← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Проблеми під час вагітності

Вагітність: негативний досвідЯк впоратися з психологічними проблемами, якщо був невдалий досвід попередньої вагітності?

Заповнення медичної карти майбутньої мами починається з запитань: скільки у вас було вагітностей? Скільки пологів? І не у всіх кількість вагітностей збігається з кількістю пологів. Як правило, за цим невідповідністю криється особиста трагедія, яка може вплинути на поточну вагітність. Всі знають про важливість правильного настрою і стані спокою під час очікування малюка. Однак тим, хто пережив невдачу під час попередньої вагітності, збереження психологічної рівноваги дається нелегко. Як допомогти собі, якщо у вас важкий психологічний анамнез? Як впоратися з болем? Як впоратися зі страхами?Завмерла вагітність

Так зазвичай називають стан, коли малюк в утробі з якоїсь причини перестає розвиватися, проте мама якийсь час почуває себе добре і не підозрює про те, що відбувається. Часто тільки на огляді лікаря з'ясовується, що серце дитини не б'ється, і ця звістка кидає жінку в шок. Потім доводиться пережити екстрену госпіталізацію і штучні пологи. І все це раптово, в стані сильного стресу, коли ніщо не віщувало біди.

Під час наступної вагітності пережили такий стрес жінки, зрозуміло, тривожаться, що «це» знову повторитися. Їх головний страх - «з малюком трапиться біда, а я й не помічу». Жінка постійно стежить за шевелением крихти, вдається до всіляких способів відчути їх кілька разів на дню. Як правило, на цей раз все закінчується благополучно, на світло з'являється здоровий дитина, але все ж бажано знизити тривожність і під час його очікування. Що можна зробити?

 • Насамперед - психологічно підготуватися до наступної вагітності. Запишіться на заняття, які допоможуть освоїти техніку розслаблення і контролювати свій емоційний і фізичний стан. Дуже гарні йога та пілатес. Цими техніками ви зможете скористатися, якщо у вас будуть траплятися напади тривоги.
 • Зверніться до психолога в центрі для вагітних, якщо вам не вдається самостійно впоратися з цією трагедією. Існують спеціальні техніки, які дозволяють розірвати асоціативний зв'язок між двома вагітностями - минулої і теперішньої - і зрозуміти, що це два абсолютно різних етапу у вашому житті, написати новий сценарій для нинішнього малюка.
 • Багатьом допомагає придбання стетоскопа для самостійного прослуховування серцебиття малюка. Але неспеціалістові це вдається зробити лише в другій половині вагітності.


Викидень

Пам'ять про цю біду у свідомості жінки пов'язана з переймами, які сталися раніше часу. Саме тому під час наступної вагітності досить часто найменше маточне скорочення викликає приступ паніки.

 • Дізнайтеся якомога більше про причини викидня. На жаль, ясний відповідь отримати вдається не завжди, навіть якщо лікарі максимально уважні. По мірі можливості врахуйте негативний досвід минулого вагітності, і зробіть відповідний висновок.
 • Постарайтеся розслаблятися за допомогою позитивних спогадів, моментів. Є небезпека того, що будь-яке неприємне відчуття внизу живота ви підсвідомо будете списувати на загрозу вашої вагітності і панікувати. А в цьому стані можливі і фантомні ( не існуючі в реальності ) болю, і реальні маткові скорочення. Постарайтеся впоратися з нападами страху.
 • Пам'ятайте, що періодичні точні скорочення зовсім не пов'язані з ризиком для вагітності і що тренувальні перейми у деяких жінок починаються задовго до пологів і в них немає нічого страшного.
 • Попередьте вашого акушера про те, що у вас був викидень. Іноді жінки настільки налаштовані на збереження вагітності, що у них виникає слабість пологової діяльності, коли дитині пора з'явитися на світ, що може позначитися не найкращим чином і для малюка і для жінки.
 • Відвідуйте курси для вагітних під керівництвом досвідченого акушера.


Трагедія в пологах

Одна із самих важких ситуацій - смерть малюка в пологах: трагедія сталася, коли жінка готова була стати мамою, і вперше побачити свою дитину. Пережили таку біду жінки часто під час наступної вагітності відчувають себе відсторонено, ніби боятися полюбити свого малюка, боячись його втратити знову. Та й загальний стан тривожності переслідує жінку всю вагітність.

 • Крім технік розслаблення, бажано самостійно або з допомогою психолога налагодити уявний контакт з малюком, незважаючи на попередній досвід.
 • Важливо, щоб пологи проходили в обстановці, яка дає жінці відчуття повної безпеки: пологи з особистої акушеркою або ж пологи у високотехнологічному пологовому будинку, вибір індивідуальний. Якщо ж обстановка самого пологового будинку за визначенням викликає у жінки стрес, то бажано обговорити можливість пологів на дому з акушером. Або звернутися за допомогою до психотерапевта.
 • Так само важливо, щоб після пологів у жінки не було необхідності розлучатися з малюком ні на хвилини, бажано, щоб можна було знаходитися в сімейній палаті разом з татом, якщо це можливо. Або у спільній палаті жінки з малюком. Багатьом жінкам, які пережили таку трагедію, необхідний партнер в пологах: чоловік, мама, сестра, близька подруга і .п., так їй легше буде пережитий колишню трагедію, і відволіктися від неї.


Переривання вагітності

Не меншу психологічну травму завдає переривання вагітності. Юнацькі аборти далеко не всім даються легко. Деякі психологи вважають, що саме в області психіки, а не фізіології, лежать проблеми тих, хто у зрілому віці не може завагітніти, зробивши аборт в юні роки.

Буває і переривання вагітності за медичними показаннями, коли встановлений несумісний з життям вади розвитку у дитини, хвороба, яка призводить до важкої інвалідності, загроза життю або здоров'ю матері. Багато жінок відчувають провину, за те що їм довелося відмовитися» від цієї дитини, і вони готові до покарання за цей вчинок. Під час вагітності жінка може підсвідомо очікувати, що з «цим» малюком може що-небудь трапитися. Не варто переносити негативний досвід на нову вагітність, дотримуйтесь рекомендацій лікаря, налаштуйтеся на благополучне протікання вагітності і початок пологів.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua