← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ознаки вагітності в перші дні

Ознаки вагітності в перші дні після зачаття і з початком затримки

Ознаки вагітності в перші дніОзнаки вагітності в перші дні після запліднення яйцеклітини виникають у зовсім невеликої кількості жінок. Однак, знати їх варто кожній представниці прекрасної статі, яка живе статевим життям. Раннє визначення у себе цікавого положення у розсудливою дами, одразу викличе таку нормальну реакцію, як коректування власного способу життя. Ознаки вагітності в перші дні зачаття змушують відмовитися від шкідливих звичок, почати вживати тільки корисні продукти для здоров'я і психологічно налаштуватися на гарний лад.

Давайте розглянемо основні, найбільш поширені ознаки вагітності в перші дні зачаття і після початку затримки менструації. Варто відразу обмовитися, що другі більш явно виражені, із збільшенням терміну вагітності всі її симптоми проявляються яскравіше.

Після зачаття, до затримки менструації

Всі описані нами явища збережуться протягом усього першого триместру (перших трьох місяців), а може бути - і до самих пологів.

1. Хворобливі відчуття в молочних залозах. Одних жінок цей симптом тільки збиває з толку (адже і без вагітності молочні залози у другій половині менструального циклу можуть набухати), інших же практично на 100% засвідчує у тому, що зачаття відбулося. Як правило, ознаки вагітності в перші дні вагітності, в основному, відчувають повторнородящі, тобто більш досвідчені в цьому плані дами. У дуже рідкісних випадках на таких ранніх термінах із сосків може почати виділятися молозиво. Звичайно, поки не мимовільно, а при несильному натисканні. Щоб не вводити вас в оману, уточнимо, що це відбувається за рахунок підвищення рівня гормону пролактину, але він може підвищуватися і в інших ситуаціях. Наприклад, при доброякісних або злоякісних пухлинах мозку або навіть після статевого акту. Для довідки: молозиво - це містить масу корисних речовин рідина, якої в перші 2-4 дні життя харчується дитина, поки в мами не почне вироблятися справжнє молоко.

2. Тягнуть болі внизу живота. Такі ознаки вагітності в перші дні зачаття часто сприймають як сигнал того, що дуже скоро почнеться менструація. І в чому-то так вважають дійсно праві. Хоча деяка частина жінок дійсно відчуває в перші тижні після зачаття тягнучі болі внизу живота - назвати це нормою можна тільки з натяжкою. Швидше, це явний симптом загрози викидня. Навряд чи ці неприємні відчуття можна пояснити «розтягуванням зв'язок матки» - матка ще не встигла збільшитися. Навіть гінеколог на огляді не помітить ніяких змін поки що.

Якщо ж болі проявляються до овуляції, то це можна пов'язати як раз-таки з її початком, особливо, якщо болить з боку одного з яєчників.

3. Також дозволяє помітити ознаки вагітності в перші дні температура в прямій кишці, або як її правильно називають лікарі і планують дитини - базальна. Для того, щоб навчитися добре інтерпретувати отримані дані, необхідно навчитися складати графік. Це зовсім нескладно. Малюєте 2 шкали - Х і Y (як у школі на уроці геометрії). Одна шкала - це день циклу по рахунку, інша шкала - точна температура. Якщо у графіку спостерігаються сильні відхилення, то лікар може зробити висновки про причини цього. Справа в гормональних порушеннях. Однак, зараз все менше гінекологів вдаються до цього методу діагностики, він просто застарів і недостатньо достовірне. Визначити що ж не в порядку в організмі жінки (при наявності відповідних симптомів), можна за допомогою аналізів і ультразвукового дослідження в певні дні циклу.

Але як би те ні було, багато жінок по-старому продовжують малювати графіки, обчислювати і шукати з допомогою них ознаки вагітності в перші дні затримки. Щоб все вийшло, необхідно дотримуватися кількох простих правил.

а) Вимірювання проводяться за допомогою одного і того ж градусника.

б) Час виміру - ранок, відразу після пробудження.

в) За 6 годин до ранку не варто займатися сексом, це спотворить результат.

До овуляції ректальна температура не перевищуватиме 36,9 градусів, буквально за кілька годин до неї може трохи знизитися, порівняно з попередніми днями, в день овуляції ж досягає свого максимуму - не нижче 37 градусів, як правило. Якщо зачаття відбулося, то нижче 37 градусів градусник в найближчі місяці не покаже. Принаймні, не повинен показати. Якщо ж спостерігається різке падіння температури, то це можна пов'язати з загрозою викидня. Але сучасні лікарі не рекомендують просто так робити виміри, це дуже нервує, і часто даремно.

У деяких випадках може підвищуватися не тільки базальна, але і загальна температура тіла. І при цьому ознаки яких-небудь захворювань відсутні, і аналізи в нормі.

4. Зміни у вазі. Практично всі більш-менш освічені і спостережливі люди знають про те, що однією з особливостей майбутніх мам є їх схильність до повноти. Це закладено на генетичному рівні. Природа робить все для того, щоб дитина не відчував голоду, навіть... якщо його мати сама буде голодувати. Адже черпати поживні речовини можна і з жирового прошарку, яка утворюється у майбутніх мам в області сідниць і на животі. Але ознаки вагітності в перші дні вагітності - це, швидше, не набір ваги, а навпаки деяке його зниження. Це, в першу чергу, відноситься до тим, хто відчуває токсикоз. Потихеньку ж набиратися кілограми починають після другого триместру. Хоча, і тут можуть бути виключення, якщо дитину чекає повна жінка. Якщо ще до зачаття є надлишок ваги, то, цілком можливо, що організм сам почне від них позбавлятися, як від непотрібного баласту.

5. Прояви токсикозу. Вони інколи дають про себе знати і на першій-другій тижні після зачаття. Звичайно, це ще не така сильна ранкова нудота, як показують у фільмах, але неприємні відчуття вже є. Деякі їх плутають з отруєнням. Крім нудоти, жінка може відчувати втому при відсутності фізичних навантажень, психологічний стан також не стійке - частий плач без приводи, закочування скандалів, сонливість. Можуть змінитися гастрономічні уподобання. Деякі запахи (наприклад, запах риби) стають нестерпними.

Після початку затримки

1. Напевно, самий головний симптом - не прийшла менструація в термін, і почали проявлятися перераховані нами раніше ознаки вагітності в перші дні затримки. Справжня менструація тепер у вас почнеться тільки після пологів, цілком можливо - після закінчення годування грудьми. Під час лактації кровотечі не будуть регулярними. Іноді кровотечі трапляються і у майбутніх мам. Але це зовсім не простий фізіологічний процес, а патологія - відшарування плаценти або плідного яйця, що вимагає лікарського контролю.

2. На УЗД практично відразу після початку затримки можна побачити плодове яйце. Якщо його немає, а інші ознаки вагітності в перші дні затримки є (підвищена ректальна температура, ХГЛ, токсикоз і т.д.), то це може свідчити про те, що плодове яйце розвивається поза маткою. Це дуже небезпечне для життя жінки стан вимагає термінової госпіталізації та діагностичної операції.

3. Підвищений ХГЛ - це головний симптом, на який орієнтуються лікарі. Дізнатися підвищений у вас цей гормон чи ні можна і в домашніх умовах, зробивши тест. Але в деяких випадках тести можуть помилятися, на жаль. Набагато достовірніше в даному випадку здати на аналіз кров. Зробити це бажано ще до консультації у гінеколога.

Звичайно, це далеко не все те, що відчуває вагітна дама, і не всі зміни, які відбуваються в її організмі, але і їх цілком достатньо, щоб зробити висновки.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua