← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Передчасне старіння плаценти

Що потрібно знати про передчасне старіння плаценти

Передчасне старіння плаценти в 32, 33, 34 тижняПередчасне старіння плаценти - цим терміном лякають російські лікарі багатьох майбутніх мам. Чим небезпечний цей діагноз, на якій підставі він ставиться і як лікується патологія?

Плацента, а в народі - «дитяче місце», це орган, який утворюється у вагітної жінки і функціонує до моменту народження дитини. Саме завдяки плаценті можлива доставка до дитини поживних речовин і кисню. І від стану плаценти залежить розвиток малюка. Якщо йому не буде вистачати харчування - велика ймовірність затримки його розвитку, а у важких випадках - навіть загибелі.

Як і чому старіє плацента

Протягом вагітності плацента видозмінюється і потихеньку виробляє свій ресурс. Лікарям відомі 4 ступеня зрілості плаценти: 0,1,2,3. 0 - плацента в повному порядку. 3 ступінь зазвичай буває на терміні 38 тижнів і більше. Ці міри визначаються лікарем УЗ-діагностики. До уваги приймається будова плаценти, її структура, товщина. Передчасне дозрівання плаценти ставлять при найменшому відхиленні від норми.

Чому ж «дитяче місце» у деяких жінок швидко «старіє»? Зазвичай в цьому винен цілий комплекс проблем. Це безконтрольний прийом різних лікарських засобів (у тому числі біологічно активних добавок, вітамінів), вірусні захворювання (грип, ГРЗ, ГРВІ тощо), куріння, прийом алкоголю і наркотиків та ін. Але частіше причини передчасного старіння плаценти так і залишаються не з'ясованими.

Чим небезпечна патологія і які її наслідки

Мабуть, треба почати з того, як правильно ставиться цей діагноз. Багато лікарі його пишуть безпідставно. А дозрівання «дитячого місця» вважається прискореним, якщо ступінь зрілості на терміні до 32 тижнів перевищує другу, або лікар ставить третю ступінь при терміні менше 36 тижнів. І те, що даний «діагноз» зовсім не діагноз, а момент, на який слід звернути увагу лікаря, і, найімовірніше, провести додаткове обстеження. А це УЗД з дослідженням кровотоку плода та кардіотокографія (КТГ). Тобто передчасне старіння плаценти в 32, 33, 34 тижні - це ще зовсім не вирок, і часто навіть не привід для хвилювання. Що ж стосується невірно виставлених діагнозів, то наші російські лікарі дуже люблять говорити про дану патологію, виставляючи на терміні до 30 тижнів замість нульової ступеня дозрівання першу. Це неправильно. Які наслідки передчасного старіння плаценти все-таки можливі? Все залежить від того, наскільки поганим було стан плаценти і до яких конкретно порушень у розвитку дитини призвело. Найчастіше, це народження дітей з низькою вагою.

Чим лікувати?

На жаль, повернути первісний стан «дитячого місця» не вийде. Багато мам, начитавшись про те, чим небезпечне передчасне старіння плаценти, просять свого лікаря призначити ліки, які допоможуть дитині отримати бракуючі йому поживні речовини і кисень. Але намагатися щось робити потрібно тільки в тому випадку, якщо є ознаки страждання плода. А виявляються вони при допплерографії та КТГ, УЗД також надає допомогу в діагностиці, адже з його допомогою можна виміряти всі частини тіла дитини і сказати з дуже великою часткою ймовірності про те, чи є у нього затримка в розвитку. Якщо так, причому вона складає більше 2 тижнів, жінку покладуть для лікування в стаціонар. У важких ситуаціях може бути запропоновано кесарів розтин до настання передбачуваної дати пологів.

Як же ця патологія лікується? Як ми вже писали раніше, плаценту не «вилікувати». Але малюкові можна трохи допомогти. Для цього жінці вводяться препарати глюкози, деякі ліки, які призначаються при дихальній недостатності, а також знижують тонус матки.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua