← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ознаки початку пологів

Достовірні і ймовірні ознаки початку родової діяльності

Ознаки початку пологівОзнаки початку пологів багато жінок починають бачити буквально в кожній незначної дрібниці вже з початком третього триместру (начитавшись про передчасні пологи). І кожна дрібниця викликає стресову ситуацію. Але раз хвилюється мама - погано і дитині. А тому, варто дізнатися достовірні, а не ймовірні перші ознаки пологів. Повірте, не помітити їх неможливо навіть вперше народжуючим. Розглянемо кожен ознака докладніше.

Сутички

Перші перейми дуже схожі на болі, які відчувають багато жінок в перші дні менструації. Це цілком толерантні тягнучі болі внизу живота. В інших можуть виникати болі, що тягнуть в області попереку. Дуже важливо зуміти відрізнити справжні, справжні перейми від підготовчих, які не ведуть до розкриття шийки матки. При істинних сутичках голівка дитини і навколоплідний міхур (поки він не розірвався) чинять тиск на шийку матки, під яким вона розкривається. І коли розкриття досягає 10 сантиметрів (розкриття 10 пальців - як кажуть акушери-гінекологи), можна починати тужитися. Але повернемося до питання відмінності переймів. Помилкові перейми не регулярні, виникають періодично, не часто мають зовсім невелику тривалість. Якщо ви сумніваєтеся в тому - початок пологів у вас вже чи ще немає, спробуйте випити таблетку Но-Шпи або навіть просто полежати або прийняти теплу ванну. Якщо це помилкова тривога, то дуже скоро самопочуття нормалізується.

Вилиття навколоплідних вод

В ідеальній ситуації навколоплідні води повинні надходити ближче до початку потуг, тобто тоді, коли розкриття шийки матки практично повне - і це аж ніяк не перша ознака пологів у даному випадку. Але варто відзначити, що часто води виливаються до початку сутичок, і навіть якщо ті потім самостійно не починаються, їх викликають в стаціонарі медикаментозним шляхом, так як дитина знаходитися в матці довго без води не може, чим довше безводний проміжок - тим вище ризик виникнення проблем у плода, проникнення до нього інфекції. Однак, в деяких випадках лікар може за допомогою спеціального інструменту розкрити плодовий міхур, таким чином у певних ситуаціях можна прискорити родовий процес.

До речі, води можуть відійти на будь-якому терміні, причому розрив плодового міхура може бути невеликим, а тому підтікання вод майже непомітним. Якщо на УЗД лікар діагностує маловоддя, а жінка помічає у себе відповідні виділення прозорі або зеленуваті - необхідно зробити спеціальний тест, щоб точно визначити - води це чи ні. Роблять такий тест в умовах стаціонару при необхідності. Вагітність намагаються зберегти якомога довше, адже чим більше термін гестації - тим більше вірогідність того, що дитина народиться повноцінним.

Вищеописані два пункти - завжди присутні в пологах. Ми також опишемо ймовірні перші ознаки початку пологів, щоб у вас було про них поняття. Однак при їх виникненні «бити тривогу» і терміново їхати в пологовий будинок не варто.

1. Відходження слизової пробки шийки матки.

Цей слизовий «клубочок» оберігає матку від проникнення в неї інфекції, тобто відіграє захисну бар'єрну роль. Пробка може відійти як за 2-3 тижні до початку пологів, так і з початком справжніх сутичок. Не помітити відходження слизової пробки можна тільки в тому випадку, якщо це відбувається саме в пологах, так як відходить вона не швидко, поступово. Обсяг виділень досить великий. Слиз густа, тягнеться, може містити прожилки крові.

2. Зниження висоти рівня дна матки. «Живіт опустився», - кажуть досвідчені мами, а значить дуже скоро станеш мамою. Так це і так зрозуміло... Живіт опускається за рахунок того, що головка дитини або інша передлежачої частина глибше входить у таз. Відбувається це в 35-40 тижнів. Візуально це може бути не дуже помітно, проте майбутня мама починає відчувати себе більш комфортно, так як матка перестає сильно тиснути на діафрагму, зникають симптоми печії, дихати і перебувати в сидячому положенні стає легше.

3. Нудота, блювання, пронос, може почастішати сечовипускання. Часто з'являються ці ознаки пологів у первісток і у повторнородящих перед самим появою переймів або навіть при почався відкритті шийки матки. Є думка, що таким чином організм позбавляється від «зайвого». Але може таке бути і з-за прийому їжі перед самими пологами. Однак, дані симптоми можуть свідчити і про ротовірусною інфекції, і про отруєння. Необхідно стежити, щоб не виникло зневоднення, часто пити, але зовсім потроху.

4. Вага знижується на 1-2 кілограми. Це відбувається знову-таки з-за позбавлення від зайвої рідини. Такого роду ознаки пологів у повторнородящих і у первісток - не рідкість. Якщо жінка має вдома ваги і регулярно зважується, то обов'язково помітить це «схуднення». Набряки також спадають, відповідно.

5. Дитина починає рідше ворушитися. Це пов'язано з тим, що в матці для підрослого малюка вже дуже мало місця. Такий спад активності спостерігається зазвичай за кілька днів до пологів. Однак, якщо жінка спостерігає менше 10 серій рухів в день, необхідно терміново звернутися до лікаря, можливо, у дитини гіпоксія.

6. Інстинкт «гніздування». Якщо протягом всієї вагітності жінки спостерігають спад активності, млявість. Багато воліють менше рухатися, виникає апатія, то за кілька днів до пологів у жінки прокидається надзвичайна активність. Хочеться зробити перестановку в квартирі, зробити генеральне прибирання, сходити в магазин для придбання дитячих речей, навіть зробити ремонт! І це цілком нормально, таким чином жінка несвідомо створює найкращі умови для життя дитини.

Легких вам пологів!Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua