← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Поперечний передлежання плоду

Поперечне положення плоду

Поперечний передлежанняПоперечний передлежання плоду в даний час є абсолютним показанням до операції кесарів розтин. Чому дитина розташовується таким чином в матці, чи можна це виправити і як саме, читайте в нашій статті.

У нормі, фізіологічно правильно, коли дитина повертається голівкою до виходу з матки. Це саме зручне для нього положення (при здоровій матці без патологій), так як матка має форму переверненої груші, і таким чином пологи проходять найбільш легко для обох. Але іноді малюк розгортається ніжками, сідницями до виходу або зовсім розташовується поперек матки. Косе і поперечне передлежання плоду причини виникнення має різні. Це і пороки розвитку матки, і велика пухлина, і вузький таз, і багатоводдя, і пр. Якщо у жінки в 32-33 тижні виявлено поперечне положення плоду, їй рекомендується регулярно робити спеціальну гімнастику. Робити акуратні перекати з одного боку на інший (2-3 рази за 10 хвилин). Стояти на четвереньках, з піднятим тазом вгору.

Лежати на спині з піднятим з допомогою подушок тазом. У більшості випадків поперечний передлежання плоду вправи допомагають прибрати. В іншому ж випадку лікарі раніше робили акушерські повороти на терміні 35 тижнів, а іноді навіть в пологах. Дана маніпуляція виконувалася без наркозу, але не була достатньо ефективною. Так як навіть за умови успішного повороту плода і носіння бандажа згодом, у багатьох випадках він знову повертався в неправильне положення. Крім того, сама маніпуляція могла закінчитися плачевно - розривом матки, відшаруванням плаценти, відходженням навколоплідних вод і т. д. Зараз акушерські повороти практично повністю замінені операцією кесаревого розтину. За винятком тих випадків, коли чекають пологи мертвим плодом.

Залишилося поговорити про те як, власне кажучи, визначається поперечний передлежання, зможе цю патологію помітити сама жінка. Спостережна жінка обов'язково помітить. Помітить, наприклад те, що живіт став нижче, легше стало дихати. При поперечному передлежанні обсяг живота перевищує норму, а довжина матки (обидва ці параметра регулярно вимірює гінеколог) навпаки менше. Крім того, лікар при огляді не намацує голівку дитини в області тазу. Слід пам'ятати, що до 32-33 тижні малюк дуже рухливий і може міняти положення тіла, пізніше ж, підростає і перевертатися стає складніше, тому і рекомендується на 34 тижні починати робити гімнастику. Однак якщо нічого не вийде - засмучуватися не варто, також як шукати лікаря, який зробить небезпечну маніпуляцію з внутрішньоутробним поворотом плоду, особливо якщо до цієї процедури є хоча б одне протипоказання (а їх маса...).Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua