← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Передчасний розрив оболонок плодового міхура

Причини і лікування передчасного розриву плодових оболонок

Передчасний розрив оболонок плодового міхураПередчасний розрив плодового міхура особливо небезпечний на ранніх термінах. Але і при доношеній вагітності може стати згубним для дитини, якщо мати зволікає з госпіталізацією, початок пологів ж затримується. Поговоримо про те, які передчасний розрив плодових оболонок причини має і що робити, якщо почали відходити води.

Найчастіше причини даної патології залишаються нез'ясованими. Проте вважається, що провокаторами можуть стати істміко-цервікальна недостатність (ИЦН) і різні інфекції статевих шляхів. При першій проблемі шийка матки набагато раніше пологів починає зменшуватися і розкриватися, що призводить до поступового руху передлежачої частини тіла дитини вниз, в результаті чого плодовий міхур виявляється під тиском і рветься. Сприяти розриву можуть і хвороботворні бактерії, віруси, які, образно кажучи, роз'їдають оболонку міхура, провокуючи передчасне вилиття навколоплідних вод у вагітної жінки.

Як же цього уникнути? Відразу напрошується відповідь - потрібно не допускати інфекційних захворювань, а також будь-яких травм шийки матки - найбільш поширеної причини істміко-цервікальної недостатності. Проте іноді і це не допомагає, коли причини слабкості шийки полягають в гормональному дисбалансі.

Але розвиток ИЦН можна запобігти, якщо вчасно відвідувати гінеколога. Також обов'язковим є вимірювання довжини шийки матки за допомогою вагінального датчика на УЗД. Тільки таким чином можна дізнатися точну її довжину. Якщо вона менше 3 см, то жінці можуть бути запропоновано 2 варіанти: установка кільця-песарію на шийку або накладання швів на шийку матки - це знижує ризик того, що станеться передчасний розрив навколоплідного міхура, почнуться пологи раніше терміну, і дитина загине. Особливу увагу гінекологи приділяють тим жінкам, у яких в минулому вже була діагностована ИЦН, або на ранньому терміні відійшли навколоплідні води.

Що робити, якщо почала підтікати амніотична рідина? Спочатку потрібно переконатися, що це саме вона. Це краще всього зробити в кабінеті у лікаря за допомогою спеціального тесту, для виконання якого береться мазок з піхви. Якщо підтікання підтверджується, подальша тактика багато в чому визначається терміном вагітності. При терміні менше 22-24 тижнів, на жаль, найчастіше рекомендується викликати передчасні пологи, так як виношування дитини навіть до 30-32 тижнів буде супроводжуватися величезним ризиком інфікування плодових оболонок - а це згубно для плода, і загрожує зараженням крові для матері.

Якщо термін вагітності більше 28-30 тижнів, лікарі призначають курс антибіотикотерапії, щоб запобігти інфікуванню, і проводять лікування за типом профілактики передчасних пологів (знижують тонус матки тощо). Все це здійснюється в умовах стаціонару під ретельним наглядом лікаря. Доношують вагітність до максимально можливого терміну, щоб дати дитині і його легким дозріти.

Якщо ж плодовий міхур розірвався за місяць і менше до пологів, то нерідко лікарі вирішують питання про термінове розродженні. Якщо перейми починаються не самостійно, шийка матки довга і закрита, проводиться спеціальна медикаментозна підготовка, після стимулюється початок родової діяльності.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua