животику. Дитина росте, йому стає все тісніше і тісніше. Настає момент, коли малюкові вже важко переміститися, і він зупиняється в певному положенні. Чому саме голова знаходиться внизу біля виходу з матки? Медики висувають гіпотезу, що голова зміщується під впливом тяжкості. Але це лише гіпотеза. Швидше за все, положення плоду залежить від самої матки, її скорочень, розмірів таза матері та інших факторів.

Як скорегувати положення плода

Якщо ваш малюк не влаштувався в тій позі, і родовий процес ще не розпочато, можна скорегувати, наприклад, нестійкий або неповне головне передлежання плода в матці. Для цього необхідно мамі постійно міняти позу і частіше перебувати в такому положенні, яке може спровокувати рух дитини. Наприклад, головка зміщена в бік і знаходиться не на прямий осі виходу з матки. Мама повинна частіше лежати на тому боці, де розташувався плід.

Як тільки дитина прийме правильне положення, деякі медики рекомендують «закріпити» позу бандажем і знімати його тільки у випадках особливої необхідності: щоб помитися, переодягнутися.

Також слід зробити акцент на тому, що положення плоду може змінитися під час вилиття навколоплідних вод, якщо їх багато, таким чином звільняється достатньо місця в матці для перевороту.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua