← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Передлежання плаценти

Причини низького передлежання плаценти, лікування та профілактика

Низьке передлежання плацентиПередлежання плаценти це низьке її знаходження відносно рівня внутрішнього зіва матки або повне перекриття нею шийки матки. Існує кілька різновидів передлежання плаценти. Це низьке, крайове і повне (центральне). Діагноз низьке передлежання плаценти ставиться в тому випадку, якщо цей орган знаходиться на відстані 6 см від внутрішнього зіва. І це найбільш сприятливий варіант для жінки, так як плацента має особливість мігрувати під час вагітності, тобто переміщатися вище. Небезпечніше крайове передлежання плаценти, так як при ньому плацента частково перекриває внутрішній зів, і відповідно збільшується ризик ускладнень, основним з яких є сильна кровотеча. Найнесприятливіша ситуація - це центральне передлежання плаценти, коли вона повністю перекриває внутрішній зев. В даному випадку ні про який міграції не може йти мови.

Причини та діагностика

Дана патологія в даний час легко діагностується за допомогою ультразвукового дослідження, а також специфічної симптоматики - маткові кровотечі без супутньої болю, яка характерна для викидня і передчасних пологів. Які причини передлежання плаценти, чи можна її уникнути? Дослідження показують, що найчастіше дана патологія виявляється у повторнородящих жінок. Причиною тому є гінекологічні захворювання, які неминуче з'являються з віком, плюс аборти, діагностичні вискоблювання і пр. найпоширеніша ситуація, коли передлежання плаценти по передній стінці - вона ж вважається найбільш сприятливою, так як вона не перекриває вихід для дитини, не створює перешкод природним пологам і має менше причин для передчасного відшарування. Також абсолютно безпечно передлежання плаценти по задній стінці. Вважається, що плацента починає формуватися в найбільш зручному для неї положенні, на тій стінці матки, де легше прикріпитися. Там, де є запалення, новоутворення, поліп та ін. вона формуватися не буде. Тому іноді виникає повне передлежання плаценти у майбутніх мам. Щоб уникнути таких ситуацій лікарі рекомендують планувати вагітність, пройти обстеження з обов'язковим ультразвуковим дослідженням, в ході якого можна виявити множинне міому матки, наприклад, яка в деяких випадках служить відносним протипоказанням до вагітності.

Лікування та профілактичні заходи

Чим же так небезпечна дана патологія? Тим, що при ній можливі сильні кровотечі, небезпечні для життя матері і дитини. І друга причина - неправильне положення дитини в матці, яке виникає у більшості випадків, особливо при повному передлежанні плаценти. Косе, поперечне, сідничне, але тільки не головне. З цієї причини, плюс повному передлежанні плаценти - кесарів розтин абсолютне показання. Якщо плацента тільки частково закриває внутрішній зів, можливі природні пологи, але тільки у досвідченого лікаря, який у разі сильної кровотечі зможе оперативно хірургічно родоразрешіть жінку. Ще одна проблема, яка часто виникає в пологах при низькому розташуванні дитячого місця - це його щільне прикріплення, в результаті чого самостійно його народити може бути неможливо, потрібно ручне відділення лікарем - а це вже міні-операція, яка здійснюється під наркозом.

Як проводиться лікування передлежання плаценти і проводиться взагалі? Як ми вже писали раніше, існує велика ймовірність того, що з ростом матки підніметься вище і плацента. І завданням лікаря і пацієнтки є тільки лише не допускати ускладнень. Буде резонно знизити фізичну активність і відмовитися від статевого життя. При кровотечі терміново звертатися до лікаря, а при сильному - дзвонити в швидку допомогу або їхати в найближчий пологовий будинок.

Стаціонарне консервативне лікування зазвичай полягає у створенні для майбутньої мами сприятливих умов повноцінного відпочинку і відсутність фізичних навантажень. Зазвичай рекомендуються легкі заспокійливі засоби, медикаментозно знижується тонус матки, можуть бути призначені препарати прогестерону і кровоспинні при необхідності. При низькому рівні гемоглобіну призначаються препарати заліза.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua