← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Передчасне вилиття навколоплідних вод

Причини і фактори ризику передчасного вилиття навколоплідних вод

Причини, симптоми передчасного вилиття навколоплідних водПередчасне вилиття навколоплідних вод - поширена проблема, яка може бути небезпечною для матері і дитини. Чому малюкові так важливо перебувати в рідкому середовищі і в цілісному околоплодном міхурі? Поговоримо на цю тему.

Протягом всієї вагітності плід плаває в амніотичній рідині, що наповнює плодовий міхур. Вона виконує великий набір функцій. Навколоплідна рідина бере участь в обміні речовин малюка, захищає його від зовнішніх впливів (механічних, звукових, світлових) і різних інфекційних захворювань. До того ж з її допомогою відбувається тренування роботи травної і дихальної систем дитини. Амніотична рідина постійно оновлюється. Її кількість також може розповісти про стан плоду всередині утроби.

Вилиття навколоплідної рідини в нормі відбувається під час родового процесу. Коли шийка матки дозріває, розм'якшуються плодові оболонки, та виділяються ферменти, які сприяють відділенню плаценти. Плодовий міхур втрачає пружність та міцність і лопається. Амніотична рідина витікає назовні. Після того як відходять навколоплідні води, сутички зазвичай посилюються.

Якщо плодовий міхур втрачає цілісність до моменту дозрівання плоду і його готовності до природних пологів, то говорять про передчасне розірвання плодової оболонки. Ступінь загрози для матері і дитини оцінюється в залежності від терміну вагітності. Основні ризики зумовлені передчасними пологами та інфікуванням як плоду, так і вагітної.

Причини передчасного вилиття навколоплідних вод численні. Найпоширеніша - інфекції статевих органів вагітної. При цьому відбувається розм'якшення шийки матки раніше покладеного терміну, і виділяються ферменти стоншують плодовий міхур, призводять до відділення плаценти. При цьому найбільш ймовірно і інфікування малюка.

До ПРПО (передчасного розриву плодових оболонок) можуть привести і особливості будови таза, стан шийки матки, положення плоду. Слабка шийка створює умови для випинання міхура і порушення його цілісності. Вузький таз і незвичайне положення плоду створюють загрозливий стан, коли більша частина вод накопичується внизу міхура і розриває його. У нормі, плід щільно примикає до тазовому дну і створює пояс дотику, не пропускає основну масу вод до дна міхура.

Медичне втручання, пов'язане з проколом міхура для аналізу рідини, може спровокувати подальше порушення цілісності. Аномалії матки, такі як наявність перегородки, відшарування плаценти, багатоводдя, а також багатоплідна вагітність є факторами ризику. Спровокувати передчасне вилиття навколоплідних вод при доношеній вагітності може фізична активність, при недоношеній тупа травма живота і шкідливі звички матері, пов'язані з вживанням алкоголю і нікотину, наркотичних речовин. Негативно може позначитися і прийом деяких сильнодіючих лікарських засобів.

Виявити симптоми вилиття навколоплідних вод досить легко. При цьому процесі виділяється досить велика кількість рідини, щоб можна було переплутати її з чимось іншим. Води в нормі безбарвні і мають трохи солодкуватий запах. Складніше визначити наявність тріщин оболонки. Адже тоді амніотична рідина витікає по крапельці і легко приймається за піхвові виділення. Ще передчасне вилиття навколоплідних вод має ознаки у вигляді збільшення кількості виділень в положенні лежачи.

При підозрі на підтікання амніотичної рідини призначаються аналізи - мазок на рН, УЗД. Можуть запропонувати амніоцентез з підфарбуванням або деякі інші методики. Добре зарекомендував себе тест Амнишур. Після встановлення факту порушення цілісності оболонки приймається рішення про подальші дії в залежності від тривалості вагітності і наявності ускладнень.

Лікарі, в залежності від строків, на яких відбулося передчасне вилиття навколоплідних вод, пропонують різні способи зниження ризиків ускладнень. Якщо вагітність доношена, то зазвичай пологи самостійно настають протягом найближчих двох діб. При цьому жінка міститься в стаціонар і знаходиться під спостереженням. Проводиться санація статевих шляхів, щоб уникнути інфікування, готуються родові шляхи. Рішення дочекатися природних пологів дозволяє зменшити ризик родових травм та інших негативних наслідків.

На терміні до 22 тижнів ПРПО зазвичай є показанням до переривання вагітності із-за дуже високих ризиків ускладнень інфікування плоду і матері. Якщо вагітність перевалила за зазначений строк, то приймаються до уваги багато чинників. Чим більше встиг розвинутися малюк, тим краще прогноз. Основним показником можливості народження життєздатної дитини є дозрівання його легенів. Для цього жінку поміщають в практично стерильні умови. Забезпечують постільний режим і профілактику антибіотиками. Робиться все для збереження життя і здоров'я мами і малюка.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua