← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Періоди пологів

версія для друку

Як поводитися під час пологів?Напередодні дня народження малюка багато майбутніх мам задаються питанням: як поводитися під час пологів, рухатися або лежати? А якщо рухатися, то по якійсь програмі або як захочеться? Ось як радять в цьому випадку фахівці.

періоди пологів, як вести себе в пологахПоки триває перший і другий період пологів, майбутній мамі бажано знаходитися в зручній позі, знайти яку лежачи дуже важко. Самим природним у цій ситуації буде для жінки вертикальне положення - можна сісти навпочіпки, встати на коліна або походити. Дотримуючись цієї поради, ви придбаєте собі ще одну могутню союзника - силу земного тяжіння, під дією якої голівка дитини стане тиснути на шийку матки, допомагаючи їй розкриватися, і буде легше просуватися до виходу.

До того ж, рухаючись, ми відчуваємо себе повноцінними людьми і відволікаємося від неприємних відчуттів. З іншого боку, треба зауважити, що є ситуації, коли свобода пересування під час народження маляти не піде жінці на користь. Мова йде про ускладнення, які можуть виникнути в цьому процесі: наприклад, якщо у майбутньої мами підніметься тиск, багато ходити їй не варто.

Отже, якщо все йде добре, перший період пологів краще провести в русі: прислухайтеся до себе і, якщо відчуєте, що втомилися, приляжте відпочити. Було б чудово зараз відправитися в басейн, щоб розслабитися і забути про болі, але така можливість - справа майбутнього.

Гідною альтернативою, буде для жінки звичайне крісло: сівши в нього, ви відчуєте, що розслабляєтеся, оскільки кістковий таз опиниться в дуже вигідному для себе становищі. З настанням другого періоду, коли головка малюка починає свій шлях по родовому каналу назовні, рухайтеся обов'язково.

Покатайтеся на спеціальному м'ячі - вони зараз є у багатьох пологових будинках - або пошукайте зручне положення, вмостившись на кріслі для вертикальних пологів. Третій період молода мама проводить лежачи протягом двох годин, наступних за народженням плаценти, вона залишається в поле зору лікарів, які повинні переконатися, що пологи не викликали у неї ніяких ускладнень.

Як тільки це час вийде, жінка може встати, - за умови, що почуває себе добре. Після операції кесаревого розтину цей проміжок буде довше - 6 годин буде потрібно пацієнтці, щоб набратися сил, а лікарям - перевірити, чи не виникли ускладнення. І в першому і в другому випадку рух допоможе нашому організму відновитися після всіх подій швидше і легше, адже органи і тканини будуть добре забезпечуватися кров'ю.

Справедливості заради треба сказати. Що кілька десятків років тому акушери ставилися до поведінки жінок під час пологів не так спокійно. З чим був пов'язаний заборона руху, що діяв в незапам'ятні часи? Можливо, він з'явився з-за того, що супутні процесу пологів технології, наприклад, методи знеболювання, були тоді не дуже розвинені.

Подумайте, як можна було дозволити жінці встати, якщо вона могла втратити свідомість від болю?! Зараз зі зрозумілих причин ми про це можемо не турбуватися.

Якщо стан жінки і дитини не передвіщає появи проблем, хай майбутня мама рухається під час пологів, як їй хочеться. Обговорити, як саме це варто робити, можна заздалегідь з лікарем, який веде вашу вагітність. Але як тільки така загроза виникає ( наприклад, у жінки підвищується артеріальний тиск, або, за даними досліджень, ми бачимо, що серцебиття малюка змінюється ), краще прилягти.

Це потрібно буде зробити ще й тому, що фахівці повинні спостерігати за станом малюка. З цією метою вони підключають його до кардиомонитору - датчики в цьому випадку накладають на живіт мами, - а в такому положенні особливо не походиш.

Крім проблем зі здоров'ям, обмежити рухливість майбутньої мами можуть і інші ситуації, які виникають навіть під час благополучно розвиваються пологів. Наприклад, якщо жінка вирішила скористатися епідуральної анестезією - популярним зараз методом знеболювання, варто приготуватися до того, що після її введення ноги можуть стати наче ватяними.

Прилягти доведеться і на той час, коли лікар буде проводити кардиомониторное дослідження.

Так як же бути, рухатися або лежати? Орієнтуйтеся на свій настрій ( хочете ви вдатися до сучасних методів ведення пологів з використанням знеболюючих і можливостей спостереження за станом жінки та дитини ) і рекомендації лікаря, який спостерігає за перебігом процесу.

У прагненні до комфорту і природності, які часто пов'язані для жінки з вільною манерою поведінки під час пологів, не варто забувати про інтереси ще одного учасника - малюка, які можуть вимагати від мами обмежити свою активність, іноді всупереч її бажанням.Періоди пологів: що відбувається?

Перший період пологів - це час розкриття матки за допомогою регулярних, однаково сильних переймів, що повторюються кожні 3-5 хвилин. Зазвичай розкриття відбувається зі швидкістю 1-1,5 см на годину, причому до тих пір, поки шийка не розкриється на 4 см, процес йде досить повільно ( 5 - 6,5 годин ), а після - набагато швидше.

Другий період пологів: як тільки шийка матки не розкриється повністю ( до 10-11 см ), головка малюка почне рух через кісткове кільце - вхід у таз мами. Минувши його, вона буде просуватися вперед швидше. Але головне, що на 2-му етапі пологів до сутичок приєднуються потуги, завдяки яким всі «підприємства» і завершуються. Зазвичай другий період пологів триває 30-60 хвилин, хоча може затягнутися і на 2-3 години - все залежить від ефективності переймів і потуг, розмірів дитини, розташування його головки, розмірів тазу мами. Закінчується 2-й етап народженням малюка, його першим подихом і криком.

Третій період пологів: народження посліду. Матка різко зменшується в обсязі, що плацента відокремлюється від її стінки і завдяки кільком майже непомітним сутичок виходить назовні разом з плодовими оболонками і залишками пуповини. Триває третій період до 30 хвилин, по його закінченні на нижню частину живота жінки кладуть міхур з льодом - щоб попередити кровотеча.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua