← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Післяпологовий період

версія для друку

Що відбувається після пологів?післяпологовий періодПІСЛЯПОЛОГОВИЙ ПЕРІОД- це період, протягом якого у породіллі закінчується зворотний розвиток ( інволюція ) тих органів і систем, які зазнали змін у зв'язку з вагітністю та пологами.

Тривалість післяпологового періоду з моменту народження посліду ( плаценти з оболонками ) складає приблизно 6-8 тижнів з урахуванням індивідуальних особливостей перебігу вагітності і пологів.

У нормі після пологів матка важить приблизно 1000 г, а її дно знаходиться на 15-16 см вище лобка. Протягом післяпологового періоду розміри і маса матки поступово зменшуються, змінюється її форма. До кінця другого тижня після пологів маса матки зменшується вдвічі і становить вже приблизно 500 г, а через 6-8 тижнів, тобто до закінчення післяпологового періоду, зворотний розвиток матки припиняється.

Маса матки в післяпологовому періоді зменшується за рахунок постійного скорочення м'язових волокон, що сприяє зниження кровопостачання і, як наслідок, скорочення їх розмірів. Матка народжували жінки має масу 75 г, у той час як до вагітності маса матки становить близько 40-50 р.

При обстеженні жінки протягом нормального післяпологового періоду виявляється наступне: висота стану дна матки відразу після виділення посліду розташовується на 4 см нижче пупка, на наступний день внаслідок відновлення тонусу м'язів промежини дно матки дещо підводиться і знаходиться на рівні пупка.

На 4-ту добу після пологів дно матки зазвичай визначається на середині відстані від пупка до лона. На 8-9-й день після родів дно матки знаходиться на рівні лона або на пару сантиметрів вище нього. Таким чином, у середньому в добу дно матки опускається на 2 див.

Форма матки в процесі інволюції також зазнає ряд змін. Відразу після пологів відбувається значне скорочення матки, в результаті чого матка стає кулястої, кілька сплющеної в передньо-задньому напрямку.

При вивченні поздовжнього розрізу матки форма тіла матки до третіх діб після пологів наближається до кулястої, до п'ятим діб - до овальної, а до кінця тижня після пологів у більшості жінок матка приймає характерну грушовидну форму.

Таку докладну інформацію про післяпологової матки, крім зовнішнього огляду, дає ультразвукове дослідження. Отримані дані оцінюються лікарем, і при наявності яких-небудь відхилень від норми призначається лікування.

При нормальному перебігу післяродового періоду вміст порожнини матки під час ультразвукового дослідження представлено невеликою кількістю кров'яних згустків, які на 1-3-ю добу визначаються у верхніх відділах матки. До 5-7-ї доби кількість їх зменшується, і вони визначаються вже ближче до внутрішнього вічка - виходу матки. При цьому порожнина матки має щілиноподібну форму.

При відсутності післяпологових ускладнень, а також при нормальних ультразвукових параметрів дослідження матки жінку виписують з стаціонару під подальше спостереження лікаря жіночої консультації.

Але, на жаль, в післяпологовому періоді можливі різні ускладнення. І ультразвукові показники, що характеризують скоротливу здатність матки і темпи її інволюції, мають велике значення для раннього виявлення післяпологових інфекційних ускладнень, а також дозволяють знизити ризик виникнення.Ускладнення після пологів і їх діагностика

Найбільш частими післяпологовими ускладненнями є:

  • субінволюція матки ( уповільнене зворотний розвиток матки );

  • післяпологові кровотечі;

  • післяпологовий ендометрит - запалення слизової оболонки матки;

  • неспроможність ( розбіжність ) швів на матці ( після оперативних пологів ).

Проведення УЗ-дослідження дозволяє знизити ризик розвитку посслеродовых ускладнень у кілька разів.на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua