← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Передлежання хоріона

Причини і наслідки низького передлежання хоріона

Передлежання хоріона по задній стінціПередлежання хоріона можна дізнатися вже в кінці першого триместру вагітності, коли виконується перше УЗД. Хоріоном називають плаценту в перші тижні після зачаття. Хоріон життєво необхідний для розвитку вагітності і безпосередньо дитини. Адже саме через нього здійснюється зв'язок з материнським організмом. Через нього малюк дихає, отримує харчування. Хоріон виробляє гормони, є ендокринним органом.

Що ж таке низьке передлежання хоріона, і чим воно небезпечне? Про такому розташуванні дитячого місця кажуть у разі знаходження на відстані 6 см від внутрішнього зіва матки. Загрожує це відразу кількома наслідками: отслойками (і внаслідок цього кровотечами), тазових або косим передлежанням плоду, що може привести не тільки до операції кесарів розтин, але і викидня. Сильна кровотеча може привести до летального результату, якщо його швидко не зупинити. Повне передлежання хоріона загрожує відшаруванням плаценти на великій площі, що небезпечно саме кровотечею для матері, а дитина в цей час відчуває гостру гіпоксію, з-за якої може загинути за лічені хвилини. Саме тому, таких вагітних воліють вести в стаціонарних умовах. Таке розташування плаценти ще називають - центральне передлежання хоріона, тобто дитяче місце закриває внутрішній зів.

Але не все так страшно, плацента під час вагітності мігрує, одночасно з ростом матки. Таким чином у багатьох випадках навіть повне передлежання плаценти може стати нормальним до третього триместру.

Що ж стосується оперативного розродження, то воно абсолютне показання в тому випадку, якщо є повне або часткове крайове передлежання хоріона (тобто плацента одним своїм кінцем стикається з внутрішнім зевом). Якщо відстань від внутрішнього зіва до плаценти хоча б 2-3 см, можуть бути прийняті пологи природним шляхом, і як показує статистика - вони не є більш проблематичними, ніж ті, які відбуваються при високому знаходження плаценти в матці.

Які низьке передлежання хоріона причини має, чи можна його уникнути за допомогою будь-яких профілактичних заходів? Кращою профілактикою є регулярне відвідування гінеколога і раннє виявлення та лікування гінекологічних захворювань, а також надійна контрацепція в тому випадку, якщо вагітність поки небажана. Це дуже важливо, так як причиною даної патології є саме запальні захворювання в результаті вискоблювання, абортів. Тканини матки пошкоджуються, і яйцеклітина не може імплантуватися в найбільш фізіологічне для неї місце (задня або передня стінка матки). Крім того, передлежання хоріона по задній стінці або передньої може виникнути із-за множинних новоутворень порожнини матки (множинних міом), з-за поліпів. Тому, всім жінкам, що мають міоми, слід перед вагітністю проконсультуватися з гінекологом щодо ймовірності успішного результату вагітності з наявними новоутвореннями. В деяких випадках рекомендується видалити їх (але вагітніти тоді можна не раніше, ніж через 1,5-2 роки після операції), а в деяких навпаки почекати з операцією. Необхідно враховувати й те, що під час вагітності міоми мають особливість збільшуватися завдяки зростанню гормону естрогену. Зазвичай різке зростання новоутворень спостерігається в перший триместр вагітності.

Підвищений ризик низької передлежання хоріона мають жінки старше 35 років і повторнородящі. Але нерідко він виникає і без явних на те причин. Головне в даній ситуації - це правильний, дуже обережний спосіб життя, поки плацента не піднялася. Рекомендується припинити статеві відносини і знизити фізичну активність, обов'язково регулярно відвідувати гінеколога і робити ультразвукові дослідження. Таким чином можна вчасно виявити ускладнення і не допустити відшарування плаценти.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua