← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Підвищений тонус матки

Гіпертонус матки при вагітності

Підвищений тонус матки при вагітностіПідвищений тонус матки багато жінок вважають ознакою загрози викидня або передчасних пологів. На ділі ж далеко не завжди тільки матка напружена свідчить про щось небезпечне. Розглянемо як себе потрібно поводити при виникненні тонусу на тому чи іншому терміні вагітності, а також про те як його можна зняти і коли звертатися до лікаря. До речі, підвищений тонус матки симптоми має у вигляді напруги і тягнуть болів в області матки. На великих термінах особливо це помітно, живіт стає ніби кам'яний. Але до цього ми ще повернемося, а поки поговоримо про триместрах.

Перший триместр вагітності мало у якоїсь жінки проходить абсолютно благополучно. І більшість викиднів відбувається саме в перші 12 тижнів виношування малюка. Підвищений тонус матки при вагітності може бути одним із симптомів загрози її мимовільного переривання. Але якщо сильних болів немає, відчувається тільки легка тягне біль внизу живота, коричневі або кров'янисті виділення відсутні, жінці лише рекомендують спокій. Причому не постільний режим, а просто низьку фізичну активність. У першому триместрі підвищений тонус матки при вагітності причини виникнення має наступні - гормональна перебудова організму + швидкий ріст матки (на більш пізніх строках). Якщо говорити про медикаментозному лікуванні, то найчастіше лікарі, при скаргах жінки на тонус матки, призначають Но-шпу (або її аналог) в таблетках і свічки Папаверин. Це спазмолітики. Однак у більшості випадків можна обійтися немедикаментозними засобами. Відпочити, полежати на боці, заспокоїтися, і тонус пропаде. Потрібно враховувати, що написані вище препарати знімають лише симптоми, але не є лікуванням. Лікування призначають у більш складних ситуаціях - коли з статевих шляхів починає виділятися кров, в минулому були викидні або завмерлі вагітності і т. д.

У другому триместрі нерідко тонус матки виявляється з допомогою УЗД. Хоча зараз більшість лікарів схиляється до того, що тонус, поставлений на УЗД, але не має явних симптомів, нічим не загрожує. І взагалі ставити гіпертонус матки виключно за допомогою ультразвукового дослідження не дуже правильно. Зовсім інша справа, якщо тонус матки виникає часто, приносить жінці дискомфорт, лікар зауважує, що матка напружена під час огляду на гінекологічному кріслі або на кушетці. Це може дуже згубно відбитися в тому випадку, якщо шийка матки коротка або пропускає палець (виявляється при вагінальному огляді). У такому разі підвищений тонус матки лікування при вагітності вимагає, і може знадобитися накласти шви на шийку матки або носити спеціальне кільце, яке не дасть їй розкриватися, кільце це називається песарій.

У легких випадках можна обійтися носінням спеціального бандажа для вагітних. Одягати його можна вже з 16 тижнів. Головне - правильно його одягати і носити. А надівається бандаж виключно в положенні лежачи на спині і носиться увесь світловий день, перед нічним сном знімається. Завдяки такій підтримці, не тільки тонус матки рідше виникає, але і нетримання сечі, менше ризик ризик розвитку геморою, так як велика матки не здавлює пряму кишку і сечовий міхур.

Також слід вживати заходів для зниження ризику виникнення тонусу. Виключити ситуації його провокують, будь то секс, їзда в громадському транспорті, сон в положенні на спині і т. д.

У третьому триместрі тонус матки вже вважається нормою. Приблизно з 35 тижня вагітності жінка періодично починає відчувати напругу матки, це підготовчі перейми. Від родових вони відрізняються своєю безболісністю і нерегулярністю. На великому терміні лікарі часто виписують натуральні заспокійливі засоби, наприклад, таблетки валеріани.

Якщо ви періодично відчуваєте підвищений тонус матки, але він не викликає у вас фізичного дискомфорту, і при цьому лікар не бачить відхилень - це норма.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua