← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Поперечне положення плоду

Причини поперечного положення плода в матці і пологи при даній патології

Поперечне і косе положення плодуПоперечне положення плода в матці - рідкість. Якщо звернутися до статистики, то лише 0,5 % вагітних стикаються з подібним явищем, коли вісь хребта матері і дитини знаходяться не паралельно один одному. Взагалі, поперечне і косе положення плоду в акушерстві вважається проблемним. Пологи природні практично неможливі, так як дуже ризиковані. Зазвичай дитина народжується шляхом операції кесаревого розтину. Однак нерідкі випадки, коли жінці поперечне положення плоду вправи і спеціальна гімнастика допомагали виправити, і вона народжувала самостійно. Одним з ефективних методів виправити становище дитини є комплекс вправ (як правильно виконувати всі покажуть у фізкабінеті жіночій консультації) і відпочинок на тому боці, де розташована головка дитини.

Що мається на увазі під поперечним передлежанням плоду і які його причини

Поперечне положення - це та поза малюка, коли він розташувався в матці не по її осі, а під кутом. Його головка і сідниці знаходяться поперек виходу з матки та органів малого тазу. Виявляється таке положення плода під час скринінгу.

Стан вагітної, малюк якої ліг в поперечній позі, ніяк не відбивається на здоров'ї. Вагітність може протікати абсолютно спокійно перші два триместру. А ось третій триместр може піднести масу не дуже приємних несподіванок. Це і кровотечі, передчасні пологи, і навіть загроза життю, як матері, так і плода. Серед інших неприємностей мають місце раннє відходження навколоплідних вод, випадання частин тіла дитини, пуповини, пошкодження і розрив органу матки.

Неважливо, поперечне, косе або нестійке поперечне положення плоду, вагітна повинна постійно перебувати під наглядом лікарів. Стаціонарне лікування беззастережне у разі найменшої підозри на кровотечу.

Якщо відзначається неправильне положення плоду під час другого триместру, то є надія, що малюк до моменту свого народження ще правильну позицію займе. Дитина в утробі мами постійно знаходиться в русі. Він плаває в навколоплідних водах, часто змінюючи свою позу. А ось після 33-35 тижні дитина навряд чи зможе змінити своє положення в животику у мами. Він вже достатньо підріс, і йому тісно.

Лікарі чітко визначають причини поперечного положення плода. По-перше, це і перерозтягнення матки в результаті попередніх вагітностей і велика кількість навколоплідної води (в той же час таке передлежання може спричинити і маловоддя). По-друге, ранні переривання вагітності, численні аборти і мимовільні викидні можуть спровокувати поперечний передлежання плоду. По-третє, якщо у жінки неправильна патологічна форма матки (сідлоподібна, рогообразная, дворога), тобто ризик того, що дитина займе неправильне положення в утробі.

Поставити діагноз «поперечний передлежання плода» можна шляхом скринінгу, пальпації або піхвового обстеження. Візуально побачити, що плід неправильно розташувався, також можливо неозброєним оком. Живіт мами має овальну кутасту форму, неправильно розтягнутий.

Досвідчений акушер гінеколог або легко може визначити положення плода. Спочатку лікар за допомогою рук відшукує місце розташування голівки, а після намацує кінцівки - п'ятки або ягодички малюка.

Також констатують неправильне положення плода після відходу навколоплідних вод. Випадання окремих частин тіла: плічка, ручки не залишає сумніву в тому, що дитина лежить поперечно.

Чим загрожує поперечне і косе передлежання

Хоча вагітність протікає нормально, розслаблятися мамі і лікаря, під наглядом якого вона перебуває, не дозволено. Передчасні пологи і відходження вод може відбутися в будь-який час. У разі ранніх пологів слід швидко приймати рішення. Швидше за все, буде призначено кесарів розтин. Особливо це стосується тих випадків, коли в ході обстеження було відзначено передлежання плаценти та перекривання виходу дитини з матки в родові шляхи. Неправильні дії лікарів, некваліфікована допомога або некомпетентні дії можуть спричинити за собою серйозні проблеми. Матка може не витримати і розірватися, може початися маткова кровотеча, зупинити яке досить складно. До того ж від вірності прийнятих рішень залежить життя не тільки не народженої дитини, але і мами.

Слід зазначити, що природні пологи при поперечному або косому передлежанні плода також мають місце у лікарській практиці. Якщо дитина недоношена або має дуже маленьку вагу, якщо достатня розкриття матки, лікарі можуть вручну повернути дитину. Однак немає гарантії, що він після зміни пози він знову не прийме колишнє положення. У випадках, коли випала ніжка або ручка дитини, вправляти тому її неприпустимо.

Хочеться застерегти всіх, хто з боязні хірургічного розродження вирішується на ризик і погоджується народжувати природним шляхом, дозволяючи вручну перевернути плід. Це нерозумно. Страждає, в першу чергу, дитина. Зовнішній акушерський переворот заборонений в більшості країн з-за дуже високого ризику ускладнень.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua