← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Положення плода під час вагітності

Нормальне і патологічне положення дитини під час вагітності

Нестійке положення плода під час вагітностіПоложення плода під час вагітності визначається на УЗД з ранніх строків методом пальпації приблизно з кінця другого триместру. Яку роль відіграє розташування дитини в матці, і що є нормою, а що патологією?

Найбільш сприятливо положення плоду поздовжнє передлежання головне - саме таким чином дитині зручніше виходити на світло, і саме таке розташування знижує ризик травматизму у дитини і його матері. Однак навіть у такому фізіологічної, і найпоширенішому положенні дитина знаходиться не всю вагітність. До третього триместру малюки дуже рухливі. Це обумовлено їх поки ще невеликим розміром. Особливо рухливі діти, якщо їх матері багатоводдя, в результаті чого матка перерастянута. У другому триместрі у висновку УЗД нерідко пишуть «нестійке положення плода». Але це зовсім не патологія і такий діагноз, в принципі, зовсім необов'язково вказувати у висновку обстеження на таких термінах.

Про те, що значить нестійке положення плода можна подумати тільки в тому випадку, якщо дана проблема виникла в третьому триместрі вагітності, після 30-32 тижні. Скажімо, коли малюк лежить голівкою до шийки матки, але його спина знаходиться не точно вздовж хребта матки, не ідеально поздовжньо то є, а трохи нахилена. Таке положення плоду на 32 тижні може загрожувати тим, що дитина остаточно влаштуватися «косо» або поперек матки, що зробить природні пологи неможливі. У такому разі гінекологи рекомендують з метою профілактики робити спеціальні вправи, щоб допомогти малюкові правильно розташуватися в матці, а також носити бандаж. І це дуже ефективно, навіть якщо стан плода на 30 тижні не головне. Є ще не один тиждень, щоб все виправити. Найпростіше - це виконувати вправи лежачи. Полежати на одному боці 10 хвилин, потім повернутися і полежати на іншому боці 10 хвилин і повторювати 2-3 рази. Протипоказанням до вправами є відшарування плацента, рубець на матці, декомпенсовані вади серця у плода та інші.

Причини прийняття дитиною тазового, поперечного або косого положення в матці - численні і різноманітні. У більшості випадків, визначити, що саме послужило причиною неправильного положення, неможливо. Відомо, що найчастіше така акушерська патологія зустрічається у жінок з анатомічними патологіями матки, у народжують не в перший раз, при надлишку навколоплідних вод, низькому передлежанні плаценти, клінічно вузькому тазі, або відносно вузькому тазі і великому дитину.

Якщо до моменту пологів дитина не розміщується «класичним» способом в матці, лікар констатує поперечне положення плода або косе, жінці ще до початку переймів проводять кесарів розтин. Так як при природних пологах велика ймовірність передчасного відходження навколоплідних вод, випадіння з матки частин плоду, випадіння пуповини та інших важких патологій, які можуть спричинити смерть матері і дитини.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua