← повернутись на головну
Вас цікавить схуднення після вагітності?
Ви хочете знати, як швидко схуднути, позбутися живота, позбавитися від целюліту, зменшити стегна? 
На сторінках інтернет-журнал для жінок MissFit, ви дізнаєтеся все про правильне харчування, про засоби і тренажерах для схуднення!

Прогестерон при вагітності

Рівень прогестерону при вагітності

Рівень прогестерону при вагітностіПрогестерон при вагітності підвищується, причому чим більше термін гестації, тим вище рівень цього гормону в крові майбутньої мами. Неоднаковий рівень цього гормону і у невагітних жінок у різних фазах менструального циклу. Прогестерон називають гормоном вагітності, пропонують жінкам, які прагнуть завагітніти, контролювати його рівень, в разі необхідності коригують медикаментозно. На зниження рівня цього гормону часто списують проблеми з невынашиваемостью вагітності. Чи справді так важливо контролювати і коригувати рівень прогестерону?

Що таке прогестерон

Це стероїдний гормон. Присутній як у чоловіків, так і у жінок. Виробляється прогестерон залозами. А у жінок ще і яєчниками. Рівень прогестерону у жінок у першу (фолікулярну) фазу менструального циклу невисокий. Після овуляції, коли з яєчника яйцеклітина виходить, утворюється жовте тіло. Воно-то і починає активно продукувати прогестерон, щомісяця готуючи організм жінки до вагітності.

Якщо вагітність не настає, жовте тіло гине, а у жінки починається менструація. У тому ж випадку, якщо яйцеклітина зустрілася зі сперматозоїдом, і відбулося запліднення, жовте тіло продовжує активно виробляти прогестерон при вагітності на ранніх термінах, істотно підвищуючи його рівень в крові жінки. Саме завдяки підвищеному прогестерону припиняються менструації, а жінка потихеньку починає набирати вагу.

Прогестерон покликаний захищати вагітність. Він створює необхідні умови для того, щоб плодове яйце закріпився в матці, знижує скоротливу здатність матки, оберігаючи організм від викиднів.

Збільшується прогестерон по тижнях вагітності поступово. У першому триместрі його рівень підвищується. До другого триместру функцію вироблення цього гормону бере на себе плацента. Рівень цього гормону ще сильніше зростає в третьому триместрі і різко знижується безпосередньо перед пологами. У цей момент у свої права вступає його антагоніст - гормон пролактин. Саме тому абсолютно у всіх жінок після пологів приходить молоко.

Яка норма прогестерону

Ще деякий час назад, так і зараз іноді лікарі пропонують вагітним жінкам, а також тим, хто намагається знайти причини того, що вагітність не наступає, здавати аналізи на рівень прогестерону. Прихильники доказової медицини, лікарі, які використовують у своїй роботі науково обґрунтовані факти, говорять про те, що не існує чітких нормативних даних для даного гормону. І на питання яка у гормон прогестерон норма при вагітності, відповідають, що це більш високі показники, ніж у добеременном стані. Чим більше термін вагітності, тим вище рівень прогестерону. І вже точно не повинен хвилювати жінку підвищений прогестерон при вагітності, і на скільки ці цифри відрізняються від «норми».

Вважається, що прийом препаратів прогестерону ефективний перед планованим зачаттям і на ранніх термінах вагітності. Підвищений тонус матки на ранніх термінах, який гінекологи з районних консультацій дуже люблять кваліфікувати як загрозу переривання вагітності, часто-густо лікують призначенням препаратів прогестерону. Ці препарати вважалися «чарівної таблеткою». Однак міжнародні дослідження не підтверджують ефективності такого лікування. Більш того, вчені говорять про те, що не існує ніякої прямої залежності між рівнем прогестерону і здатністю до зачаття, а також «лікуванням» тонусу матки.

У зв'язку з тим, що немає даних про те, який рівень прогестерону при вагітності є абсолютною нормою, аналізи представляються абсолютно непотрібними і неінформативними. Наприклад рівень цього гормону в лютеїнову (останню) фазу менструального циклу коливається від 6 до 60 нмоль/л, в 1 триместрі вагітності - від 8 до 450, а в третьому приблизно від 80 до 800 нмоль/літр. Таким чином, значення, наприклад, у 70 одиниць буде дещо вище норми для невагітної жінки і трохи нижче для вагітної на 9-му місяці.

Інформативними з точки зору медицини можуть бути лише результати аналізів конкретної жінки в різні фази циклу і на різних строках вагітності. У нормі, так чи інакше, рівень нижче до овуляції, вище - після, і зростає прогестерон під час вагітності практично до її закінчення. Є тільки одне, мабуть, обставина, для контролювання рівня цього гормону в крові жінки. Та обставина це екстракорпоральне запліднення. Для жінок же, завагітніли природним шляхом, цей аналіз зайвий.

Безперечно, що вагітність при низькому прогестерону можлива. А ось відсутність фізіологічних коливань рівня цього гормону протягом циклу може говорити про відсутність овуляцій. Точніше саме відсутність овуляцій і є причиною низького прогестерону.

Гормони під час вагітності грають дуже важливу роль і відповідають за її нормальний перебіг. Але контроль рівня прогестерону, також як і прийом препаратів, що підвищують прогестерон, на думку сучасних вчених, часто не обґрунтований. Контролювати має сенс тільки ТТГ - тиреотропний гормон. Для цього існує скринінгове дослідження в 1 триместрі.Користувальницький пошук
missfit.com.ua © Copyright 2007 МиссФит - інтернет-журнал для жінок info@missfit.com.ua
передрук матеріалів з сайту дозволяється з обов'язковим зазначенням активного гіперпосилання на сайт www.missfit.com.ua