← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Ознаки завмерлої вагітності

Основні ознаки патологічної, завмерлої вагітності

Ознаки завмерлої вагітностіОзнаки завмерлої вагітності не завжди явні, між тим як знати про даної патології бажано з перших же днів після події. Давайте коротко розглянемо симптоми, які може помітити сама невдала майбутня мама, а також що спостерігають її лікарі. Які ознаки завмирання вагітності?

На ранніх строках

1. Зникнення токсикозу. Це обов'язково помітять жінки, які страждали цим неприємним проявом майбутнього материнства. Тільки жінку рвало, була нудота вранці, як раптом все нормалізувалося... І при всьому при цьому до другого триместру, коли повинні зникнути ознаки токсикозу, ще дуже далеко.

2. Молочні залози стають м'якими, безболісними. Це прояв можливого викидня помічають практично всі жінки. Груди стає безболісної приблизно через 3-6 діб після загибелі ембріона.

3. Кров'янисті виділення. Такі досить явні ознаки завмерлої вагітності на ранньому терміні можуть з'явитися лише через кілька тижнів після загибелі ембріона. Іноді трапляється так, що з'являються невеликі мажучі виділення, а потім припиняються. Жінка думає, що все добре, «пронесло», проте плід вже не розвивається...

4. Загальне нездужання, слабкість, головний біль, підвищення температури тіла, невелика нудота - у чомусь схожі з токсикозом прояви можуть спостерігати деякі дами, у яких вагітність перестала розвиватися за 3-4 тижні до даного моменту. Цей ознака завмерлої зумовлене регулярним попаданням у кров продуктів розпаду плодових оболонок.

5. Різке зниження базальної температури. Жінки, піклуючись про здоров'я свого поки не народженої дитини, іноді перестраховуються і продовжують вимірювати базальну температуру вже після підтвердженого лікарем зачаття. Зазвичай в перші тижні вагітності температура тримається на рівні 37 градусів і вище. Після загибелі ембріона вона знижується із-за що відбуваються гормональні зміни в організмі, скорочення і повного припинення вироблення гормонів, що регулюють розвиток зародка. Однак, іноді базальна температура може знизитися і без вагомих на те причин, так що, не завжди температурні перепади - це ознаки завмирання плода. Часто це означає загрозу викидня.

6. Зниження або зупинка росту хоріонічного гонадотропіну. Якщо лікар ставить загрозу переривання вагітності, або якщо є підстави підозрювати позаматкову або завмерлу вагітність, призначається проведення моніторингу вмісту даного гормону в крові. У нормі він повинен інтенсивно рости в перший триместр. Якщо зростання раптом припиняється, то, швидше за все, це ознака завмерла. У такому разі дамі призначається УЗД.

7. На ультразвуковому обстеженні лікар зауважує або відсутність ембріона в плодовому яйці, або відсутність серцебиття на терміни понад 7 тижнів. Помилки тут бути не може.

8. Дані гінекологічного огляду. Особливо помітні патологічні зміни, якщо за час даної вагітності проводиться вже не перший гінекологічний огляд. Гінеколог відзначає невідповідність розмірів матки терміну вагітності, розмір матки менше, ніж має бути. Якщо після загибелі ембріона пройшло більше 3-5 тижнів, то помітно і зникнення ціанозу слизової піхви і шийки - одних з основних ранніх ознак вагітності.

Але не завжди, на жаль, плід перестає розвиватися в перший триместр вагітності, загибель його може наступити на будь-якому терміні. Але якщо ми говоримо саме про не відбувся викидень, а не антенатальної загибелі плода, то до 28 тижнів. Причому за статистикою, невдачею закінчується кожна 5-8 вагітність і близько половини з них - саме зупинкою розвитку плода. Але не завжди самої майбутньої мами на великому терміні легше дізнатися про патології. Тому розглянемо різні ознаки завмерлої вагітності у другому триместрі - їх потрібно знати всім майбутнім матерям.

На більш пізніх термінах

1. Відсутність або припинення ворушінь плоду. З 20 тижня вагітності первородящі і з 18 повторнородящі починають відчувати легкі поштовхи дитини. І з того самого часу лікарі рекомендують пильно спостерігати за частотою і регулярністю цих рухів. В ідеалі їх повинно бути не менше 10 в день. Тобто 10 серій поштовхів. Дещо зменшитися ця кількість може тільки перед самими пологами, коли підрослому маляті просто не вистачає місця для здійснення рухів в матці. Отже, якщо ви протягом декількох годин не відчуваєте ворушінь дитини - терміново до лікаря! Спочатку це може бути симптомом гіпоксії плоду (брак кисню), а потім стати ознакою завмерлої вагітності, якщо не вжити термінових заходів.

2. Зменшення в розмірі молочних залоз, зниження їх напруга, розм'якшення. В принципі, схоже з тим, що відбувається в тій же ситуації і на ранніх термінах. Розм'якшення молочних залоз відбувається приблизно на 3-6 добу внутрішньоутробної загибелі дитини. Дані ознаки завмирання вагітності досить інформативні в початку і середині другого триместру, поки не відчуваються ворушіння. Крім того, якщо термін більше 25 тижнів, то спостерігається виділення великої кількості молозива, а потім і грудного молока.

3. Результати гінекологічного огляду. Лікар зауважує розкриття цервікального каналу. Як правило, у родили розкриття становить до 1,5 см, а у народжували до 3-х. Якщо строк більше 14 тижнів, а загибель плода, що настала приблизно за місяць до огляду, гінеколог діагностує на огляді густі виділення коричневого кольору з шийки матки. І такі ж коричневі виливаються води, коли проводять чистку матки або викликають штучні пологи для позбавлення від мертвого плоду.

4. Відсутність серцебиття. Звичайно, цей ознака завмерлої можна визначити в першу чергу на УЗД. Але не тільки. Після 20-го тижня вагітності лікар може прослуховувати серцебиття дитини через черевну стінку жінки за допомогою акушерського стетоскопа - спеціальної дерев'яної трубочки, один кінець якої ставлять на живіт майбутньої мами, а інший лікар притуляє до свого вуха. Вагітна лягає на тверду рівну кушетку на спину. Тільки в такому положенні можна прослухати дитяче сердечко. Лікар на кожному прийомі прослуховує таким чином серце дитини. Але сама майбутня мама ніяк не почує удари, стетоскоп не допоможе, і навіть якщо чоловік прислонит до живота вухо, то теж навряд чи щось почує. Якщо раніше прослуховується серцевий ритм на черговому прийомі не чути, лікар негайно направляє жінку на ультразвукове дослідження. Треба зауважити, що не варто відразу панікувати, що це ознаки завмерлої вагітності. Іноді сердечко погано чути з-за того, що плацента розміщується на передній стінці, тим самим заглушаючи звук. Або з-за великої жирового прошарку на черевній стінці жінки.

5. Результати УЗД. Як ми вже писали вище, лікар одразу помітить відсутність серцебиття. Іншими ознаками є деформація кінцівок, хребта, нетипове його положення в матці і т. д. Лікар також може за певними ознаками встановити і коли загинув плід. Як правило, чим термін вагітності був менше, тим сильніше проявляються різні деформації.

6. Довжина матки не стала більше за 1-2 тижні. На кожному прийомі лікар за допомогою сантиметрової стрічки вимірює довжину матки. В ідеалі, довжина матки повинна відображати термін. У тому випадку, якщо має місце бути завмерла вагітність, ознаки її проявляються у відсутності росту матки або її невідповідність акушерському терміну. Але таке може бути і при внутрішньоутробної затримки розвитку плода - теж патології, проте не такою серйозною. А тому діагноз підтверджується пошуком інших ознак і проведенням діагностичних обстежень, як мінімум - УЗД і гінекологічного огляду.

Які ж причини цього неприємного явища? Якщо вагітність завмерла на дуже ранньому терміні, то, швидше за все, причина в хромосомних аномалій ембріону. Якщо обидва батьки здорові, то існує мінімальна ймовірність повторення ситуації. На великих термінах виною можуть стати різні інфекції, що передаються статевим шляхом. Саме тому, всім парам рекомендується планувати дитину, проходити попереднє обстеження. Тому, цілком можливо, що перед зачаттям доведеться трохи підлікуватися. Але це піде на користь обом і майбутньому дитині. У більш рідкісних випадках ознаки завмерлої вагітності проявляються, коли спостерігається недолік прогестерону, при виникненні резус-конфлікту або з-за автоімунних патологій. Але медицина не стоїть на місці. Якщо з вами трапилася така біда, можете бути впевненими - вихід знайдеться, і ви в будь-якому випадку станете щасливими батьками.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua