← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Прееклампсія та еклампсія вагітних

Прееклампсія вагітних

Прееклампсія та еклампсія вагітнихПрееклампсія що це таке - відповіддю на дане питання може служити наступне висловлювання - це досить поширена патологія, яка, при несприятливому збігу обставин, може стати смертельною як для дитини, так і для матері.

На жаль, про те що таке прееклампсія та еклампсія, про їх симптоми мають теоретичні знання аж ніяк не всі майбутні мами. А якби знали, то напевно б не пропускали призначені консультації у гінеколога і скрупульозно здавали аналізи. Отже, що ж таке прееклампсія вагітних? Це стан, який передує еклампсії. А еклампсія - це дуже важка патологія, що характеризується судорожними припадками, в результаті яких порушується кровопостачання, плід у більшості випадків гине, а мати, якщо і не гине, то впадає в кому. Звичайно, не кожна прееклампсія закінчується так важко. За статистикою лише 1 з 200 випадків трагічний. Але і цього достатньо, щоб замислитися про те, які прееклампсія у вагітних причини виникнення має і яка її симптоматика.

Еклампсія була описана ще в стародавніх медичних трактатах, але досі точні її причини не з'ясовані. Є різні теорії, що еклампсія пов'язана з імунною реакцією організму, з генетичними мутаціями і т. д. Але напевно відомі категорії жінок, у яких гестоз вагітних діагностується частіше. Це жінки, які страждають цукровим діабетом, артеріальною гіпертензією, ожирінням, захворюваннями нирок. Крім того, схильність до прееклампсії мають жінки з багатоплідної вагітністю, при багатоводді. Якщо вік майбутньої матері менше 20 років або більше 40, якщо у жінки під час попередньої вагітності (або вагітностях) вже діагностували прееклампсію, якщо перша вагітність - все це обтяжливі чинники. Профілактика прееклампсії - заняття по суті марне. Що можуть порадити лікарі? Своєчасно їх відвідувати, відмовитися від шкідливих звичок, більше бувати на свіжому повітрі і при відсутності показань не обмежувати свою фізичну активність. От і все. Тому так важливо знати, які дає прееклампсія вагітних симптоми і які критерії її діагностики.

При кожному візиті вагітної жінки до гінеколога, а це відбувається зазвичай кожні 2 тижні після постановки на облік, її зважують, вимірюють артеріальний тиск і дають направлення на здачу аналізу сечі. Все це дуже важливо, так як прееклампсія легкого ступеня характеризується як раз-таки періодичним підвищенням артеріального тиску приблизно до 140 на 90, невеликими набряками, швидкої надбавкою у вазі, білок в сечі в невеликій концентрації. Таких майбутніх мам беруть на особливій контроль. Нерідко при подібною симптоматикою прееклампсія вагітних лікування вимагає проводити в стаціонарі. До найбільш часто використовуваних препаратів для лікування відносяться безпечні для вагітних препарати, що знижують тиск, протисудомні, легкі заспокійливі. Крім того, майбутню маму направляють на консультацію до окуліста, який повинен оцінити стан очного дна (при високому тиску можливі відхилення). Для уточнення діагнозу прееклампсія та контролю за станом лікарі рекомендують жінці вимірювати артеріальний тиск 2 рази в день (вранці і ввечері), краще на обох руках, в спокійному стані. І обов'язково записувати результати в окрему зошит. Може бути рекомендований добовий збір аналізу сечі. Це важливо як для визначення в ній концентрації білка, так і для стеження за тим, не затримується рідина в організмі. Адже набряки - це лише одна з ознак цього, причому не завжди достовірний. Якщо кількість випитого багато більше, ніж виділеного - це дуже небезпечно. Що стосується набряків, особливо слід виділити ті, які жінка зауважує з ранку. Це можуть бути не тільки набряки на нижніх кінцівках, але і пальцях рук, обличчя. Це помітно візуально. Може стати мало обручку, залишати глибокі подряпини гумки шкарпеток. Якщо доторкнутися до місця набряку пальцем на кілька секунд, а потім прибрати, там залишиться ямка.

Прееклампсія виникає у другій половині вагітності, частіше між 28 і 35 тижнем. Кожна майбутня мати повинна знати, що дуже грізними симптомами, які можуть свідчити про еклампсії, є сильні головні болі, миготіння мушок перед очима, нудота, блювання, судоми. При таких симптомах потрібно терміново дзвонити в швидку допомогу, незалежно від того яка ступеня прееклампсія була поставлена лікарем, навіть якщо легкої, різке погіршення може наступити в будь-який момент. У важких випадках проводиться термінове оперативне розродження, незалежно від терміну вагітності.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua