← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Пізній токсикоз

Токсикоз на пізніх термінах

Токсикоз на пізніх термінахПізній токсикоз - це грізне ускладнення вагітності. Виникає він у другій половині вагітності, частіше після 30 тижнів. Протягом, як правило, поступовий. Якщо жінка рано встає на облік по вагітності, регулярно відвідує лікаря і здає аналізи, можна не тільки заздалегідь передбачити, який можливий ризик розвитку патології, але й своєчасно виявити симптоми, що може врятувати життя як жінці, так і дитині.

Що таке пізній токсикоз і які його можливі наслідки? Даний стан являє собою порушення роботи нервової, серцево-судинної, ендокринної системи. У важких випадках запобігти смертельний результат, як жінки, так і дитини, може тільки екстрене кесарів розтин. Ось лише частина того, чим небезпечний пізній токсикоз: гостра серцева недостатність, набряк легенів, кома, передчасне відшарування плаценти і гостра гіпоксія плода. Слід зазначити, що у даного стану є кілька ступенів розвитку. І важкі наслідки мають тільки останні стадії.

Які ж пізній токсикоз симптоми має, і які ці самі стадії? Нефропатія (гестоз) характеризується наявністю трьох ознак: набряки, білок в сечі, підвищується артеріальний тиск. Однак під контроль беруться і госпіталізуються навіть ті вагітні, у яких є 1-2 з цих симптомів. Нерідко (приблизно кожен 4-ий випадок) гестоз при вагітності починається з набряків. Вони можуть бути видні, а можуть бути прихованими. Більшість жінок легко визначає у себе наявність набряків. Від гумок шкарпеток залишаються сліди, стає мало обручку. Найбільш показовими вважаються набряки вранці. Вони можуть бути помітні навіть на обличчі. Крім того, лікар може зазначити незвично швидке збільшення у вазі у своєї пацієнтки. І якщо вона не пов'язана з погрішностями в харчуванні, можна зробити висновок, що в організмі затримується рідина - і це, можливо, токсикоз вагітних, точніше його ранні передумови. В таких випадках лікарі призначають сечогінні засоби. Що не зовсім вірно. Вірніше буде провести обстеження. Здати аналіз сечі, причому не тільки загальний, а й, можливо, добовий - в умовах стаціонару нерідко призначають даний аналіз. Під удар потрапляють жінки з хронічним пієлонефритом та іншими захворюваннями сечовидільної системи. Жінці рекомендується знизити кількість вживаної солі. А ось знижувати кількість випивається рідини не можна ні в якому разі. Дана патологія називається водянкою.

Якщо ж до набряків приєднується білок в сечі і високий артеріальний тиск, вже можна говорити про пізній токсикоз при вагітності - одну зі ступенів нефропатії. Всього їх три. При третього ступеня нефропатії артеріальний тиск може підніматися до 200/150 мм ртутного стовпа або навіть вище. При помітному підвищенні тиску жінка може відчувати сильний головний біль, бачити мелькають мушки (і в цілому може порушитися зір), чути шум у вухах, страждати від сильної нудоти і блювоти. Цей стан може за рахунок впливу майже будь-якого подразника (яскраве світло, біль, гучний звук) швидко перейти в еклампсію - судомний припадок з втратою свідомості. У цей проміжок часу і жінка, і її дитина відчувають гостру кисневу недостатність, у матері може виникнути набряк легенів, відшарування плаценти, відшарування сітківки ока, розвинутися кома. Єдине в цьому випадку лікування - екстрене кесарів розтин.

Якщо ж нефропатія не така важка, лікарі просто спостерігають за станом жінки та дитини, регулярно вимірюють її артеріальний тиск, зважують, призначають аналізи. При поганих аналізах сечі можуть бути призначені антибіотики. При високому тиску - препарати ефективно знижують його.

Гестоз проходить самостійно в перші кілька годин-доби після пологів. Якщо ж причина високого тиску не в гестозу, а гіпертонії, про яку жінка не знала, в норму самостійно тиск може не прийти.

Токсикоз на пізніх термінах частіше розвивається у жінок з групи ризику:

  • молодше 18 років і старше 35 років;
  • гестоз при попередніх вагітностях;
  • хронічні захворювання нирок, гіпертонія, вади серця;
  • багатоплідна вагітність.

Але частіше, коли починається пізній токсикоз при вагітності, причину його виникнення виявити неможливо. Та й у цілому зовсім необов'язково.

Головне, що повинні запам'ятати жінки - еклампсія - смертельно небезпечний стан. Але розвивається вона не спонтанно, а має протягом декількох днів або тижнів передумови. Їх можна помітити самостійно, якщо взяти за звичку періодично проводити зважування та вимірювання тиску і відповідно до рекомендованого графіка відвідувати свого гінеколога.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua