← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ознаки вагітності на першому тижні

Ознаки вагітності, що з'являються на першому тижні після проведеного зачаття

Ознаки вагітності на першій нделеОзнаки вагітності на першому тижні після зачаття ще зовсім не істотні, але, незважаючи на це, в мережі даний пошуковий запит дуже популярний. І це підтверджується при прочитанні тематичних обговорень на форумах планують вагітність і майбутніх мам. Там можна дізнатися багато цікавого, почути про такі ознаки вагітності на першому тижні після зачаття, про яких, напевно, і лікарі не всі здогадуються. Але про все по порядку.

Потрібно відразу усвідомити, що вагітність після запліднення жіночої яйцеклітини сперматозоїдом настає тільки через 7-10 днів. А може і взагалі не настати, якщо з якихось причин (наприклад, гормональним), яйцеклітина загине по дорозі в матку, або ендометрій в цьому органі виявиться не готовим, занадто тонким для прийняття майбутнього плідного яйця. Яйцеклітина здійснює свою подорож протягом близько тижня. І в цей проміжок часу в організмі жінки не відбувається ніяких змін, які могли б спровокувати ознаки вагітності на першому тижні після зачаття. Так що, нудота, блювання, головний біль, втома, безсоння і депресія - це, швидше за все, від стомлюючого очікування дозволу ситуації і страху перед настанням чергової менструації.

Зате після успішної імплантації вже можна починати ретельно спостерігати за своїм здоров'ям. Приблизно за тиждень до передбачуваної дати початку менструації, в організмі починають відбуватися гормональні зміни, які впливають на самопочуття і деякі зовнішні дані майбутньої матері.

Гормональні зміни

Почнемо, мабуть, з гормонів. Після імплантації яйцеклітини в матку, в організмі матері виробляється особливий гормон, без нього виношування дитини було б неможливим. І цей гормон називається хоріонічний гонадотропін або коротко - ХГЛ. Головне його призначення в першому триместрі - підтримання життєздатності жовтого тіла, що виділяє прогестерон, при нестачі якого виникає загроза переривання вагітності. Крім того, в англомовній медичній літературі можна зустріти й таку версію - ХГЛ захищає плід на ранніх термінах розвитку від імунних клітин його матері. Це стосується тих ситуацій, коли материнська імунна система відкидає плід - по суті, наполовину чужий для неї організм. Якщо ж ХГЛ в нормі, то такого відбуватися не повинно.

Виявлений хоріонічний гонадотропін - це ознака вагітності на першому тижні після зачаття, точніше по закінченню перших 7-10 днів. Визначити цей гормон можна здавши аналізи крові або сечі - це, як правило, платно, якщо без направлення лікаря або просто купити тест для виконання в домашніх умовах. Останній варіант може не спрацювати, якщо тест з низькою чутливістю. Одна полосочка до затримки - це ще зовсім не показник чергового «безплідного» циклу, так що, турбуватися ще рано. А іноді буває, що на тесті вимальовується дуже бліда парна смужка, але, побачивши її, можна сказати, що ознаки вагітності на першому тижні після імплантації вже з'явилися. Зростання хоріонічного гонадотропіну відбувається в геометричній прогресії, подивіться на ці мінімальні і максимально можливі значення:

  • 1 тиждень - 5-50 (МО/л)
  • 2 тиждень - 40-1000 2 тижні 40-1000
  • 3 тиждень - 100-4000 3 тижнів 100-4000

Дуже важливо стежити за динамікою росту тим дамам, у яких в минулому були невдалі вагітності, а особливо - з локалізацією поза матки. Часто ознаки вагітності на першому тижні, які полягають в дуже низькому рівні описаного гормону, що можуть свідчити про повторення патології. За такими вагітностями гінекологи уважно стежать.

На огляді у гінеколога

Література рясніє закликами до жінок як можна частіше відвідувати гінекологів і при найменшій підозрі на вагітність, той же час вирушати на консультацію. Є дами, які дані заклики сприймають буквально - записуються на прийом, коли помічають ознаки вагітності на першому тижні. Але що в цьому випадку може порадити і діагностувати лікар, якщо навіть при ультразвуковому дослідженні плоду поки не видно? Матка дійсно може бути зовсім трохи збільшена, але таке спостерігається і перед настанням менструації...

Максимум, що ви отримаєте - це стопочку напрямів на аналізи, стандартні для всіх плануючих вагітність.

Жінкам, які не мають гінекологічних проблем, ми б порадили провести цей час у приємних очікуваннях. Можна почитати цікаву, позитивну літературу для мам, дізнатися, де знаходяться найближчі хороші курси для майбутніх мам, а не вишукувати щогодини ознаки вагітності на першому тижні після зачаття. Зрештою, не в цьому циклі, то в наступному обов'язково все вийде. Не варто забувати, що організм жінки не працює як годинник. Можна не попасти з статевим актом на день овуляції і зачаття не відбудеться. Крім того, овуляція у представниць прекрасної статі трапляється не кожен місяць.

До лікаря потрібно вирушати після того, як тест покаже позитивний результат, при наявності яких-небудь захворювань, ну, або при затримці більше 2 тижнів.

Особисті відчуття

Самим очікуваним ознакою вагітності на першому тижні після зачаття є токсикоз. Але як ми писали на початку цієї статті - на такому ранньому терміні токсикозу бути не може в принципі. Потрібно почекати хоча б пару неделек після овуляції. Хоча, потрібно враховувати, що ці стандартні реакції трапляються аж ніяк не у всіх майбутніх мам. Нудоти, а тим більше блювоти може і не бути взагалі. У деяких дівчат ознаки вагітності на першому тижні після зачаття - це втома без особливого приводу, невелике запаморочення (із-за перепадів артеріального тиску і початку гормональної перебудови організму).

Апогей неприємні відчуття зазвичай припадає на 4-10 тижнів, а потім поступово скочується на немає. До другого триместру жінка відчуває себе чудово.

Звідки береться це явище і що можна сказати про тих жінок, у яких він буває і у яких не буває? Є припущення, що таким чином організм намагається захистити плід від будь-яких негативних впливів. Не секрет, що не вся їжа, яку ми вживаємо, є корисною та безпечною і не вся вона містить корисні для організму речовини. Організм матері може реагувати нудотою на потенційно небезпечні і не потрібні продукти. З іншого боку, часта блювота - це набагато небезпечніше, ніж та їжа, яка не потрапила в шлунок, завдяки цій хитрій системі самозахисту.

Поліпшити свій фізичний стан, найчастіше, не становить проблеми. Достатньо лише виключити з раціону харчування продукти, на які виникає нудота, та ознаки вагітності на першому тижні і наступних непомітно зникнуть...

Ще один цікавий факт - всім відомо, що під час вагітності груди починає готуватися до майбутньої лактації, але не всім відомо, що відбувається це з перших же неделек. Саме тому виникають неприємні відчуття в грудях, іноді з'являються жовтуваті і білуваті виділення із сосків - спочатку при несильному натисканні, а потім мимоволі. Це виділяється молозиво - «предмолоко».

Що стосується безсоння, то вона виникає зазвичай унаслідок нервового перенапруження. Відновити свої нерви можна за допомогою народних засобів медицини. Найкраще, безпечне і ефективне - це настоянка чи таблетки валер'янки.

Будьте здорові і не надто ретельно шукайте у себе ознаки вагітності на першому тижні після зачаття, щоб потім не було розчарувань...Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua