← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Проблеми після пологів

Проблеми можливі після пологівЧасто після пологів у жінок виникають проблеми, на які вони не звертають належної уваги. Між тим, все, що відбувається з жінкою після пологів вкрай важливо, будь-який біль і дискомфорт мають свої причини і повинні бути вчасно й правильно усунені.

Проблеми після пологів з сечовипусканням

Навряд чи молода мама поскаржиться на відсутність позивів на сечовипускання: вона просто не помічає, що ходить в туалет всього два рази в добу. Причина в тому, що під час пологів сечовий міхур і сечівник, а також відповідні до них нервові закінчення піддаються значному здавлення. Це призводить до того, що сечовий міхур не реагує на наповнення звичайним рефлексом - позивом на сечовипускання.

У свою чергу, наповнений сечовий міхур перешкоджає нормальному скорочення післяпологової матки і є фактором ризику виникнення інфекційно-запальних ускладнень з боку матки, крім того, це сприяє розвитку запалення сечовивідних шляхів ( сечового міхура і сечовипускального ). Щоб уникнути подібних неприємностей, необхідно примушувати сечовий міхур працювати, а саме - ходити мочитися кожні 2-3 години.

Болючість при сечовипусканні в області швів, накладених на стінку піхви, промежину: сеча дратує рану, і похід в туалет супроводжується печінням саме в області шва. Ця проблема може виникнути відразу після пологів і турбувати в перші 2-3 доби. Для її рішення можна мочитися в душі або під струменем води. Неможливість мочитися може виникнути із-за страху перед болем. Для стимуляції сечовипускання можна включити воду: звук падаючої води рефлекторно розслабляє сфінктери сечового міхура.

Болючість при сечовипусканні супроводжується болями в області сечового міхура, частими позивами на сечовипускання, при цьому кількість виділеної сечі мізерно мало. Таке явище, як правило, виникає через кілька днів після пологів, до цього сечовипускання було безболісним. Ці симптоми обумовлені запаленням слизової оболонки сечівника ( уретритом ) і сечового міхура ( цистит ).

Часте виникнення циститу після пологів обумовлено цілою низкою чинників: це і здавлювання сечовивідних шляхів, і порушення в них кровообігу, і велика кількість маніпуляцій в області промежини під час пологів, і особливості гормонального фону та імунної системи. Все це призводить до того, що запалення викликають умовно-патогенні організми, завжди живуть у сечовивідних шляхах, в області промежини.

Якщо ж у жінки під час вагітності були які-небудь інфекції статевих шляхів ( уреаплазмоз, хламідіоз тощо ) і вони не були проліковані, то ймовірність виникнення циститу особливо велика. При появі скарг необхідно обов'язково звернутися до лікаря. Для лікування циститу традиційно застосовуються антибактеріальні препарати. Лікар підбере такий препарат, застосування якого не завадить грудного годування. При ігноруванні симптомів інфекція може піднятися вище - по сечоводах до нирок, тоді ймовірно виникнення запального процесу в нирках - пієлонефриту, який вимагає тривалого, часто стаціонарного лікування.

Нетримання сечі, її мимовільне відділення при сміху, чханні може виникнути із-за надмірного розтягування, слабкості м'язів промежини. Якщо такі симптоми турбують вже в перші тижні після пологів, потрібно сказати про це лікареві ( акушера-гінеколога ). Ймовірно, він порекомендує щодня виконувати вправи для м'язів тазового дна, всі проблеми, пов'язані з нетриманням сечі, при регулярних вправах повинні пройти за 3 місяці. Якщо по закінченні цього часу, незважаючи на регулярні заняття, проблема залишилася, подальшу тактику лікування визначає лікар.Проблеми після пологів з кишечником

Запори - ще одна поширена проблема, яка також провокується здавленням прямої кишки під час пологів і зміною гормонального фону після пологів. Запори, що часто зустрічаються у жінок під час вагітності, в післяпологовому періоді ще більше поглиблюються і турбують жінку протягом 3-5 тижнів, а потім зазвичай самостійно проходять ( якщо вони не були властиві даній жінці взагалі ).

Протягом першої доби після пологів, як правило, мимовільний стілець буває вкрай рідко. Це пов'язано з тим, що перед пологами жінці ставлять очисну клізму. Якщо ж стільця немає і на 2-3 добу, то переповнений «ледачий» кишечник викликає неприємні відчуття, заважає правильному скорочення матки. Запобігти появі запорів і лікувати їх потрібно насамперед за допомогою спеціальної дієти.

Жінка повинна включати в свій раціон продукти, багаті клітковиною: чорнослив, буряк, хліб грубого помелу, висівки. Сприяють активації кишечника фізичні вправи, і достатнє пиття ( нагадаємо, що до моменту приходу молока кількість вживаної рідини не повинна перевищувати 800 мл, а через 1-2 дні після приходу молока потрібно випивати до 2-2 .5 л рідини ). Для профілактики запорів можна перед кожним прийомом їжі приймати 1 ч.л. рослинного масла.

Якщо проблема запору вже проявила себе, можна одноразово скористатися гліцеринової свічкою, інші проносні засоби, навіть самі невинні», як втім і всі інші ліки, не можна застосовувати самостійно без призначення лікаря.

Боязнь напруження виникає у зв'язку з наявністю швів на промежині. Жінці здається, що при напруженні шви розійдуться, але це не так. При наявності швів на промежині жінці дозволено сідати на унітаз вже в день пологів. Дефекація безпечна для швів, так як краї рани надійно скріплені шовним матеріалом. Щоб стілець був м'яким, жінкам, у яких є шви на промежині, після пологів рекомендують дієту, яку використовують при запорах. У першу добу після пологів краще віддати перевагу рідких страв - можна з'їсти суп, рідку молочну кашу, зерновий хліб.

Гемороїдальні вузли варикозно розширені вени прямої кишки - можуть вперше з'явитися саме під час пологів. Сприяючим фактором у даному випадку є значне підвищення внутрішньочеревного тиску у цей період. У разі появи геморою, в області ануса виникають освіти, які можуть бути безболісними, але найчастіше - хворобливими, кровоточить і зудять.

Для лікування геморою необхідно дотримуватися ту ж дієту, що і при запорах. Стілець повинен бути м'яким, це досягається вживанням великої кількості овочів, фруктів і рослинної олії. Обов'язково треба підмиватися після кожного відвідування туалету. Спеціальні гемороїдальні свічки можна застосовувати тільки після консультації з лікарем: багато з них містять сильнодіючі препарати, які проникають у грудне молоко, і шкідливі для дитини.

проблеми після пологівПроблеми після пологів

Проблеми після пологів


на головну

Обговорити тему на форумі
наверх


Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua