← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Передчасні пологи

Причини, симптоми та ознаки передчасних пологів на 27, 29, 30, 32 тижнях

Передчасні пологиПередчасні пологи - це те, чого бояться всі майбутні мами, навіть ті, у яких лікарі не знаходять серйозних причин для занепокоєння. Така природа, вагітні жінки дійсно стають дуже недовірливими. Однак, це помисливість часто йде на користь, так як дозволяє вчасно помітити патологію.

Передчасні пологи причини мають самі різні, і це явище, на жаль, не рідкісне у медичній практиці. Що призводить до народження дитини раніше терміну і як цьому запобігти?

Почнемо, мабуть, з того, що вважається передчасними пологами. Це народження дитини у проміжок між 28 і 37-м тижнем гестації, з вагою 1-2,5 кг. Раніше 28 тижнів пологами процес називається надалі тільки в тому випадку, якщо дитина прожила більше 7 діб, в іншому випадку - викидень на великому терміні.

Тепер про причини. Передчасні пологи на 27 тижні і раніше зазвичай трапляються через ИЦН (істміко-цервікальної недостатності) - патології шийки матки. Під тиском плоду шийка матки, приблизно в середині вагітності або трохи пізніше, починає мимовільно розкриватися. Саме тому дуже важливо стати на облік по вагітності своєчасно і ходити на УЗД, адже саме на УЗД найбільш точно визначається довжина шийка матки і відповідно - є загроза передчасних пологів (якщо шийка зовсім коротка). Жінкам з диагностируемой ИЦН слід вести економний спосіб життя, або навіть дотримувати постільний режим. Крім того, часто виникає необхідність накладання швів на шийку матки, які знімаються перед пологами. Треба відзначити, що підвищений ризик виникнення ИЦН мають жінки, які в минулому пережили аборти, діагностичні вискоблювання порожнини матки та інші медичні втручання, в ході яких була необхідність в штучному розширенні шийки матки. Передчасні пологи при ИЦН зазвичай починаються з відходження навколоплідних вод. Тонусу матки може і не бути.

Передчасні пологи на 29-30 тижні зазвичай починаються з інших причин. До факторів ризику належить молодий вік вагітної (менше 18 років), загострення хронічних захворювань в період вагітності, інфекції, фізичні травми. Але і на цих термінах народжених немовлят, на жаль, виживаність не настільки велика... Проблема в незрілості легень.

Більш благополучними вважаються передчасні пологи на 32 тижні. Звичайно, залишається великий ризик того, що у дитини, народженої на 2 місяці раніше терміну, будуть серйозні патології і захворювання, виживання немовлят досить висока при правильному медичному догляді.

Отже, які ж ознаки передчасних пологів, адже у багатьох випадках трагедію можна запобігти...

1. Коротка, розм'якшена шийка матки.

Робіть УЗД у встановлені терміни. Це допоможе вчасно помітити вкорочення шийки матки.

2. Хворобливі, регулярні спазми матки.

Якщо у вас часто виникає тонус матки - поскаржтеся лікаря і не опирайтеся призначення лікарських засобів чи навіть стаціонарного лікування.

3. Відходження навколоплідних вод.

Якщо ви помітили незвичайні, рясні виділення з піхви (прозорі або зеленуваті) - також зверніться до лікаря, так як це теж можуть бути симптоми передчасних пологів - підтікання навколоплідних вод.

Пам'ятайте, що запобігти пологи раніше терміну можна тільки в тому випадку, якщо вони ще не почалися. Якщо шийка матки розкривається, відходять навколоплідні води - пролонгувати вагітність лікарі вже не зможуть.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua